DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnożenie dyskowców w akwariach ogólnych
Autor Wiadomość
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2015-02-08, 17:18   

alegumis napisał/a:
Widok super gratulacje

...a dziękuję choć na gratulacje chyba jeszcze za wcześnie.
Fakt, że telewizji już praktycznie nie włączam bo najlepszy program przyrodniczy mam w akwarium :mrgreen:
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2015-02-08, 17:21   

Ząbiak napisał/a:
Ani się nie obejrzysz a będą miały po 7-8cm.

i będę miał problem bo baniak już jest stanowczo za maly :-?
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
Ząbiak 

Imię: Przemek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 127
Skąd: New Ross, IRL
Wysłany: 2015-02-08, 19:28   

MiroR napisał/a:
i będę miał problem bo baniak już jest stanowczo za maly


a tak, co racja to racja. Ale na początku ja zacząłem od większych podmian wody w ogólnym. Potem podmieniałem dwa razy w tygodniu. Teraz kilka sztuk przeniosłem do sterylnego a w ogólnym wodę podmieniam raz w tygodniu ale dość dużo. Tylko że u mnie jest 13 sztuk a Ciebie zanosi się na to że będzie więcej.
Nie martw się. Będzie dobrze.
Pozdrawiam
Przemek
_________________
Moje marzenie... Amazonia :)
Ostatnio zmieniony przez Ząbiak 2015-02-08, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-08, 19:34   

Te z wadami twardych promieni płetw wywal bo szkoda zachodu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2015-02-09, 20:57   

adamn napisał/a:
z wadami twardych promieni płetw

a jak tą wadę rozpoznać bo ja rozróżniam je tylko pod względem rozmiaru :oops: :mrgreen:
Na razie są na tyle małe i tak szybko się poruszają, że nie jestem w stanie im się dokładniej przyjrzeć. Chyba muszą jeszcze trochę by moje laickie oko mogło zrobić selekcję :-D
_________________
www.pokoje-taras.pl
Ostatnio zmieniony przez MiroR 2015-02-09, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 12:36   

a to widział?



Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2015-02-10, 19:36   

adamn napisał/a:
a to widział?

Obrazek

Adam

Widział ale to nie płetwy :lol:
Wujek google ze swoimi zdjęciami już moi pomógł i wypatruję teraz braków w płetwach no i skrzelach.
Tak przy okazji, jest jakaś bardziej humanitarna metoda uśmiercania rybek niż spuszczanie ich w toalecie?
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-02-10, 20:28   

Zamrozić , szybki spadek temperatury ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-02-10, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 20:35   

jurasiga napisał/a:
Zaprozić

A czym ?? prozem???? ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 20:35   

To jeszcze to



1 - otwór gębowy inaczej usta
2 - pokrywy skrzelowe
3 - płetwy brzuszne
4 - płetwa odbytowa
5 - płetwa ogonowa
6 - pionowe pasy - stresowe. Dyskowiec posiada od 7-9 pionowych pasów. Zdarzają się odmiany SS posiadające 14 -16 pasów. Z mych doświadczeń odmiana erupcjon może mieć ich aż do 19. Ryby jednokolorowe czy dwukolorowe nie posiadają pasów). Pasy te na dorosłym dyskowcu są niewidoczne, chyba, że ryba się przestraszy lub źle czuje. Wyjątek stanowią odmiany dzikich dyskowców Heckla

u tej ryby zawsze z większym lub mniejszym nasileniem widoczny jest zawsze pierwszy pas przechodzący przez oko. Piąty pas przez środek ciała wyraźnie większy od pozostałych i pas dziewiąty przechodzący przez nasadę ogona.
7 - płetwa grzbietowa
8 - pasy wzoru na ciele (mogą być pasy pionowe, poziome, łamane, ornamenty i .. w przypadku ryb o ciele gładkim pasy wzoru nie występują)
9 - płetwy piersiowe
10 - źrenica oka
11 - tęczówka oka.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MałgorzataG 

Imię: Małgorzata
Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lip 2014
Posty: 42
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2015-03-27, 11:03   Moje trzy grosze w temacie

Nadeszła chwila kiedy i ja mogę coś dodać w kwestii rozmnażania paletek w akwarium ogólnym. Niestety moje doświadczenie jest bardzo krótkie.

Akwarium 390l netto (130x50x60)
Woda: PH 6,0-6,5, TWW 4 stopnie niemieckie, aktualnie bardzo rzadko mierzę parametry Przygotowanie: kranówka + kwas ortofosforowy
Temp: 28 C
Filtracja: JBL 1500e + HW 304b
Mieszkańcy: 6x blue diamond, 100 szt. neon czerwony, 10 szt hokejówek, 1 panaqua

Ryby mniej więcej w wieku jednego roku. Dobrała się jedna parka.
Trzecie tarło ryb okazało się sukcesem i na korzeniu ujawniły się merdające ogonki. Myślałam że to glon i nawet miało trafić do odmulacza, kiedy atak jednego z rodziców kazał nam przyjrzeć się co to takiego :D
Dzisiaj rano maluchy pływały na rodzicach. Wielkością przypominały muszki owocówki. Ĺťywotne i ciekawskie. Radość nasza była ogromna:D

Niestety nie trwała długo. Minęły może ze trzy godziny a z ogromnej ilości maluchów zostało może 10 sztuk. Okazały się smacznym kąskiem dla hokejówek i neonów, a duże paletki w ogóle nie radzą sobie ze zwinnymi, małymi rybskami. Inna sprawa, że kiedy rodzic odgania inną paletkę ze swojego rewiru małe potrafią się zgubić i wylądować nie na tej rybie co trzeba. Nie zauważyłam żeby taki rozbitek wylądował w pysku innej paletki, ale zawsze ląduje znowu w pysku hokejówki lub neona. Larwy są też ciekawskie, oddalają się na moment i ten moment wystarczy... :-(

Jest nam bardzo przykro że tak się stało. Najpewniej do jutra nie będzie już żadnego małego paleciaka.

Rozważamy z mężem przedzielanie akwarium tak, aby oddzielić hokejówki i neony. Z racji tego, że korzeń zajmuje sporą czesc akwarium, dla drobnicy zostanie ok 100 l wody, a na drugiej stronie pozostanie dobrana para, cztery paletki i panaqua. Takie rozwiązanie będzie lepsze niż żadne, ale pewnie nie idealne. Mam nadzieję że kolejne tarło skończy się inaczej, a może dojrzeję do tego żeby oddać gupiki i w 125l zrobić akwarium tarliskowe.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2015-03-29, 20:43   

Ostatnia aktualizacja zdjęciowa w akwarium ogólnym.
Baniak niestety za mały i miałem już problemy z utrzymaniem Ph przy tej ilości ryb dlatego młode wylądowały w osobnym akwarium.
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12