DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Cudowne bakterie z buteleczki
Autor Wiadomość
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-02, 11:28   Cudowne bakterie z buteleczki

Ostatnio przeglądając forum natrafiłem na post w którym jeden z użytkowników polecał środek BioDIGES http://allegro.pl/listing...tring=Biodigest

Mnie to zawsze ciekawiły bakterie tlenowe które jak nawet na jeden z aukcji słusznie napisano potrzebują przepływu wody, tlenu i amoniaku który mogą rozkładać, a tu zamknięte w jakiejś ampułce i sobie tam żyją, generalnie dobrze się mają, bez tlenu bez przepływu wody i bez pożywienia i podobno 20 milionów ich tam jest. Co ciekawe producent radzi dodawać cyklicznie, czyli ze co .. w ampułce sobie żyją szczęśliwie a w akwarium giną ... dziwne to to...

Startery to rozumiem, zawierają pożywkę dla rozwoju bakterii, w momencie gdy w akwarium nie ma jeszcze życia, ale żywe kultury w butelce.. eeeee no jakoś to do mnie nie przemawia.

Jaka jest Wasza opina ?
Ostatnio zmieniony przez adamn 2014-02-10, 13:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-02-02, 15:04   

Stosowałem kilka razy efektów nie widziałem żadnych ani wizualnie ani w parametrach wody a przetestowałem kilka produktów tzw bakteri w płynie proszku czy żelu :mrgreen:
_________________
multi
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-02-02, 16:20   

Jeżeli chodzi o te konkretne bakterie to nie stosowałem ich i raczej nie wypowiem się na ich temat :-)
Natomiast jeżeli chodzi o bakterię to najlepsze jakie stosowałem to AZOO PLUS Supreme Bioguard
Otwarcie buteleczki - masakra - jak by otworzyć szambo, ale efekt niesamowity :-)
Zresztą koleżanka z forum afczwa odpaliła zbiornik bez filtracji tylko same bakterie, 10 osób dostało po 100ml do testów jak ma ktoś konto to tu link: http://afczwa.com/viewtopic.php?f=146&t=3106
Sam miałem buteleczkę 100 ml (którą dostałem gratisem) ale teraz właśnie zamówiłem litr tego specyfiku.
Ostatnio zmieniony przez adam1977 2014-02-02, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2014-02-02, 19:23   

Czyli to tak jak byś wlał gnojówe do akwa... A że jeszcze trzeba za to płacić. :roll:
Szkoda że nie ma tam odniesienia do testów na NO2 i NH3/NH4.
Bysmy mieli odniesienie jak to się ma do flory bakteryjnej w takim akwarium.
Gdyby działanie tego specyfiku było opisane/przetestowane na większej ilości akwarii może bym się skusił.
Jak dla mnie to zwykła pożywka dla bakterii amoniak, azotyny, azotany..
To samo będziemy mieli jak wlejemy coś rozkładającego się do akwrium.

A co do bakterii tlenowych zamkniętych w butelkach to dla mnie pic na wodę fotomontaż.
Takie przynajmniej jest moje zdanie.
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-02-02, 19:46   

Mapet napisał/a:
To samo będziemy mieli jak wlejemy coś rozkładającego się do akwrium.

Hmmm, dawno, dawno temu, jak jeszcze nikt nie myślał, że można kupić coś takiego w buteleczce, to aby w miarę spokojnie akwarium wystartowało, wystarczyło .......nasikać.
Później weszły specyfiki super,hiper kosmiczne za które trzeba płacić.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-02-02, 19:48   

Nie stosowałem tego specyfiku 2 tygodnie więc wszystkie parametry wody poszły po staremu - do góry :-(
Jak chcesz to zrobię dla ciebie testy wody, przed i po zastosowaniu :-D
 
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-02, 19:59   

No ale Panowie realnie ... to nie fizyka kwantowa wiec można tak na chłopski rozum... jakim cudem żywe bakterie tlenowe mogą przetrwać w jakiś tam zamkniętych fiolkach/butelkach. Czy wszystkie te specyfiki to pic na wodę... i zaznaczam ze nie pisze tu o starterach z pożywką tylko tych reklamowanych jako żywe kultury bakterii...

Adam w opisie tego cuda od AZO czytamy
"SUPREME BIOGUARD został specjalnie opracowany z wybranych, nowych, wysokoaktywnych szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych"
i dalej
"Gwarantujemy, że każdy mililitr zawiera jeden miliard (1.000.000.000) bakterii, które pozostają w pełni aktywne, dla najlepszych wyników działania."

Jak to możliwe to jakaś kosmiczna technologia jest czy co ? skąd tlenowe bakterie w beztlenowym środowisku, i to jednocześnie z beztlenowymi razem w jednej butelce.. jakim cudem, żywe .. ? no przynajmniej nie giną w akwarium jak te Biodigest ... i generalnie przy podmianie wystarczy dodawać.. ale to tez naciąganie jest jest bo bakterie w toni wody występują nielicznie, najwięcej ich w podłożu i filtrze, i wg mnie przy rozsądnych podmianach które nie zaburzą parametrów w zbiorniku dodanie takich bakterii przy podmianie pomoże jak umarłemu kadzidło ;)
Ostatnio zmieniony przez porlock 2014-02-02, 20:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-02-02, 20:37   

No dobrze to wytłumaczyłeś :-)
Też tak to przyjmowałem dopóki nie dostałem gratisem jednej buteleczki :-)
I wiem że przy moim akwarium i za małej filtracji dodanie tych bakterii klaruje wodę jak żadne inne :-)
A zawsze miałem problem z klarownością wody, nawet kupiłem akwarium 160l aby zrobić sump ale za bardzo go nie mam gdzie postawić, więc pozostają mi bakterie do wyklarowania wody :-)
 
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-02, 21:10   

Tak bym jeszcze dodał ze wpuszczenie beztlenowych bakterii do toni wody uśmierci je niemal natychmiast ... wiec to jakaś magia jest normalnie :)
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 53
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-09, 11:26   

porlock napisał/a:
jeden z użytkowników polecał środek BioDIGES

Od wielu dni po restarcie akwarium walczyłem z podwyższonym No2, które pomimo podmian wody przekraczało skalę testów Jbl-a. ( http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1694 )
Zapodałem polecone na forum bakterie i po 2 dniach :shock: testy wykazały z koloru ciemnych buraków (czyli grubo ponad 1 mg/l) na różowy 0,1mg/l.
Nie wiem czy to przypadek i akurat ruszyła w końcu biologia w filtrach, czy to zasługa jednak tych maleńkich ampułek. Pomiary wykonywałem co drugi dzień i zastanawia mnie fakt takiego gwałtownego spadku No2 z dnia na dzień. Czy przy dojrzewaniu filtrów to normalne, a może jednak No2 powinno spadać sukcesywnie :?: .
Nie chce nikomu robić reklamy bo nie do końca wierzę w te "cudowne środki" chociażby ze względu na jak zresztą wcześniej sami opisaliście, możliwość przeżycia bakterii w zamkniętej buteleczce :mrgreen: ale zastanowił mnie ten gwałtowny spadek No2, który zbiegł się z zapodaniem bakterii.
Zaznaczam, że "ceratę" dorzuciłem dopiero po spadku No2 :mrgreen: (http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1557 )
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-09, 14:05   

Ac ile dni minęło?
A czy był tam piasek?
A czy były tam rośliny?
A czy jest tam filtr zewnętrzny?
Wszystko wpływa na dojrzewanie zbiornika.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2014-02-09, 14:09   

U mnie zbiornik zalałem 13 listopada ryby trafiły na początku grudnia do dnia dzisiejszego biologia nie wystartowała ..
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 53
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-09, 16:20   

adamn napisał/a:
Ac ile dni minęło?
A czy był tam piasek?
A czy były tam rośliny?
A czy jest tam filtr zewnętrzny?
Wszystko wpływa na dojrzewanie zbiornika.
Adam


Akwarium zalane 3 stycznia, w wodzie tylko korzenie.
Podłączone dwa kubły:
jeden:gąbka, zeolit, ceramika
drugi:gąbka,ceramika
Po paru dniach do akwarium wrzuciłem granulki D50, których ryby i tak nie chciały mi nigdy jeść.
Po 14 dniach: piasek kwarcowy 1-3 mm i krewetki a wieczorem ryby czyli 7 paletek 11 czerwonogłówek i parka zbrojnika..
Dwa dni później gwałtowny wzrost No2, który nie dawał się zbić nawet podmianami co drugi dzień.
Roślin do przedwczoraj w akwarium nie było.
5 dni temu po podmianie do wody dwie ampułeczki BioDIGES dwa dni później rutynowa kontrola a tu test różowy czyli 0,1 mg/l No2.
Zaznaczam, że dwa dni wcześniej ciemne buraki czyli grubo ponad 1 mg/l
Może zbieg okoliczności i biologia ruszyła ale skok gwałtowny i zastanawia.
Przez cały okres dojrzewania Ph oczywiście poniżej 7.
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2014-02-09, 17:35   

Panowie to bardzo ciekawy artykuł jak ktoś przeczyta cały to sam już będzie wiedział czy warto czy nie http://4szyby.blogspot.co...e-bakterii.html

Dr Hovanec porusza kwestię niedowierzania akwarystów, że bakterie w rzeczywistości mogą tak długo przeżyć w zamkniętej butelce bez tlenu i bez pożywienia - bardzo częsty argument sceptyków starterów. Wg niego jest to jednak błąd spowodowany przypisywaniu bakteriom "ludzkich" cech. Bakterie potrafią przeżywać w takich warunkach bardzo długo (przez to przetrwały w swoich formach miliardy lat). Po prostu, większość bakterii, gdy nie mają warunków do funkcjonowania, przechodzą w stan "spoczynku" - w formę przetrwalników.


" dr Hovanec zaznacza, że nie dotyczy to bakterii nitryfikacyjnych - one nie tworzą takich form, a mimo to, potrafią przetrwać bardzo długie okresy w niesprzyjających warunkach. Wyjaśnia on, że dzieje się tak, ponieważ bakterie nitryfikacyjne w takiej sytuacji drastycznie spowalniają swoje funkcje życiowe i produkują substancje, które chronią komórkę przed zniszczeniem i w takim stanie cierpliwie czekają na poprawę warunków. Im dłużej przebywają w nieprzyjaznych warunkach, tym głębszy ich stan uśpienia i tym dłużej zajmuje im powrót do normalnej pracy w przypadku poprawy parametrów środowiska, w którym się znajdują. Bakterie giną tylko kiedy ich ściana komórkowa zostanie zniszczona, co spowoduje wyciek substancji zawartych w niej, lub gdy taką ścianę przeniknie jakaś substancja trująca. Wychodzi więc na to, że bakterie nitryfikacyjne wcale nie są takie delikatne jak ogólnie się sądzi. Chyba każdy zgodzi się, że są to bardzo przydatne informacje, które zawsze pozostawały tajemnicą i były przedmiotem jedynie spekulacji i domysłów. "
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2014-02-09, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-09, 18:47   

K@@MIL napisał/a:
Dr Hovanec porusza kwestię niedowierzania akwarystów, że bakterie w rzeczywistości mogą tak długo przeżyć w zamkniętej butelce bez tlenu i bez pożywienia

Jedna uwaga. Czytając artykuł należy wziąć pod uwagę to, że dr Timothy A. Hovanec ma własną firmę (DrTim's Aquatics jak dobrze pamiętam) która właśnie takie preparaty produkuje. Więc trudno spodziewać się, żeby pisząc artykuł działał na swoją niekorzyść ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14