DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Białe coś w okolicach oka
Autor Wiadomość
DawidL 

Imię: Dawid
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2015-11-21, 11:31   Białe coś w okolicach oka

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 240
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... październik 2015 po restarcie
- wymiary .... 120x40x50
- rodzaj (roślinny, sterylny) ....sterylny i parę roślinek w doniczkach
- rodzaj podłoża ....brak

2) Woda:

- kwasowość (pH) ....7.0
- twardość węglanowa i ogólna ....GH-9, KH-3.
- wielkość związków azotowych ....NO2-0, NO3-10
- temperatura wody ...27st C.
- częstotliwość i wielkość podmian wody ....co 2 tygodnie ok 80l
- sposób przygotowania wody do podmian .... ro + kran
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 5 dyskowców i 2 sterby

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... mix 2-3 razy dzienni

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) .... poniżej wstawię zdjęcie, ale wygląda to jak jakiś biały pryszcz wychodzący z ciała ryby i jakby podzielony na kulki... :shock:

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) .... jakieś 3 tygodnie temu dokupione rośliny ze sklepu zoologicznego. Były odkażane nadmanganianem ale chyba za słabo :-|

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... po dokonanym restarcie jakieś 2 miesiące temu (wcześniej leczone metronidazolem jak zostało stwierdzone przez Adaman i podaniu leków na tasiemce w następnej kolejności) nic innego nie było podawane .


Bardzo ale to bardzo proszę o szybko poradę co mam robić!!!
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-11-21, 11:39   

Wypasiona ryba krągła i w ogóle . a to co wyłazi to nicienie . Co robić to wiesz .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
DawidL 

Imię: Dawid
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2015-11-21, 23:46   

Ehhhh... szkoda gadać....
No ale z pozytywów to to, że restart zrobiony, filtry wypłukane w perhydrolu, gąbki i bio balle wygotowane przez 1,5h ( prawie jak zupa) nowa ceramika a rybcie sobie 4 godziny pływają w wiadrze z prazikwantolem. Woda się zrobiła biała jak mleko..... zobaczymy rano czy cos z tego wyjdzie. Jutro napiszę coś więcej.

Juras dzięki :!: :!:

Nastał ranek dnia drugiego.
Ryby pływają ochoczo, w wiadrze z kąpieli pływała masa jakiś farfocli czy czegoś takiego. Biały wyprysk z okolic oka zszedł a kolor jakby jaśniejszy. Po sprawdzeniu i skorygowaniu parametrów wody ryby wędrują do zbiornika. Co dalej? czas pokaże oby już było tylko lepiej.


No i niestety lepiej wcale nie jest a raczej gorzej :evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock:
Po powrocie z Mszy mym oczom ukazał się obraz ryb jak na fotkach jak poniżej.
Na zdjęciach 001 i 002 widać rybę która miała to białe coś a na foto 002 została jakaś górka cała w śluzie. No i te płetwy masakra!!! Czy to tak zawsze? czy może znowu jakieś "cudo" wyszło mi co miałem w/na rybach??
Aha parametry wody to PH-6,4; KH-4, GH-10, temp. 27stC
Ostatnio zmieniony przez DawidL 2015-11-22, 12:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-11-22, 13:13   

Woda do wiadra była przygotowana 24 godz wcześniej? Bo jeśli nie to w czasie leczenia zmieniła parametry na zasadową i dlatego je tak podpaliło _co gorsze kąpiel po paru dniach musisz powtórzyć i obawiam się że bakterie mogą Ci ryby wykończyć
_________________
zibi
Ostatnio zmieniony przez zibi 2015-11-22, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-11-22, 13:30   

To nie popalenie a bakterie i ryby śluzują . W sumie to ja bym dał to na jakies osobne akwarium i tam sie bawil bo to co tera zostalo zrobione to restart za restartem restartem popychany . Ryb i tak juz nie wyciągniesz a tylko problemy sobie robisz . Teraz to zasyp to solą i czekaj

Ps. Zapytaj bosaka on wie co zapodac na bakterie i jak . Moze pomoze hoduje ryby to sie zna zawsze.warto spróbować bo adama dawno nie bylo
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-11-22, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DawidL 

Imię: Dawid
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2015-11-22, 15:50   

W sumioe to co gorszego może mnie jeszcze spotkać???? Najwyżej zdechną i już. Ja myślałem o tej chorobie tubiflexoza czy coś takiego albo cos mi się przyśniło nie wiem. A może i bakterie....ja już sam nie wiem. Poczekam na Adama jak na to zerknie może coś powie.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-11-22, 17:01   

zrób jak juras mówi te do osobnego zbiornika i tam się baw w leczenie. ja tak mam ze swoimi ocalałymi po głupotach jak podwyższanie temperatury które wymknęło się z pod kontroli.. tez były w kąpieli z prazikwantolem ale nie wyglądały tak jak te.. po pierwszej kąpieli wszystko wróciło do normy i powtórna kapiel tez bez krzywdy dla nich wszystko zgodnie z przepisem adama.. teraz sobie pływają same i rosną co z nimi zrobię nie wiem ale do nowej obsady raczej nie wpadną.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-22, 17:36   

DawidL napisał/a:
myślałem o tej chorobie tubiflexoza czy coś takiego albo cos mi się przyśniło nie wiem. A może i bakterie....ja już sam nie wiem. Poczekam na Adama jak na to zerknie może coś powie.

czegoś takiego nie ma i Ci się przyśniło. Jest
tuberkuloza
ale ryby nie są z wyglądu jak takowe okazy.
Jest zapis jaka ma być woda do leczenia a tu ryby straciły jak widać na zdjęciach cały śluz ochronny. Zakładam, że trafiły po leczeniu do osobnego nowego zbiornika. teraz tylko czekać i dać co dnia przez 5 dni rivanol 1 na 100 litrów. temperatura 26-28.
Zakładam też , ze nie przytargałeś z czym bakterii bo wtedy nie ma zmiłuj.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
DawidL 

Imię: Dawid
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2015-11-22, 18:45   

no to tak mam już rivanol ale jak go podać?????????
mam zrobić roztwór i wlać go do wody czy wrzucić tabletki bezpośrednio do wody???
Ostatnio zmieniony przez DawidL 2015-11-22, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2015-11-22, 19:20   

Jeżeli dobrze pamiętam 1 tabletka na 100l

rozpuść i do akwa
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2015-11-22, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-24, 17:58   

napisałem 1 na 100 litrów co dnia. Wrzucić i zapomnieć.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14