DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Sklep tanie światło w akwarium
Autor Wiadomość
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-03-08, 15:59   Sklep tanie światło w akwarium

www.nowazarowka.pl sklep z profesjonalnym i tanim oświetleniem do akwarium i nie tylko znajdziemy tam takie firmy jak
PHILLIPS,SYLVANIA,OSRAM,
świetlówki t5,t8,metalohalogeny,compacty,stateczniki,akcesoria
_________________
multi
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 16:18   

Szukałem kilku modeli "akwarystycznych" świetlówek firm, których ofertę sklep ma. I... nie znalazłem (Sylvania Aquastar, Osram Fluora, Philips Aqiuarelle). Więc żadna rewelacja. Ceny może i niskie. Ale po pierwsze to są ceny NETTO do których doliczyć musimy podatek. Po drugie jak doliczymy koszt przesyłki kurierskiej w wysokości 67,30 zł + VAT, to już wcale tanio nie jest. Powiedziałbym nawet, że w przypadku zakupów poniżej 500 zł będzie to jeden z droższych sklepów w sieci.
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-03-09, 18:52   

Rafal napisał/a:
Powiedziałbym nawet, że w przypadku zakupów poniżej 500 zł będzie to jeden z droższych sklepów w sieci.

Powyżej zapewne też. Przy kwocie zakupów ok. 500 zł netto, jestem w stanie negocjować rabaty.
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-09, 22:04   

Rafal napisał/a:
...Philips Aqiuarelle...

Nie kupisz już chyba nigdzie, kiedyś je miałem ,jak sie popaliły a dowiedziałem sie że przestają produkować to kupiłem całe pudło. Niestety też już się skończyły dawno temu. Póżniej testowałem aquastary sylwanii, ale nie umywały się do philipsa ,no i były droższe.
Nie produkują chyba od 10lat, a szkoda.
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
Ostatnio zmieniony przez Fixmax 2014-03-09, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-09, 22:21   

A to ciekawe. Ze 3 tygodnie temu kupiłem nową Aquarelkę T5 39W (w załączniku oferta sklepu). Sylvania Aquastar jest teraz sporo tańsza od Philipsa. Dla roślin to nie to samo niestety, Aquarelka ma podbite fale niebieskie i czerwone, Aquastar tylko niebieskie. Ale połączenie ich obu + na przód Narva Biovital (958) daje naprawdę przyjemne dla oka światło i odpowiednie widmo dla roślin.

aquarelle.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 88,93 KB

Ostatnio zmieniony przez Rafal 2014-03-09, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-09, 22:29   

Nie wiem jak to jest, fakt ja używam tylko 30watowych, te na bank sie skończyły dawno temu.
Wiadomosc sprawdzona bo kolega był przedstawicielem philipsa. Z czasem w sklepach zostały tylko zleżałe, takich nie warto kupować.
To mi klina teraz zabiłeś, na dniach zadzwonie i dopytam o co chodzi, bo rok temu sie go pytałem to mówił że wciąż nie robią.
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
Ostatnio zmieniony przez Fixmax 2014-03-09, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-09, 22:59   

T8 faktycznie nie są już prawie nigdzie dostępne. Ale T5 można dostać. Szkoda że takie drogie są. A póbowałeś Osram Fluora? Co prawda barwa strasznie landrynkowa (w połączeniu z zimnymi białymi świetlówkami jest ok) ale rośliny całkiem nieźle przy niej rosną i cena jest przyzwoita. Nie ma co prawda T5, ale skoro piszesz o 30W, to masz świetlówki T8, a te są dostępne bez większego problemu.
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-09, 23:09   

Fluory nie próbowałem, teraz coraz częściej myśle czy nie warto zainwestować w ledy. Nad 2metrowym mam 6 spotów po 4 waty i niewymagające rośliny jakoś rosną, tyle że ryby niestety bladawe. Spotów 10000K nie znalazłem więc myśle czy tego nie przerobić na rury led albo coś innego co by za dużo wat nie miało a żeby jakoś rosły rośliny.
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-03-10, 19:33   

W widmie światła niebieskiego dość zbliżona do Aquarelki jest GraphicaPro.
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-10, 19:35   

,,zbliżona,, robi wielką różnicę :D
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-03-12, 19:22   

Naprawdę tak sądzisz, że ta różnica jest tak wielka?
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-12, 19:35   

Może nie jest ,,kosmiczna,, ale kto miał aquarelkę temu nie spodoba się światło żadnej innej.
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-12, 19:37   

E tam, ja miałem Aquarelkę i uważam, że światło Sylvanii Aquastar może ją zastąpić ;) Chodzi o barwę, nie o wzrost roślin, bo tutaj lepsza była Aquarelka. Faktem jest, że Aquarelka ma fajną barwę i ładnie przy niej rośliny rosną. Podobne albo mają fajną barwę (Aquastar) ale mało widma czerwonego, albo dobrze przy nich rośliny rosną (Osram Fluora) ale barwa jest zbyt landrynkowa.
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-03-12, 20:50   

Jak dla mnie aquarelle była najfajniejszym rozwiązaniem bo rośliny dobrze rosły i ryby nie były sztuczne w tym świetle, no i nie trzeba było do niej dodawać innej jażeniówki.
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13