DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
płochliwe paletki po wyłaczeniu światła
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-29, 20:24   

MICHALEK123 napisał/a:
No to dawaj :lol:
Mam Tobie twoje posty z forum innego przytoczyć co do oświetlenia.

Chcesz to masz miesiąc odstawki byś mógł na innym forum znaleźć posty me, gdzie nocne oświetlenie doradzam w stylu jak Ty teraz. Za miesiąc wrócisz do łask to wtedy wkleisz w stosownym wątku linki, gdzie ja adamn piszę komuś by nocą w akwarium ogólnym świecił nocne światło. Nie wkleisz dostaniesz drugi miesiąc gratis.


No i może nie będzie4sz za miesiąc dwa razy samego siebie powielał
MICHALEK123 napisał/a:
No to dawaj :lol:
I trzymaj te swoje ku......lki na krótkiej smyczy
Cytat:
Chyba, że Ty w naturze ledy dyskom włączasz i innym rybom też.

W naturze to maja troszkę więcej miejsca :oops: i wody :oops:
no i te to raczej nie dzikie więc o co ten rechot. Mam Tobie twoje posty z forum innego przytoczyć co do oświetlenia.
No ale tego w regulaminie zabroniłeś :mrgreen: :mrgreen:


MICHALEK123 napisał/a:
MICHALEK123 napisał/a:
No to dawaj :lol:
I trzymaj te swoje ku......lki na krótkiej smyczy
Cytat:
Chyba, że Ty w naturze ledy dyskom włączasz i innym rybom też.

W naturze to maja troszkę więcej miejsca :oops: i wody :oops:
no i te to raczej nie dzikie więc o co ten rechot. Mam Tobie twoje posty z forum innego przytoczyć co do oświetlenia.
No ale tego w regulaminie zabroniłeś :mrgreen: :mrgreen:


Tak Romanie a delikatne światło nocne w akwa plus szyba ten cień może wyeliminować koszt śmieszny :-o
Ale po co dyskutować


Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2015-01-29, 21:36   

ryby dorosłe mam od jakieś 2,5 miesiąca . Wczesniej jak bym gwałtownie przeszedł koło akwarium albo w nie stuknął jakoś gwałtownie to by się spłoszyły ale teraz to jak by się to nasiliło szczególnie po zgaszonym świetle . Ale jest to dziwne bo jak się swieci swiatło w dzień i niosę im mięsko to witają mnie już od drzwi a jak go dostaną to mało się nie zabiją o siebie tak żrą .
Możliwe ze raz się przestraszyły jak było ciemno i teraz mają taki uraz ? Jakis tydzień temu grzebałem coś za akwarium i się troszkę wystraszyły i kojarzę że to gdzieś tak trwa od tamtej pory a wtedy nie świeciło się już .
chwilowo nie mam czym zrobić zdjęć i filmu .
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-30, 08:48   

piotrek123 napisał/a:
Jakis tydzień temu grzebałem coś za akwarium i się troszkę wystraszyły i kojarzę że to gdzieś tak trwa od tamtej pory a wtedy nie świeciło się już


Może tak być , kiedyś miałem podobną sytuacje , po jakimś tygodniu może 2 już nie pamiętam przeszło im :-)
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-01-30, 09:10   

uspokoją się zrób im podmianę i daj troszkę czasu ;-) jak zaczniesz grzebać w akwarium to troszkę po panikują ale za kilka dni powinno przejść ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-01-30, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-30, 11:42   

Ponieważ Michałek bawi się w pingwina i jest na wolnym to by mu ulżyć szukanie to o oświetleniu pisałem przykładowo tu (stawiam linka bo każdy może zobaczyć, że ma pamięć jest dobra i wiem co i gdzie piszę) - przewinąć na dół strony

http://www.discusforum.pl...arwy-vt2177.htm

zwrócić uwagę, że o oświetleniu pisze też Stanisław a ten też chyba wie co pisze podobnie jak ja.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2015-01-30, 13:18   

Dziękuję chłopaki czekam cierpliwie aż im te lęki przejdą myślę ze to będzie to .
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2015-02-02, 16:35   

Podepnę się pod temat , jakieś dwa tygodnie temu usunąłem korzeń z akwarium bo zalegało pod nim dużo jedzenia i od jakiegoś czasu moje paletki stały się mocno płochliwe a dzisiaj gdyby nie było pokrywy to co niektóre pewnie by wyskoczyły. Raczej jestem pewny płochliwość ryb było związane z korzeniem ( brak kryjówek teraz nie mają gdzie się chować). Najbardziej płochliwe są rano gdy jest ciemno wiadomo szykujemy się do pracy a w akwarium światło jest w tym czasie wyłączne wystarczy jakiś ruch i się zaczyna , jak się światło zapali wszystko powoli zaczyna wracać do normy. Zastanawiam się czy nie ustawić światło tak żeby zapalało się za nim wstanę.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2015-02-02, 16:51   

Moim zdaniem się przyzwyczają-też tak miałem 7dni to trwało po zabraniu korzenia. Może to zmiana wystroju,może zmiana ilości garbników w wodzie. podmień wodę i poczekaj kilka dni.pozdrawiam
 
 
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-03, 13:01   

Ja też wyjąłem korzeń kilka dni temu i przesadziłem rośliny aby odgrodzić parę ze stożkiem i ryby godzinę później czekały aż podam im jedzenie. Pewnie zależy to od przyzwyczajenia samych ryb. Moje są nauczone, że w akwarium czasami grzebię często i tak samo chodzę koło niego i jakakolwiek zmiana nie wpływa na ich zachowanie. Czas pokaże jak będzie u Ciebie. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11