DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Warto?
Autor Wiadomość
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-07, 09:37   Warto?

Witam , myślałem nad kupnem pary do mojego baniaka 400l z myślą o ich rozmnożeniu i założeni utak zwanej rodziny w akwarium . Znalazłem dość Ciekawe ogłoszenie 2 pary + 1 wolna rybka za 400 zł :
http://olx.pl/oferta/pale...html#a450a8fb7d
Pytanie na pierwszy rzut oka im coś dolega ?
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2014-07-07, 12:49   

Chcesz rozmnażać a nie widzisz czy są zdrowe czy nie. Co ktoś ma za Ciebie decyzję podjąć czy warto?
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-07, 13:05   

Na moje oko zdrowe , mikroskopem je przebadam , tylko wolę się upewnić jak inni myślą , skoro nie piszesz na temat to nie pisz . Uwielbiam jak ktoś pisze byleby nabić posty
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-07, 20:33   

Trochę nieładnie coś stwierdzać? na oko to sobie można oceniać zdjęcie a nie rybę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-09, 10:47   

Adamie sam tworzysz poradniki ze zdjęciami ryb i tam masz wszystko wytłumaczone na co się patrzy dokładnie gdzie itp , a tutaj wyjeżdżasz mi z tekstem że można oceniać zdjęcie a nie rybe . Teraz inna kwestia po rybki jadę z Gdyni do Torunia . Jakieś 4h jazdy . Teraz moje pytanko jak przetransportować te rybki , ryb jest 5 , dam każdą do osobnego worka , naleje 1/3 wody i reszta teoretycznie powinien być tlen , tylko że osoba u której kupuje go nie ma , czy mam po drodze co jakąś godzinę robić im podmiankę czy kupić tabletki tlenowe ?
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-09, 11:19   

Kup na Allegro tlen medyczny, są takie spraye do inhalacji po ok. 30 zł (tylko neutralny a nie miętowy ;) ). Sam w ten sposób dobijałem worki z wodą jak wysyłałem ryby - da się na końcówkę wcisnąć wężyk i napełnienie worka tlenem to nie problem. Nie wiem jak duże masz worki - 1 butla to ok. 7 litrów tlenu, więc sobie przelicz czy zużyjesz jedną czy dwie.
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-09, 11:25   

moim zdanie to troche przesada bawić się w pakowanie ryb w worki z tlenem na 4h podróży! kupujesz duże worki i worek w worek do tego ryba i ryby do boxa styropianowego i jazda!
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-09, 11:31   

A co do tematu ryb to miałeś swoje leczyć? wyleczyłeś? że kupujesz nowe? :roll:
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-09, 18:15   

Tak rybki wyleczone , Amadeusz mi pomógł ;) Sprzedałem parę i zostawiłem sobie te najlepiej rokujące , Gdy znajomy przewoził mi rybki to droga trwała 4,3h i zdechła połowa ryb ;/
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-09, 18:32   

ReevengeR napisał/a:
Gdy znajomy przewoził mi rybki to droga trwała 4,3h i zdechła połowa ryb ;/


:shock: To dziwne
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-09, 19:06   

ReevengeR napisał/a:
Adamie sam tworzysz poradniki ze zdjęciami ryb i tam masz wszystko wytłumaczone na co się patrzy dokładnie gdzie itp , a tutaj wyjeżdżasz mi z tekstem że można oceniać zdjęcie a nie rybe . Teraz inna kwestia po rybki jadę z Gdyni do Torunia . Jakieś 4h jazdy . Teraz moje pytanko jak przetransportować te rybki , ryb jest 5 , dam każdą do osobnego worka , naleje 1/3 wody i reszta teoretycznie powinien być tlen , tylko że osoba u której kupuje go nie ma , czy mam po drodze co jakąś godzinę robić im podmiankę czy kupić tabletki tlenowe ?

chyba nie zrozumiałeś czego tyczyła ma odpowiedź:
ReevengeR napisał/a:
Uwielbiam jak ktoś pisze byleby nabić posty

tak tak, to cytat jaki zaserwowałeś Dino 25 co Ci napisał tak:
"Chcesz rozmnażać a nie widzisz czy są zdrowe czy nie. Co ktoś ma za Ciebie decyzję podjąć czy warto?"
no ale skoro już wiemy, że znasz me poradniki oceny to mniemam, ze dasz sobie radę i kolejnym, razem o nabijaniu nie napiszesz.
Tyle w temacie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-09, 21:07   

Postu Adama nie chce mi się nawet komentować myśli że jest Administratorem to może wszystko , taka prawda.
Co do paletek tych co padly to Michurb mi je wysylal , mam fotki ryb jak plywaly brzuchem do góry w worku .
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-07-09, 21:21   

Nie chcę się wymądrzać ale jechałęm tylko dwie godziny na wystawę i każda ryba była pakowana w swój worek i 1/3 wora wypełniałem tlenem . Nie jest to takie trudne , podjerzdża się do warsztatu spawalniczego a tam maja tlen i pompuje się worki za piwko .

Ryby w czystym zbiorniku świeżą wodą 90 L i 9 ryb 8 cm po 4 godzinach 3 się ostały . tak się dzieje z braku tlenu a worki są mniejsze

Ps. pytasz się czy ryby są na oko zdrowe .

ReevengeR napisał/a:
Adamie sam tworzysz poradniki ze zdjęciami ryb i tam masz wszystko wytłumaczone na co się patrzy dokładnie gdzie itp , a tutaj wyjeżdżasz mi z tekstem że można oceniać zdjęcie a nie rybe .

wyglądaja na zdrowe ale mogę takimi nie być , na zdjęciu nie widać czy maja grzyby nicienie , tasiemce , wiciowce , przywry , no chyba że adam gdzieś te wszystkie objawy pokazał na zdjęciu a ja je przegapiłem . . Pewnie byś sprawdził gdybyś nie sprzedawał mikroskopu ale to nie moja sprawa .
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-07-09, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-07-09, 21:33   

Cytat:
moim zdanie to troche przesada bawić się w pakowanie ryb w worki z tlenem na 4h podróży! kupujesz duże worki i worek w worek do tego ryba i ryby do boxa styropianowego i jazda!


Boże chroń nas przed takimi doradcami :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-07-09, 22:28   

Jurku dzięki za sensowną odpowiedź , chociaż Ty i alegumis na temat piszecie . Co do rybek dodam im tlenu z butli jak je będę przewoził . Mikroskop sprzedaje , ponieważ nie mogę ogarnąć kamerki w moim windowsie przez sterowniki , a tak to nie mogę rozpoznać co jest , Jak pisałem z Amadeuszem ostatnio to pisał że w razie czego podjedzie , On ma mikroskop . Jest jeszcze jeden koleżka z Redy czyli 10km odemnie co ma mikroskop oraz w centrum jest ocenaarium tam też jak co przebadają , codziennie ryb badać nie musze co nie ? Wiem że po zdj nie rozpozna się wiciowca itp , ale tak ogólnie na pierwszy rzut oka , niektórzy jak ostatnio pytałem od razu odradzali a tym razem piszą że nie da się nic ocenić . Myślisz że warto mieszać tamte 5szt z 7 moimi małymi czy lepiej sprzedać małe i od Amadeusza kupić z 4 tukrusy i mieć same turkusy i 1 leoparda ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10