DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Wiekowe okazy wszelkiej maści
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-26, 16:38   Wiekowe okazy wszelkiej maści

Ponieważ dziś przeczytałem ciekawostkę na FORUM to proszę w ten wątek wstawiać:
- ryby wszelakie jakie macie u siebie najdłużej pod względem wieku
- opisać jakie pochodzenie i od kiedy
- pokrótce opisać ich drogę życiową
- zdjęcie wkleić bezpośrednio na FORUM
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-27, 01:07   

To zacznę.

Około 10 letni welon. Jest u mnie w akwarium od 7 lat (od 2006 roku, czyli 8 rok już leci). Kupiony w nieistniejącym już sklepie zoologicznym w Szczecinie.

W przeciągu tych lat w akwarium odbył dwa udane tarła (jest to samica). Obecnie w akwarium pływa ze swoimi "dziećmi", z których te starsze zaczynają doganiać ją z wielkością.


Zdjęcie sprzed 6 lat:


Zdjęcie sprzed 3 lat:


I aktualne, sprzed półtora tygodnia:

 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-01-28, 19:11   ,

Jak już przedstawiałem w innym wątku (http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1710) przedstawię najstarsze moje ryby. Nożowiec i Platydoras costatus w kwietniu skończą 19-sty rok życia w moim akwarium, natomiast sum rekini, żyje już rok 11-sty. Ile ma lat faktycznie nie wiem, gdyż syn kiedyś przyniósł go od swojego kolegi .... z żalu. Mówiąc oględnie, tak zabiedzonej ryby jeszcze nie widziałem. Długopis w porównaniu z jego wyglądem był bardzo gruby.
Teraz przygotowując ten post, uświadomiłem sobie, że w akwarium roślinnym, nie mam ryby młodszej niż ......8 lat!!!. Ĺťyje tu też przeszło 10-cio letni Sum opaczek ( ciężko cholerę sfotografować) i dwa niewiele młodsze glonojady. W sumie w 160 litrach żyje 8 ryb.

screenshot pc

greenshot

screenshot captor

screen shot pc
Ostatnio zmieniony przez kier 2014-01-28, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 10:00   

Również rośliny potrafią trochę przeżyć w naszych akwariach mam anubiasa teraz zaniedbany z braku czasu :-/ który jest u mnie ok 17 lat.

Pozdrawiam
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 10:16   

Tylko w przypadku roślin to nie do końca wiek da się określić, stare części obumierają, rosną nowe. Jakby to była dalej ta sama roślina co 17 lat temu, to chyba już by w akwarium się nie mieściła, bo 2 letni abubias potrafi mieć 30 cm długości.
Ostatnio zmieniony przez Rafal 2014-02-01, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 11:08   

Rafała mówię o roślinie matecznej i ma wymiary, zajmuje powierzchnię ok 40 cm 40 cm x 40 cm tylko, że ostatnio glonem zarośla a od niej jeszcze szczepek oddałem o tej samej powierzchni przez te lata. Rośnie w akwarium z koryna która zabiera jej światło. Zdjęcie poniżej.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-01, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-01, 12:17   

Rośliny też mogą być bo widać, że wiekowy gad.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 12:30   

Jak już tak o wieku piszemy to dodam jeszcze że rośnie w akwarium ramowym 240 l starszym ode mnie które ma prawie 40 lat co w słynnej stoczni zrobione a po niej juz tylko wspomnienia zostały a i kilka dźwigów już jako zabytek i symbol Gdańska i Polski w świecie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-01, 12:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 12:34   

A szyby na kit czy już na silikon wklejane? Dno z szyby zbrojonej?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-01, 12:52   

nie pitol a wstawiaj zdjęcia z opisem staroci. Co to radio czy jak?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-01, 15:53   

Na tym zdjęciu chyba najlepiej widać konstrukcje, bo obecnie dół jest zabudowany sklejką. Rafał kit jest nadal między szybą a kątownikiem, ale dodatkowo wewnątrz akwarium łączenia pokryte silikonem, zresztą z zewnątrz też. Szyba taka jakie kiedyś były 6 mm okienna dno 8 mm też okienna, tak twierdzi mój teść, bo odkupił je po cenie złomu z wybitymi szybami jakieś dwadzieścia pare lat temu, wcześnie stało przez lata w stoczni. Pod dnem idą dwa kątowniki pod które włożony jest kawałek filcu. Jak je dostałem to pokrywa była wykonana z ebonitu (chyba nic nie pokręciłem), oświetlenie stanowiła lampa z dwoma jarzeniówkami (widać ją nad dolnym akwarium, również ramowym, które ma do dziś) oraz dodatkowo 3 oprawki na tradycyjne żarówki. Obecnie pokrywa jest ze sklejki. Piasek oczywiście z plaży, rośliny rosły w nim zawsze rewelacyjnie dużo lepiej niż w substratach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-01, 15:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fixmax 


Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 158
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: 2014-02-28, 18:25   uaru

Miałem kiedyś uaru przez 14 lat, kupiłem je młodziutkie(6szt), dorosły u mnie w 260L, dobrały się z nich 2 pary z których były młode. Te dwie pary przeprowadzały się ze mną 3 razy, przeżyły pęknięcie akwarium. Wyprowadzce za granicę postanowiłem ich nie poddawać.
Ps. Bardzo mądre ryby, no i sposób odżywiania młodych jak u paletek, niektórzy nazywali je paletką dla ubogich :D
_________________
Ryby to jest hobby które zawsze do mnie wracało, zawsze z coraz większym akwarium
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-04-16, 19:27   

To ja pokażę moją gwiazdkę... czyli samiczkę gurami marmurkowego, które ma już ok 8 lat. Ze mną jest ponad 5.
Jakieś trzy lata miał ją chłopak siostry w 45 litrach. Akwarium, potem trafiło do mnie, bo chciał się pozbyć. Ja tam się cieszyłam, a guzik o rybach wiedziałam, czyli tyle co dziś ale...
Po jakimś czasie trafiło do 75l, potem do 200l, i znów do 75l.
Czyli miało dość ciężki żywot, nigdy jakoś nie chorowało, apetyt miało.

Jakiś rok temu, tu ze swoją koleżanką.











Obecnie jestem świadoma, iż już niewiele jej zostało :-/







W podobnym wieku są moje zbrojniki i grubowarg złotopręgi, one jak i gurami to podrzutki sprzed 5 lat z 45l.


Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-05-24, 12:59   

Po przeżyciu 22 lat w akwarium, odszedł w zeszłym tygodniu.
free screen capture
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-05-24, 16:30   

No to masz się czym pochwalić tylko zazdrościć to jak stare dobre małżeństwo.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14