DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
FILMOTEKA mnożenia
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-27, 21:11   FILMOTEKA mnożenia

Jeśli ktoś ma czas i chce oglądać naturę tworzenia to postanowiłem założyć watek pokazujący tylko opisane w temacie zagadnienia. Każdy kto już dokonał mnożenia dyskowców może tu wstawiać FILMY z udziałem wspomnianych bohaterów. Do tego krótki opisać mile widziany. Poniżej próbka na początek:
wybrane pozycje z filmoteki mych jakichś tak dokonań i zabaw. Na filmach pokazane ryby jakie wcześniej prezentowałem na zdjęciach i są dostępne na FORUM. Niektóre z wadami skrzeli bo innych nie było pod ręką. Ale coś trzeba było robić. Pokazane też są małe jak kiedyś jadły i rarytasy jakie stały się tłem do tego co teraz mam. No ale to mżóna powiedzieć stare dzieje.

Tu para jaką pokazałem na jednym ze znamienitych FORÓW o dyskowcach a opinia o nich była taka, że jest to najładniejsza para i ryby jakie na nim kiedykolwiek pokazano. Można jak kto chce o tym się przekonać bo ślad jest zapisany.
F I L M
F I L M
F I L M
na filmie małe z Malezyjek i składanie ikry przez łąbędzia
F I L M
składanie ikry przez RMWF, gdzie nawet we śnie białej głowy nie widziałem
F I L M
pierwsze pływanie.
F I L M
Z tego drogą selekcji plus kolejne małe z tych kurdupli co zostały i na dziś jest to co jest.
Para red white z biało żółtym podkładem w czasie opieki nad malymi. taki lekki sentyment co chyba w każdym poście go widać
F I L M 1
te same ale z większymi małymi
F I L M 2
Tu red white ale z ciemnymi otoczkami płetw (poszły w zapomnienie) co jak widać co i jak się robi by para była spokojna. Najgorzej jaj jedno chce i drugie chce.
F I L M 3
To moje pierwsze Azjatki rozmnożone co dały kolejne kolorystyki i materiał do tworzenia. Jeszcze do niedawna było to moje największe tarło ale to już historia.
F I L M 4
Para super red marlboro z larwami. Lubię takie gdzie nie trzeba nic robić
F I L M 5
Kolejna para red white z małymi
F I L M 6
Te same ale z małymi takimi co już sobie znakomicie dają radę. Ja tam wolę trzymać dłużej.
F I L M 7
Tu para red white ale co pojawiały już na ciele kropki czy plamki. Jak zwał tak zwał. One stały się kolejno tym co teraz się pokazuje. Tu na larwach
F I L M 8
Tu stare przy stożku gdzie są już larwy
F I L M 9
Tu małe w czasie podawania micro
F I L M 10
Tu odosobnienie samicy z małymi
F I L M 11
te same ale małe już większe i szukające pożywienia po zbiorniku
F I L M 12
para po przeciwnych stronach zbiornika a małe między nimi krążą
F I L M 13
tu małe ale już wcinające tarte serce z toni i dna zbiornika
F I L M 14
sentymentalne jeszcze raz red white z małymi
F I L M 15
dalej inne red white i kurduple
F I L M 16
Red white ale z płetwami czarnawymi. Ładne spokojne ale co z tego. Do tego wysokie płetwy ale .. te czarne naloty. FEE
F I L M 17
tu mnożenie w białej wodzie. Niekiedy pokarmu jest tak dużo na woda dopiero co, że małe nie zjedzą a pierwotniak działa. Należy się wtedy zaopatrzyć w nerwosol by ciała nie dać zbyt pochopną decyzją.
F I L M 18
zaczątek white leopard w czasie opieki nad ikrą. Teraz kropka to już nie ta co tu.
F I L M 19
i znów biała woda i white leopard pierwowzoru w czasie opieki nad małymi
F I L M 20
biała woda stare małe i zerowanie na sercu maluchów. tak je taka tam ryba
F I L M 21
kolejna para co w przeszłość musiała odejść. Nie było dla niej perspektyw na to co chcę osiągnąć i co można z niej wyciągnąć. Tak się robi 2-3 razy i tej parze już dziękujemy.
F I L M 22
Red white i składanie ikry
Niżej dalsze losy krzyżowania ryb
F I L M 23
piękno w czystej postaci ale znów te ciemne płatwy. A jaka wysokość starych
F I L M 24
super red marlboro w czasie składania ikry
F I L M 25
Tu ewenement. SRM gdzie skrzele jednej było nie takie jak powinno z małymi i ikra kolejna na szybie. Tej też trzeba było powiedzieć dość. Potem nie wiadomo co takiej odbije. Rekord to rozszarpane 120 starszych a 10 larw zostawione na stożku
F I L M 26
Kolejne red white też z felerkiem lekkim i małymi w zbiorniku
F I L M 27
małe większe i felerki starych z bliska
F I L M 28
tu takie co by chyba każdy chciał u siebie i takie coś by oglądał. Stare dwie małe masa i żerowanie w pyle sercowym i innym.
F I L M 29
a tu żerowanie zostawionych SRM w czasie podawania serca z ręki. Walka o byt
F I L M 30
kolejne zerowania starych i małych
F I L M 31
red white sentymentalne kolejne ale te skrzele. Za to jaka klasa z malymi
F I L M 32
lary stożek stare i przenoszenie. Jak mówią niektórzy bezcenne
F I L M 33
żerowanie większych 7 cm co zostały wyłowione bo coś w sobie miały. Z tego powstało coś czym teraz się bawię.
F I L M 34
Tu żerowanie rarytasów jakie w połączeniu z wcześniejszymi są teraz na tapecie. Jak widać jest wśród nich felerek. Do czego felerek niech sobie każdy odpowie w ciszy spokoju i zadumie nad tym czym dla kogo i jakie ma być i będzie to FORUM
tu jak ryba winna pobierać pokarm
F I L M 35
Niżej para red white red white jaka stała się w kolejnych jakichś tam etapach wyjściem do tworzenia. Czuję do niej sentyment z kształtu i ubarwienia jak też zachowania i opieki nad małymi.
F I L M 1
Ta sama para na zbliżeniach z dobrze widocznym sposobem odżywiania się małych i przekazywania jedno drugiemu
F I L M 2
Para mieszana snow white i LSS z małymi razem
F I L M 3
Para mieszana snow white i red passion w czasie rozpływania się narybku
F I L M 4
Para sno white i red white w czasie żerowania małych w pierwszych dniach życia
F I L M 5
Te same ale starsze o dwa dni
F I L M 6
Snow white i red white w czasie rozpływania sie, narybku
F I L M 7
mieszane starsze w czasie żerowania snow white i red white
F I L M 8
para snow white i snoiw white. Cechą ich były nietypowe czerwonawe głowy jakie się trafiały
F I L M 9
sno white snow white
F I L M 10
Snow white snow white z małymi już samodzielnie szukającymi pokarmu wszelakiego na dnie
F I L M 11
te same ale większe
F I L M 12
snow white i red white z małymi na stożku
F I L M 13
te same ale już większe
F I L M 14
Para mieszana snow white i red passion z małymi trzy dniowymi na sobie.
F I L M 15

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
dominik2 

Imię: dominik
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 158
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-03-27, 22:40   

I ja coś wstawię z moich poczynań z paletkami, są to moje początki ale z roku na rok nabywam coraz więcej wiedzy i doświadczenia.


Para red white z młodymi w wieku 4 dni, para pochodzi od Adama. Jest to ich pierwsze tarło i ku mojemu zdziwieniu z opieką nad młodymi nie było problemów.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fYNyQl06WpY[/youtube]

Tutaj te same ale młode mają już 8 dni.
http://www.youtube.com/watch?v=Psu_SJm1Syw

Kolejny filmik z 15 dnia życia młodych. Pod koniec filmiku widać parę Pigeon Blood silver.
http://www.youtube.com/watch?v=Dwys_mED7lk

Następny film przedstawia także te same młode ale już w wieku 3 tyg.
Można już zauważyć różnorodność co do odmian.
http://www.youtube.com/watch?v=7x4OvqNH91s

Tu kolejny filmik ale z 4 tyg. życia z pokazywanych wcześniej młodych.
http://www.youtube.com/watch?v=UuLC3GTRsJ0

Na tym filmie młode mają już 2 miesiące i 1tydzień, jak widać filmik został nakręcony podczas karmienia dżdżownicą kalifornijską . Doliczyłem się 6 odmian barwnych.
http://www.youtube.com/watch?v=pPVEI2GBzEQ
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-23, 15:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-24, 13:10   

Wątek poprawiony i czytelny w całości.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10