DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Lewamizol chlorowodorek
Autor Wiadomość
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-06-10, 21:05   

Adam, czemu nie działa odnośnik do dawkowania leku ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-11, 10:24   

Nie działa bo jakieś 70 tematów nie wróciło jeszcze do wglądu na FORUM.
No ale jak potrzebujesz dawkowanie to:

"Co do podawanie levamizolu do wody to IMO nie 5 (jak podają niektóre źródła) a 10 ml na 100 litrów. Potem robimy dzień przerwy i dodajemy drugie 10 ml. Oczywiście w czasie leczenia nie filtrujemy wody przez węgiel aktywowany czy nie stosujemy lampy UV. Nie podmieniamy też wody w akwarium. Ryby nie powinny w jakiś widoczny sposób reagować na lek chyba, że do takiego czegoś można zaliczyć lekkie pojaśnienie ciała ryb. W czwartym dniu przeprowadzamy podmiany w zbiorniku w ilości 1/3. Lek dostaje się do organizmu ryby głównie poprzez skrzela i układ krwionośny a częściowo przez skórę ciała ryby."

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-06-11, 21:04   

Dzięki wielkie ,o to mi chodziło .
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-12, 14:32   

Nie ma za co. Jak mi wróci wiara w ludzi i to co robię - współnie robimy, wtedy wszystko wróci na swoje miejsce.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
dadus150590 

Imię: Dawid
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 11
Skąd: Spytkowice/k. Rabki
Wysłany: 2013-10-28, 21:50   

a jak wygląda cały przepis na stosowanie lewmizolu??
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2013-10-29, 13:28   

Cytat:
"Co do podawanie levamizolu do wody to IMO nie 5 (jak podają niektóre źródła) a 10 ml na 100 litrów. Potem robimy dzień przerwy i dodajemy drugie 10 ml. Oczywiście w czasie leczenia nie filtrujemy wody przez węgiel aktywowany czy nie stosujemy lampy UV. Nie podmieniamy też wody w akwarium. Ryby nie powinny w jakiś widoczny sposób reagować na lek chyba, że do takiego czegoś można zaliczyć lekkie pojaśnienie ciała ryb. W czwartym dniu przeprowadzamy podmiany w zbiorniku w ilości 1/3. Lek dostaje się do organizmu ryby głównie poprzez skrzela i układ krwionośny a częściowo przez skórę ciała ryby."

masz tu przepis
Ja moge sie podzielic moimi obserwacjami na temat levamizolu, walczylam z nicieniami od kwietnia kiedy to chcialam sobie przeniesc pieknego anubiasa od skalarow i dokladnie go chyba nie odkazilam :-/ pierwsze leczenie woda kranowa zakwaszona kwasem ale kh gh wysokie podczas leczenia woda sie zrobila jak mleko ryby dyszaly jak parowozy, stosowalam sie do przepisu 10ml na 100l czwarty dzien podmiana, piatego dnia wstaje rano patrze a ryby pyskami do powierzchni wody plywaja :shock: pewnie kh za wysokie nie mierzylam bo w kranie zawsze bylo Kh4 wiec bylam spokojna a tu nagle :shock: mierze a tu Kh9 :-/ szybka podmiana na ro ile mi sie udalo nazbierac to dolewalam i ryby doszly do siebie. Po jakims czasie niestety nicienie wrocily pewnie przez to ze nie odlaczylam filtra zewnetrznego. Teraz zrobilam to porzadnie odlaczylam filter zewnetrzny, dezynfekcja, co sie dalo wygotowalam, korzenie to samo, podloza juz dawno nie mam, wode podmienilam na czyste RO przed leczeniem, wiec twardosci byly prawie zerowe pierwsza dawke dalam 10ml na 100l ale nie robilam przerwy tylko lalam trzy dni z rzedu, czwarty dzien podmiana i po tygodniu powtorka z rozrywki podmiana na czyste Ro,(za rada jednego z forumowiczow ;-) )pierwszy dzien wlalam 15ml na 100l wody, drugi dzien przerwa trzeci dzien 10ml na 100l czwarty dzien przerwa i piaty dzien 10ml na 100l, w ten dzien doznalam kolejnego szoku, wczesniej podczas leczenia levamolem ryby plochliwe odbijaly sie od scianek jak tylko ktos przeszedl przez pokoj a teraz przy wodzie Ro tarlo zbiorowe, tarly sie 4samice na raz, ryby nie stracily apetytu, nie jedza tak lapczywie jak zawsze ale jedza, podczas wczesniejszych leczen prawie miesiac dochodzily do siebie, wiec chyba twardosci odgrywaja bardzo wielka role podczas leczenia, ja ze swojej strony mam tylko nadzieje ze po zastosowaniu takich dawek wreszcie bede miala z glowy nicienie.... nikogo nie namawiam do takich praktyk jak ja stosowalam ale to chyba desperacja bo mialam juz dosc ciaglego leczenia i powrotow nicieni...
Ostatnio zmieniony przez Aicha 2013-10-29, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-29, 16:41   

Aicha napisał/a:
wiec chyba twardosci odgrywaja bardzo wielka role podczas leczenia, ...


dlatego tak się zachowywały i dyszały bo twardość węglanowa była za duża ma być mniej niż 4 jak każda woda do leczenia i do tego bez polepszaczy. Jak jest za wysoka lub są dodatki czy stara woda to się trują i dłużej dochodzą do siebie. No i jeszcze ważne:
by leczyć ryby trzeba widzieć co wpierw a jak przykładowo ktoś leczy na nicienie i ma przywry to wtedy jest źle.

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1305
Wniosek: Każdorazowo sprawdzać trzeba jaką ma się wodę w zbiorniku a nie wpadać w rutynę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
dadus150590 

Imię: Dawid
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 11
Skąd: Spytkowice/k. Rabki
Wysłany: 2013-10-29, 21:02   

dzieki poczytam :)
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-02, 21:56   

Adam jak byś dawkował Lewamizadol 8% w proszku do serc ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-03, 11:20   

Po co proszek jak jest płyn i granulat?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-03, 11:36   

Proszek mam nowy świeży szczelnie zapakowany a płynu nie mam.
Tu w wątku było napisane ze ten w proszku się jak najbardziej dla ryb nadaje to kupilem taki wg mnie, jest lepiej konfekcjonowany bo w 100g pojemniczkach po 10pln.
Ostatnio zmieniony przez porlock 2013-12-03, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-03, 11:49   

250 mg proszku na łyżkę serca i robić jak przy innych mieszankach.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-07, 19:16   

12,5 gramów proszku 8% na 100l wody ?

Dobrze to policzyłem ?


przy roztworze 10% 1 ml produktu zawiera:
chlorowodorek lewamizolu 100 mg

Czyli 10ml ma 1 gram czystego środka

8% proszek ma 80mg na gram
czyli 10gram ma 0,8g czystego środka

Niech mnie ktos sprawdzi bo po moich ostatnich kompromitujacych obliczeniach teraz sie sam boje ...
Ostatnio zmieniony przez porlock 2014-01-07, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13