DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe akwarium
Autor Wiadomość
Wilgotna Paletka 


Imię: Adrianna
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Radwanice
  Wysłany: 2012-12-30, 15:04   Nowe akwarium

Witam Was,
Jestem nowa na tym forum, i bardzo podobaja mi się ryby PALETKI, chciała bym założyć akwarium, mam przeznaczony fundusz w wysokości 6 tysięcy złotych. Proszę doradźcie mi jakie jest najlepsze akwarium jeżeli chodzi o wielkość, chciała bym mieć także około 20 paletek w tym zbiorniku, jednak nie mam pojęcia jak się za to wziąść. Wiem, że pierwszą rzeczą jaką powinnam zrobic to zdecydować sie właśnie na litraż zbiornika, oraz szkło z jakiego będzie wykonane to akwarium, wydaje mi się że szyba opti white jest rewelacyjnym rozwiązaniem tylko nie wiem czy cały zbiornik czy tylko przedia szyba... POMOCY :)!!!
_________________
"Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa..."
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:17   

Witaj
20 paleci ? Niezle jak na poczatek . Powinnas je zakupic z dobrego zrodla, abys na poczatek nie zaczynala od postow w dziale leczenie. Litraz ? to jakies 200x50x60 minimum , do tego 2 filtry zewnetrzne i jeden wewnetrzny . Reszta to podloze, rosliny i oswietlenie. Te ostatnie zalezne od tego jakie zielone masz zamiar w nim trzymac i do nich dostosowac. Ja jestem zdania , ze pierwsze skrzypce graja ryby , wiec dalbym mniej intensywne i do oswietlenia dostosowal rosliny. Podloze jak dla mnie piasek , dodatki to troche korzeni .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-30, 15:19   

ponieważ to FORUM o dyskowcach to jak byś na przyszłość pisała normalnie bez kolorów i pogrubienia to nie będzie trzeba wysilać gałek ocznych. Skoro masz taki fundusz jak piszesz to mogę Ci podesłać namiar na tych co robią szafki przykładowo i zbiorniki z dostawą. Czy opti z przodu czy boki też? Zależy czy i gdzie będzie stał zbiornik. Jak będzie dostęp z boku do patrzenia to chyba też. Najważniejsze ile masz wolnego miejsca by zbiornik tam wstawić? Reszta to Twoja inwencja twórcza
i poczytaj to

K L I K N I J
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:20   

Ja 20 palet mam w 900L akwarium jest akurat.
Opti = kłopoty z rysami
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-12-30, 15:26   

Wilgotna Paletko :-) Napisz przede wszystkim jakie to akwarium ma być długie.Wtedy obraz będzie jakiś jaśniejszy.No i na rady czas przyjdzie.
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:29   

bibel7 napisał/a:
Wilgotna Paletko

Chyba Adrianno jednak lepiej brzmi ;)
Najpierw określ długość zbiornika, potem będziemy myśleć o szczegółach. Nad szkłem OptiWhite przy dużym zbiorniku (gruba szyba) bym się zastanowił. Pomimo, że jest bardziej podatne na zarysowania, to jednak przy grubym szkle różnica jest widoczna.
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:35   

Andrew72 napisał/a:
Ja 20 palet mam w 900L akwarium jest akurat.
Opti = kłopoty z rysami

To masz bardzo wilgotne te paletki ;-) , 900literków nie pozostaje bez wpływu także na wilgotność otoczenia.
 
 
kostek454@vp.pl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:43   

I sprawdź koniecznie czy miejsce w którym planujesz postawić to akwarium, wytrzyma planowany ciężar.
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:49   

weider napisał/a:
Andrew72 napisał/a:
Ja 20 palet mam w 900L akwarium jest akurat.
Opti = kłopoty z rysami

To masz bardzo wilgotne te paletki ;-) , 900literków nie pozostaje bez wpływu także na wilgotność otoczenia.

Wilgotność paletki bym określił standardowa ale w dotyku jest ślizga w końcu ma śluz
Wilgoć w pomieszczeniu ogranicza szyba nakrywkowa. Szyba jest dość szcztywna.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:52   

Andrew72 napisał/a:
weider napisał/a:
Andrew72 napisał/a:
Ja 20 palet mam w 900L akwarium jest akurat.
Opti = kłopoty z rysami

To masz bardzo wilgotne te paletki ;-) , 900literków nie pozostaje bez wpływu także na wilgotność otoczenia.

Wilgotność paletki bym określił standardowa ale w dotyku jest ślizga w końcu ma śluz
Wilgoć w pomieszczeniu ogranicza szyba nakrywkowa. Szyba jest dość szcztywna.


Jak dość, to może być ;)
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 15:56   

Andrew72 napisał/a:
szcztywna.
już rączka zadrżała :mrgreen:
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 16:02   

Lukasz tak juz ma , zywemu nie przepusci :)
Tak jak kolega wczesniej juz pisal najpierw dowiedz sie czy strop taki ciezar wytrzyma , a dalej bedziemy starali ci pomoc. Masz juz na oku jakiegos konkretnego hodowce gdzie chcialabys zakupic paletki ?
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 16:10   

Ryszard napisał/a:
Masz juz na oku jakiegos konkretnego hodowce gdzie chcialabys zakupic paletki ?

Myślę, że ze względu na miejsce zamieszkania (okolice Wrocławia) wybór jest oczywisty
 
 
miras55 


Imię: Mirosław
Wiek: 37
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 53
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2012-12-30, 16:10   

Ja ci Adrianno proponuje zbiornik 200 L tam max 10 paletek małych wielkości około 5- 6 cm , potem ci podrosną do 12 cm to obsadę zredukujesz na 6 sztuk . Paletki jak najtańsze zęby nie wydawać zbytnio kasy na nie . Zbiornik pusty z dodatkiem trochę żwirku na dno parę roślinek . Jak się nauczysz opiekować paletkami nabierzesz doświadczenia to założysz zbiornik koło 1000 L i sobie zrobisz zbiornik z prawdziwego zdarzenia . Jak narzazie się musisz dużo nauczyć o tych rybach .
pozdrawiam
_________________
Akwarystyka to moje życie !
pozdrawiam !
miras !
 
 
 
Wilgotna Paletka 


Imię: Adrianna
Wiek: 34
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: Radwanice
Wysłany: 2012-12-30, 16:18   

Okej, to tak. kupiłam mieszkanie w nowo wybudowanym osiedlu, mieszkam na 3 piętrze.Chcę aby zbiornik stał przy ścianie dzielącej duzy pokój z przedpokojemm ściana ta liczy 2,5 metra. Jakiej wielkości akwarium o jakim ciężaże mogę postawić w bloku, to podstawa. Podoba mi się akwarium o wymiarach 200x50x75, jest wysokie i bardzo estetyczne, tylko te litry...
Teraz kwestia ryb, nie znam żadnego dobrego hodowcy tak naprawdę, ale zamierzam wybrać się przy najbliższej okazji na targi, lub jakiegoś dużego sklepu akwarystycznego we Wrocławiu, nie wiem czy to dobry pomysł...;(
Bardzo przepraszam Pana Administratora za ten kolor i wiekszą czcionkę, ale stwierdziłam że będzie to lepiej zauważalne no i ładniej wygląda ;) :-D
_________________
"Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9