DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe ryby nowe grzyby :/
Autor Wiadomość
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-12-15, 11:55   Nowe ryby nowe grzyby :/

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 100 l tzw szpital
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... zalany ponownie 03.12.15 r jako zbiornik do kwarantanny
- wymiary ....
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... gołe szkło, napowietrzacz, gąbka z pompą
- rodzaj podłoża .... brak

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6,6
- twardość węglanowa i ogólna .... KH 5 GH 7
- wielkość związków azotowych .... brak
- temperatura wody .... 27
- częstotliwość i wielkość podmian wody ....co dwa dni 50 %
- sposób przygotowania wody do podmian .... 65 % RO 35 % kran odstana min 24 h
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 5 paletek RED ROSE wielkość 8 cm

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... mix z serca wołowego

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....

Ryby zamówione ze sklepu akwarystycznego, są u mnie od 04.12.15r Od tego czasu strasznie płochliwe, nie jedzą. Na początku przyjąłem że to aklimatyzacja. Całe ciało mają jakby oszronione i odpada co jakiś czas od nich śluz. Ryby pokładają się jedna na drugą prawie to poziomu. Otwory gębowe jakby podpuchnięte w porównaniu do innych moich paletek.

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega










[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u4rfjQazqZg&feature=youtu.be[/youtube]



Badanie śluzu i płetwy ogonowej:











[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M36-JtBEB8c&feature=em-upload_owner[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JehjrEZ5xmg&feature=em-upload_owner[/youtube]

Dzisiaj jeszcze dorzucę filmy z tego co znalazłem we wiadrze po ostatniej kąpieli.

Kupy niestety nadal się nie doczekałem :/


NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... Ze względu że nie mogłem doczekać się żadnej kupy to w ciemno w poniedziałek 07.12.15r zapodałem uniprazol do wiadra i 10 h się w niej moczyły, wczoraj druga dawka. Myślałem że coś zaczną jeść a tu dalej nic :/ . Między kuracjami zbadałem śluz i płetwę ogonową.

Proszę o pomoc w ratowaniu tych rybek.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2015-12-15, 12:26   

To nie grzyb.
Najprędzej oodinium.

FMC - 1 dnia 20ml na 100 i przez następne dni połowę dawki, aż z nich zejdzie całkowicie śluz, i po tym jeszcze przez kilka dni.

Prąd wody w akwarium jak najmocniejszy, tak żeby spowodować szybsze odpadanie śluzu.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-15, 18:22   

Masz pewnego grzyba i jak pisze Łukasz oodinoze. Filmy się nie otwierają a co w skrzelach nie wiadomo. Sprawiłeś sobie sklepowe badziewie na starcie.
Może też być flexibakterioza bo jedna ma wargi jak po botoksie. Mogą też być chilodonelle bo podobne masz na zdjęciach ale film by powiedział prawdę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-12-17, 10:14   

Witam,
Filmy teraz powinny już chodzić:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JehjrEZ5xmg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f8AqyE8GCTU[/youtube]
Ryby moczą się od 2 dni w FCM Zoolek. Stan na dziś jest kiepski. Jedna ryba będzie zdychać pływa poziomo przyklejona do tafli wody. Reszta obsady bz, nie jedzą dalej, mają szron na sobie. Pyski wydaje mi się że mają bardziej napuchnięte.
Poniżej jeszcze zamieszczam film z resztek, które wyciągnąłem z wiadra po drugiej kąpieli w Uniprazolu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZXKtZbZCjo8[/youtube]

Jak długo ryby muszą się moczyć w tym roztworze??? Ten śluz za bardzo nie chce im schodzić :/

Pozdrawiam
Damian
Ostatnio zmieniony przez smartboat 2015-12-17, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2015-12-17, 12:23   

Napowietrzanie ma być na maxa.
Śluz schodzi mniej więcej po 4-5 dniach.
 
 
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-12-17, 17:29   

Jedna nie dała rady :/
Po 30 min pokroiłem ją i to co wyszło pod mikroskopem:
Narazie zdjęcia, filmy ładują się do youtube.
Skrzela:


Śluz:

Łuska:

Tasiemiec przetrwał dwie kąpiele w uniprazolu :/



Kolejna ryba wydaje mi się że nie da rady przetrwać nocy :/

Pomocy
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-18, 15:29   

smartboat napisał/a:

Tasiemiec przetrwał dwie kąpiele w uniprazolu :/

no a jak miał nie przetrwać jak to nie do tego.
Co do filmów to masz jak pisałem teraz dużo chilodonelli no i skrzela z bakteriami a jakimi to trza zrobić antybiogram. Co stosować na tasiemca opisane na FORUM.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-12-18, 22:39   

Witam,
Panie Adamie w Pańskim przepisie nr 5 Aniprazol jest na pierwszym miejscu jako wymieniany lek dla tasiemców. Więc go użyłem. Jakiś inny jest skuteczniejszy??? Czytam forum od jakiegoś czasu i wątków jest bardzo dużo co lepsze a co gorsze.
Poniżej filmy z badania martwej ryby:
Jelito i tasiemiec:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NIy7TZs_qAE[/youtube]
Skrzela:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jfcNr4VchSw[/youtube]
Śluz:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N27ZcaHssjs[/youtube]
Kawałek ciała z pokrywy skrzelowej:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lr6ltacWofE[/youtube]

Stan ryb na dzień dzisiejszy coraz gorszy :/ Ryby moczą się czwarty dzień w FCM bez żadnej poprawy. Zdycha kolejna :/ Pozostało 3 szt.

Czy jest szansa te ryby uratować???

Jeśli tak to od czego teraz zacząć na szybko aby one przetrwały???

Pozdrawiam
Damian
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-19, 16:00   

smartboat napisał/a:
Witam,
Panie Adamie w Pańskim przepisie nr 5 Aniprazol jest na pierwszym miejscu.....Ryby moczą się czwarty dzień w FCM bez żadnej poprawy. Zdycha kolejna :/ Pozostało 3 szt.


Aniprazol tak ale uniprazol nie
smartboat napisał/a:

Tasiemiec przetrwał dwie kąpiele w uniprazolu :/

no i na co jest to moczenie w FMC?
Bo na pewno nie na welwetową. Tasiemce od leku mają upośledzone różne czynności i mogą jeszcze jakiś czas żyć. Ty brałeś próbkę z martwej ryby a tasiemiec nie zdążył się wydalić. No i najważniejsze: u Ciebie są:
tasiemce
bakterie
grzyby
chilodonella.
Już jedno z w/w może spowodować zgon ryby. Najszybciej bakterie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2015-12-19, 16:52   

Przecież to Camallanus, a nie tasiemiec. Co Ty Adaś nie widzisz, że ma prążki tylko do połowy? To przecież nie segmenty.

FMC przecież podał na chilodonelle i oodinium. A, że te ryby to hardkor w czystej postaci, to wiesz co tam najlepiej zadziała nie? Cyklon B.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2015-12-19, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-20, 21:02   

Nie podał powiększenia a napisał, że gad to tasiemiec. To chyba wie co pisze? Na filmie strasznie długi a tasiemców jest cała masa. Nicień camallanus ma czerwone zabarwienie a tu tego nie ma.
Co do członów widocznych to nie zawsze tasiemce je posiadają dość wyraźnie

http://discusforum.adamn....?t=1380&start=0

tu jak się przyjrzeć to trochę cosik tam widać w podziale.
Nicień w aniprazolu żyworodny po kąpieli przestaje istnieć a tasiemiec zależy jaki trza powtarzać

A co do FMC to owszem na chilo działa w odpowiednim stężeniu ale nie stosuje się go przy bakteriach i grzybie. A tu są bakterie i grzyb. Chodzi o uszkodzenie ochronnego śluzu ryby a przez to wnikanie składników FMC do organizmu ryby.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2015-12-20, 21:31   

Adaś weź załóż okulary i się przyjrzyj, to zobaczysz camallanusa jak malowanego, czerwone zabarwienie może być, ale nie musi.
Chyba wie o czym pisze? Chyba nie wie skoro myli nicienia z tasiemcem.

Dalej mi się nie chce nad tymi rybami rozwodzić, kto mu takie padaki sprzedał ten niech teraz pomaga mu leczyć.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-20, 21:47   

czerwone od przesłony światła lub też od granulatu w g... ale jak się przyjrzeć to widać człony jak byk - ja tam widzę nie wiem jak TY ;-)
Nie zmienia to FAKTU, ze ryby są do d.. a kolejny się dał nabić w szampana.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2015-12-20, 22:08   

Nie żadne człony tylko prążki.

Masz tu poniżej się przyjrzyj. Przednia część prążkowana łączy się z tylną gładką. Komu jak komu, ale Tobie chyba nie muszę tłumaczyć do jakiego zwierzęcia należy ów ciało.

3 oznaczyłem drugiego osobnika z charakterystycznie tempo zakończonym przednim odcinkiem. Tylko mi nie pisz, że to skoleks.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-12-21, 19:49   

A co ja tam mam pisać, że to największy camallamus na świecie. O ile wiadomo to samice są do 1 centymetra a samce mają kilka mm. No i samica jest żyworodna i ma w sobie małe. jak się przyjrzeć to całe ciało ma człony (zależy od ostrości co widać dobrze jak latał po ekranie i przy przechodzeniu przez ostrość zawsze są człony dobrze widoczne.
Jak wygląda nicień to tu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SOSTAvne-NY[/youtube]

zwracam uwagę na 60 sekundę i 1 minutę 40 sekundę, gdzie widać we wnętrzu samicy multum małych czego u nas ni ma. No i tu na filmie nie ma tego co u nas. ba jest to co winno być: czerwony kolor z przodu ciała robala.
No ale każdy widzi to co chce ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12