DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitalnia
Autor Wiadomość
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 18:06   Przywitalnia

Witam oficjalnie wszystkich na forum. W tym wątku można się przedstawić, napisać parę zdań o sobie i swojej przygodzie z akwarystyką a także o wszystkim innym, o czym chcecie napisać, w końcu jest to dział "O wszystkim i o niczym".

To ja zacznę. Rafał z Gorzowa, z zawodu nauczyciel matematyki, fizyki i informatyki. Związany z akwarystyką od dzieciństwa, aczkolwiek z długą przerwą. Powrót do akwarystyki zaczynałem od akwarystyki roślinnej. Obecnie z braku wolnego miejsca akwarium roślinnego brak, stoją za to w domu trzy zbiorniki: 460 litrów z dyskowcami, 450 litrów z welonami i 30 litrowa kostka z krewetkami.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-24, 18:34   

Adam z Wrocławia od 4 roku ryby. Mając 6 lat (człek stetryczały wiec wymaga szacunku - dopisek administratora - podobnie jak inni na FORUM - dla starego człowieka co moż(rz)e ...) rozmnożyłem gębacze wielobarwne i bojowniki syjamskie a potem prawie wszystko co możliwe a od 82 roku mam dyskowce po wzlotach i upadkach. Upadki na początku chodź teraz też się zdarzają. Jestem po budownictwie mostowym jak też nauczycielem akademickim i dalej uczę tak bym nie stetryczał do końca. Wzajemnie WITAMY wszystkich z Rafałem do dziś zalogowanych a Ci co tylko patrzą niech się przekonają, że nie ma na co czekać. Każdy mile widziany bez względu na przeszłość. Ważne by przestrzegał tego co czerwone i miga.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-11-24, 18:40   

Michał latek 26 akwarystyką interesuję się już dobrych kilka lat ,drugim moim hobby są sporty motorowe .Obecnie bez dyskowców :-| ale nie długo powrót :-)
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Filipek666 


Imię: Mariusz
Wiek: 33
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 17
Skąd: Łosośniki
Wysłany: 2012-11-24, 18:47   

Mariusz jestem z Łosośnik (Kujawsko - Pomorskie), Dyskowcami zacząłem interesować się około 9 miesięcy temu i wtedy też zakupiłem pierwsze dyski, wcześniej również interesowałem się akwarystyką ale miałem w zbiorniku ryby typu gupiki, mieczyki, molinezje, gurami, itp. Obecnie posiadam 360l zbiornik ogólny z roślinami i 112l zbiornik tarliskowy obecnie pływa sobie w nim Adamowa samica Red White z około 60 (trudno policzyć) młodymi. Pozdrawiam
_________________
360l
112l
 
 
jacekfora 

Imię: Jacek
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 94
Skąd: Kozy
Wysłany: 2012-11-24, 18:57   

To może i ja.
Mieszkam w okolicach Bielska-Białej a mianowicie wieś Kozy.
Akwarystyką interesuje się od wielu lat tak, aczkolwiek już nie długo będę startował z dyskami po raz trzeci więc wychodzi że mimo tych lat spędzonych przy akwariach chyba za wiele to się ja nie nauczyłem :-) .
Zawodowo związany jestem z prasami do surowców wtórnych (projektowanie, naprawy).
 
 
 
tomek80 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 15
Skąd: Września,Psary Wielkie
Wysłany: 2012-11-24, 19:11   

Tomek lat 32 akwarystyką zaraziłem się jakoś 4 lata temu najpierw było to akwarium 112l wielogatunkowe. Obecnie od jakiegoś roku posiadam akwarium 340l z paletkami. można powiedzieć że dopiero zaczynam z paletami ale już mam daleko idące plany co do tych wspaniałych ryb. Pozdrawiam.
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-24, 19:30   

Cześć jestem Gienio z Wrocławia , zbiornikami szklanymi wypełnionymi wodą i rozmaitymi dodatkami zajmuję się z przerwami ( niedługimi) od jakichś dwudziestu paru lat ( akwaria w domu rodzinnym nie liczę bo praktycznie nie wiele w nich dłubałem).
Przez długi czas zajmowałem się głównie labiryntami ( skrzeczyki ,gurami mozaikowe ,
prętniki trójbarwne i parę innych temu podobnych) ,no i przyszedł kiedyś czas na paletki
które na początku nie bardzo chciały współpracować aż odkryłem że internet nie tylko jest
do grania sieciowe strzelanki ale i od czerpania informacji , dalej to już ...............
pozdro.....
ps. w końcu ujawnił się tajemniczy admin , witaj Rafał
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2012-11-24, 20:17   

Witam wszystkich-mam na imie Zygmunt mieszkam w małej miejscowości Kalno/k.Świdnicy. Rybkami interesuje sie od zawsze :-D paletki miałem 8lat nawet fajnie sie chowały ,ale sie mi opatrzyły i miałem ostatnio / ok. roku/ Tanganikę a dokładniej Tropheusy,które mnie za bardzo nie urzekły i w tej chwili szkło stoi puste,ale korzenie sie moczą w studni i pomału myśle o brązach.Skończyłem technikum budowlane , ale mało pracowałem w zawodzie a więcej zająłem się muzyką zawodowo /klawisze,vokal -restauracje-kluby i wesela :-) /,Obecnie jestem na rencie inwalidzkiej i drugie moje zainteresowanie to wędkarstwo lubie tygodniowe nocne zasiadki- wszystkich pozdrawiam.

--------------------------
ponieważ masz dzisiaj urodziny i jesteś NAJ na dziś to masz u mnie (zamiast piwa bo tu się nie stawia) dyskowca do wyboru od 7-9 cm. Takie trzy w jednym
ADMINISTRACJA
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez adamn 2012-11-24, 20:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
młody 


Imię: Arek
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 79
Skąd: Łosośniki
Wysłany: 2012-11-24, 20:35   

Witam wszystkich!!:) Mam na imie Arek lat 21, mieszkam w Łosośnikach ( kuj-pom ). Akwarystyka zajmuje sie 2 lata a dyskowcami od ok. poł roku. Obecnie mam akwa 600l i 12 ryb od Pana Adama i 2 z hodowli robinrex ( polecam ryby od jednego jak i od drugiego Pana! ) Mam nadzieje ze bedziemy sie wszyscy tutaj dogadywac :) pozdro
_________________
Pozdro Arek :)
 
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 20:43   

Witam wszystkich zapaleńców.

Mam na imię Łukasz zamieszkuję sobie w małej mieścince niedaleko Tuplic, woj lubuskie. Akwarystyką zajmuję się od 6 roku życia. Pierwsze akwarium dostałem od wujka i zamieszkiwało je 3 skalary, kilka żałobniczek, 2 zbrojniki niebieskie i gurami, pokolenia ryb po 3 wujkowych skalarach żyją po dziś dzień w akwariach u moich znajomych. Przez lata z sukcesami bądź nie udawało mi się mnoży te majestatyczne ryby, aż do roku 1999 kiedy urzekły mnie dyskowce, z którymi rozstałem się po 9 latach przygody. W między czasie bawiłem się w akwaria roślinne, jednak paletki nie dawały mi spokoju, aż w zeszłym roku w listopadzie nabyłem kilka szczurów od naszego admina. Obecnie w moich zbiornikach pływa 12 dyskowców (różnych odmian) z czego dobrały mi się 4 pary - 1 z nich obecnie wychowuje młode, 2 opiekuję się ikrą, a 2 pozostałe lada dzień podejdą do tarła. W styczniu zaczynam zabawę z dyskowcami z odłowu, a co z tego wyjdzie czas pokaże.

Pozdrawiam
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 21:06   

Mam na imie Ryszard Pochodze z Konina , a obecnie mieszkam we Frankfurcie nad Odra. Akwarium jest wlasciwie ze mna od zawsze i wszedzie . Pierwsze moje akwarium postawilem majac 12 lat , zawdzieczam to mojemy starszemu ode mnie sasiadowi , ktory mnie w to kosztowne hobby wciagnal :) Poczatki byly podobne jak prawie u kazdego czyli: mieczyki, gupiki, molinezje, guraminy itp. Po kilku latach zajmowania sie akwarystyka urzekly mnie pielegnice i tak juz pozostalo do dzis. Mialem juz rozne az doszedlem do najladniejszej i najbardziej wymagajacej paletki . Obecnie jest to moj 3 powrot do tych wspanialych ryb.
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2012-11-24, 21:14   

Dzieki za dyskowca,ale muszę najpierw przygotowac korzenie i wode,a to troche potrwa-bardzo się cieszę -fajny prezencik :-)
_________________
pozdrawiam
 
 
rludzik 
dyski to moja miłość i przekleństwo

Imię: Roman
Wiek: 39
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-25, 10:30   

Witam wszystkich
Mam na imię Roman, pochodzę z Krakowa. Akwarium praktycznie odkąd pamiętam z wieloma sukcesami i upadkami. Dyski mam od 2 lat jak na razie bez większych sukcesów( niestety błędy początkującego z paletami i dobór chorych ryb :-( ) , lecz wszystko przede mną :-D . Mam nadzieje przy waszej pomocy
_________________
250 l , 720 l i kilka ;) kochanek
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-25, 10:47   

Witam wszystkich :-)
Mam na imię Rafał , mieszkam w Łodzi . Akwarystyka w moim domu była w zasadzie od mego urodzenia :-P W latach "buntu" nie miałem na rybcie czasu , lecz kilka lat temu powróciłem do " baniaka " . W pierw była tanganika , a 2 tygodnie temu przyszła pora na dyski . Zobaczymy co z tego wyjdzie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-11-25, 12:37   

Witam Wszystkich. Nazywam się Mariusz, mieszkam w Oleśnicy, od 3 lat jestem ... nie pije od dwóch ;-) . Akwarystyką zajmuje sie od 10 roku życia z przerwami. Jako nastolatek miałem akwaria ogólne. Każdy sie tu chwali że co rozmnożył wiec i ja... Gupiki i zbrojniki niebieskie ;-) Z paletami to mój drugi start po 5 latach. W miedzy czasie zmiana biotopu na Malawi była, ale to nie to. Na co dzień jestem programistą i oper. maszyn CNC głównie elektrodrążarek drutowych i frezarek.


Pozdrawiam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10