DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Czysty METRONIDAZOL w proszku.
Autor Wiadomość
boroanfisa 

Imię: Rafał
Wiek: 36
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2015-08-04, 18:45   

Jak czytam wasze wypowiedzi to trochę głupieję. Sam nie wiem czy gasić światło w razie co czy nie gasić. Może macie jakieś artykuły naukowe na temat metronidazolu może w ten sposób rozwiążemy spór.
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2015-08-04, 23:14   

roh napisał/a:
adamn napisał/a:
roh napisał/a:
światło nie ma większego wpływu na rozpad metronidazolu.
w ampułce nie ma ale w akwarium już ma a jak to ogólne z roślinami i podłożem to już w 100%
Adam

pewnie masz trochę racji Adam co do światła. Podłoże i rośliny i filtracja to podstawa rozpadu metro. Swiatło jest katalizatorem--samo w sobie nie wnosi nic do rozkładu metra. Taką mam opinię i tego się trzymam. Metronidazol jest pakowany w przezroczystych workach, przezroczystych pojemnikach, nigdzie nie ma w warunkach przechowywania--trzymaj w zaciemnieniu.



kolega Roh to dawno chyba metronidazolu z apteki nie widział więc pokazuje na załączonym obrazku co jest napisane na jego opakowaniu. A nawet czysty jest pakowany w nieprzezroczystych opakowaniach, zazwyczaj folia aluminiowo-cośtam

Więc że światło jest nie istotne to nie prawda

A jak chcesz poczytać o nim wpisz w wujka g metronidazol farmakologia no i można czytać czytać ;-)
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2015-08-04, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-08-05, 10:26   

boroanfisa napisał/a:
Jak czytam wasze wypowiedzi to trochę głupieję. Sam nie wiem czy gasić światło w razie co czy nie gasić. Może macie jakieś artykuły naukowe na temat metronidazolu może w ten sposób rozwiążemy spór.

Tu nie ma żadnego sporu. Są różne poglądy na ten sam temat. Jesteś na demokratycznym forum--możesz wybierać :-D ;-)
Rzeczowych artykułów na temat stosowania metro w leczeniu ryb akwariowych nie ma--to my akwaryści określamy standardy leczenia ryby pewnymi preparatami-Dział medycyny pod nazwą leczenie ryby akwariowych nie istnieje, albo ja o nim nie wiem.
Trzymać się zawsze jednej metody i jednej recepty(szczegółowo)wtedy jest szansa na sukces.
Ostatnio zmieniony przez roh 2015-08-05, 10:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-08-05, 14:53   

Ale inni też nieraz mają racje i ludzi trzeba słuchać/choć selektywnie/bo mogą mieć wiedzę i doświadczenie i wnieś coś nowego i dobrego dla tego forum i naszego hobby
to tak na marginesie Waszych sprzeczek
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-05, 20:04   

Skoro metronidazol winno się trzymać do 25 stopni i do tego w ciemnych pojemnikach i do tego nie w lodówce to chyba oczywiste, że jest wrażliwy na światło i się rozkłada. Suchy jest w folii a zastrzyki w kartonie ciemnym jak noc a jak jest w szpitalach do iniekcji dostawany to .... macie całą masę opracowań naukowych w pdf co i jak. Jak na ulotce opisu leku jest na pisane co wyżej to trza to stosować. jak chcecie mieć nawroty wiciowców to róbcie po swojemu. Stąd się biorą dozowania leków łopatami do zbiornika.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11