DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie dyskowców sposobem adaman
Autor Wiadomość
duchu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-28, 09:59   

coś na dziko?? 8-)
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2013-06-28, 15:18   

Ja bym raczej jakies RedRose'y / San Merahy obstawiał ;-)
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-06-28, 15:54   

Zaiste coś czerwonego, tam na mądrych nazwach się zbytnio nie znam :roll:
Graf tak ładnie pisał :lol: to to coś w ten deseń. ;-)

Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
maik 

Imię: mirek
Wiek: 70
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 34
Skąd: Bielawa
Wysłany: 2013-06-28, 19:45   

altumy?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-23, 09:17   

Światło się pali i to dość dobrze. Już nie tunel ale świt słoneczny nastał w niektórych kombinacjach. Świt ten ma już po około 5 cm i widać, że droga właściwa i będzie dobrze. Mankament jeden to to, że nie ma tego na setki ale na dziesiątki. No ale jeśli wspomnieć ile się musiałem nagłowić by coś wyszło uważam to i tak za swój sukces. By trochę przybliżyć słowa do czynów to powiem tak:
- nie pokażę zdjęć co z czym i co wychodzi by każdy startował od zera jak ja;
- jest para co dała małe samica X z samcem Y
- jest para co dała małe samica X z samcem X
- jest para co dała małe samica X z samcem Z
Skoro już sa małe teraz bierzemy się za zadbanie o to by tego było w kolejnych tarłach więcej.
No ale by znów nie było bez zdjęć to pokażemy coś co już nam się zaczyna nudzić




to już mamy opanowane i coraz ładniejsze małe w młodości z tego wyłażą. Już nie trzeba świecić latarką przy 9-10 cm rybie (to takie co miał Piotrek - Więcek - ale się ich pozbył niewierny a ryby w betonie pływały) by plamki na pokrywach i ciele zobaczyć to już jest. A małe leopardy wyłażą jak mozaika i jak mają 3 cm to już są wzorcowe. No i jeszcze walczę uparcie z liliputami co wielkość mają jak nazwa i przy 9 cm składały ikrę. Na razie ileś tam małych się kluje bo samiec narowisty jest i tłucze samicę kurdupel. Potem ją po kątach ustawia a sam .. po wyklucie jak mają się rozpływać małe sobie zżera. No ale mają naturę to ich walka z wiatrakami. Na razie nie będę ingerował bo gra nie jest warta świeczki. No ale biorę się i to mocno za kolejne odkrycia natury a jak będzie do końca troku będę wiedział ;-)

To tak w skrócie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-19, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-25, 13:10   

Dziś w czasie spożywania z FORUMOWICZEM dokonaliśmy oceny stanu.
I tak:
- para samica X z samcem Y
jest ikra drugi dzień i jest pięknie
- jest samica X z samcem X
były małe iluś dniowe i rano małych nie ma a jest ikra i to sporo
- jest samica X z samcem Z
są larwy trzeci dzień.
Nie piszę tu o standardach w postaci erupcji co mają składają i się telepią, bo jak dziś sobie patrzyłem z Giencolem to doszliśmy do wniosku, że nam się to przejadło i czas do starego dobrego wrócić bo coś odtworzyć z natury. A czy się udo czy nie udo ważne, że ma się chęci i próbuje człek. Wolę chyba stare dobre 9 pasowe w pionie i z faklami w poziomie mnożyć niż te kropki i kropki.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-10-25, 15:11   

adamn napisał/a:
Wolę chyba stare dobre 9 pasowe w pionie i z faklami w poziomie mnożyć


Oby Adam Ci sie udało powrócić do standardu .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-25, 21:02   

Idealne nie są ale zobaczymy. Idealne to poszły w świat.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-10-28, 21:04   

Wiadomości z dziś co by pikanterii dodać i smaczku
I tak:
- para samica X z samcem Y
są małe i wiszą na stożku i jest pięknie
- jest samica X z samcem X
karmią od wczoraj VICTORIA.
ikry nie ma małe wcięły
- jest samica X z samcem Z
ikry nie ma i małe wcięły.
Tak sprawa przedstawia się na teraz. Co będzie jutro czas pokaże. Mam nadzieję, zę koty za ploty już poza mną.
Teraz muszę się skupić na X i Z bo według mnie będzie to HIT
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-04, 19:00   

Wiadomości z dziś co by kolejnej pikanterii dodać i smaczku a może i nie kto to wie ;-)
I tak:
- para samica X z samcem Y
są małe i karmi oboje rodziców bez ingerencji z zewnątrz i jest pięknie
- jest samica X z samcem X
karmią oboje ale z lekką ingerencją piszącego
- jest samica X z samcem Z
ikra jest od wczoraj a piszący nauczony smutnym doświadczeniem z ostatnie kolejki musiał interweniować. Czy skutecznie się okaże za kilka dni.
Tak sprawa przedstawia się na teraz. Koty za ploty chyba odeszły. Jak wyjdzie X z Z to według mnie może być HIT sezonu.
jeszcze z poprzednich ustawień to można powiedzieć, że wcześniejsze mezalianse:
- X Y i XX mają się całkiem dobrze a żrą za dwa razy tyle ryb. Już widać co zacz i centymetrów im przybywa. Będzie trzeba zrobić podział na kilka zbiorników.
No i zaczęliśmy poważnie traktować kolejne tam takie tym razem bardziej przewidywalne ryby bez mezaliansów bo po co. jak coś jest pikne to takie ma pozostać. Jak coś nie jest pikne to można to poprawić. A czy się udo czy nie udo się niebawem okaże.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-08, 21:01   

Kolejne wieści ze świata nieprzeniknionej Amazonki. Dziś postanowiłem dokonać rzeczy na jaką bym się chyba sam nie zdobył. Do odmiany (X,Y,Z już było to może H) dołożyłem do zbiornika z kilkoma rybami dwa rybole w paski no i się zaczęła jazda po całości. jakie efekty tego to jak się ryby postarają zobaczycie niebawem. Niebawem też pierwsze zdjęcia mieszanek i co z nich wychodzi.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-18, 13:47   

Tym razem nie z krainy wiecznej Amazonki ale trwającej już ileś czasu selekcji starych co to zostają w dalszej hodowli jako materiał bazowy.




kiedyś musiałem świecić latarką na rybę 9-10 cm by coś zobaczyć wzorzystego. Dziś takiej potrzeby już nie ma. Dziś ryba ma sama się wybarwiać bez latarki jak ma kilak centymetrów. Poniżej zdjęcia komórką dla zobrazowania co i jak wychodzi z w/w pary.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-19, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-03, 11:13   

Ponieważ kropki mnie się trochę przejadły i WAM pewnie też to dziś z innej beczki.
O końca 2013 roku mam na stanie takie oto rybole.
Klasyczne brązy jak wymalowane. To stara dobra szkoła jazdy co kiedyś w naturze na pniu występowały a teraz trzeba je ze świeczką szukać po nocach. Takie za dawnych czasów były mymi pierwszymi dyskami jakie w 1982 sobie sprawiłem. Doskonałość opisywana w pismach i czasopismach w tamtych latach co brązem się zwała a nie jakimś niebieskim czy zielonym popaprańcem jaki teraz jest zaliczany do dzikich brązów.
Na teraz mam dwie pary: jedna co samiec sobie kawior uskutecznia i już trzy razy wcinał po samicy (chyba, że to druga samica ale podkłądełko ostre). No ale mamy czas może da radę a jak nie to zasili karmę dla kotów. No i wyklarowała się w kołchozie druga para co dziś właśnie się moczy a zbiornik czeka na nowych lokatorów gotowy z full wypasem:
- szkło
- woda turbina
- gąbka
- natleniacz włączany cyklicznie


Niżej hit ostatnich dokonań Azjatów co każda odmiana kolorystyczna oko w czerwieni ma mieć w ofercie.
Te przywędrowały do mnie z wysp brytyjskich i po przejściach jest dobrze. Klasyczne albinosy jak widać. Pierwowzór do naśladowania. Jeśli chodzi o kolorystykę bo o wygląd to daleko im do tego co mnie kręci. Kolejne będą do końca roku już takie jak należy.
Tu mamuśka wstawiona w sepii w konkursie "Wiem wszystko"

Tu tatusiek w czerni i bieli za płytą operacyjną

ten sam w kolorze z kurduplem

na dziś trochę tego jest a będzie mam nadzieję jeszcze więcej. No ale muszę mieć na to czas. Na na to mi pozwoli miła i przyjacielska atmosfera panująca na FORUM ;-)
Na dniach małe zostaną same a stare pójdą w tango.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-19, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-13, 19:33   

Niestety nie wszystko błyszczy co się świecić zaczyna. Brązy okazały się samymi samicami. Albinosy okazały się wredne dla siebie. Wpierw samica lała samca, że do pokarmu nie podchodził a potem na odwrót i samica żreć przestała bo ciągle wciry dostawała. No to pomieszałem pary jak wcześniej pisałem i wyszło kompletne badziewie nie warte pokazania i zachodu. Toteż się trochę zjeżyłem ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Już trochę interesujących ryboli pływa a dziś kolejne unikaty jakie chyba nikt w kraju nie ma zaczęło swą przygodę w drodze do okazałości i wkroczenia na salony. Mogę też napomnieć, że skończyłem już z odmianami typu:
- snow white
- white diamont
- red white
- red white kropkowane
czas zacząć nowe kolorystyki wprowadzać na salony ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-11-13, 21:19   

Trzymam kciuki i życzę powodzenia ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9