DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
filtr jak ustawić
Autor Wiadomość
GeGo 

Imię: Grześ
Wiek: 35
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 27
Skąd: Stadtallendorf
Wysłany: 2013-09-02, 20:40   filtr jak ustawić

już nie wiem co mam robić...
mam w akwarium filtr wewnętrzny tak jak na rysunku niżej;



ale jakoś nie wystarcza by on zbierał z dna wszystko co ma dość dużo brudu zostaje na dnie...
jest to orginalny filtr z zestawu ale mam w jeszcze jeden nie uzywany filtr zewnętrzny eheim i chciałbym go użyć i tu moje pytanie jak ustawić węże??

i jeszcze jedno czytałem że paletki nie przepadają za nurtem wody... jak to się w rzeczywistości??????
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-09-02, 21:45   

Czy jest to jedyny filtr w akwarium??
Podaj wymiary akwarium i model filtra.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
GeGo 

Imię: Grześ
Wiek: 35
Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 27
Skąd: Stadtallendorf
Wysłany: 2013-09-03, 07:25   

http://www.juwel.pl/produ...rio-300,10.html

od czasu przeprowadzki okolo poltora miediaca jedyny

wczesniej jedzcze mialem kubelek eheim
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-03, 10:48   

jak ustawić zależy od wielkości akwarium, wydajności filtra i tego co jest w zbiorniku.
Metoda prób i błędów i ziarenko KMnO4 mile widziane w celu zobaczenia jak struga wody po ustawieniu filtra się rozchodzi po akwarium.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-09-03, 16:47   

Wg mnie przy jednym filtrze jest niemożliwe aby wszystkie brudy były zebrane. Zrób tak jak Adam napisał, metoda prób i błędów jest najlepsza :-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
pigeon 81 


Imię: Maciej
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 124
Skąd: Twardogóra
Wysłany: 2013-09-03, 18:22   

Ja jak miałem, 375 l to były dwa wewnętrzne filtry po 600l h jako mechanik jeden jednej drugi z drugiej strony.
jeden skierowany na przednią szybę a drugi na tylną, oczywiście pod kątem aby zrobić obieg wody w akwa.
I był kryształ . Jeden filtr to za mało na takie akwa .
_________________
 
 
 
kubamytab 


Imię: kuba
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 66
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2013-09-03, 18:36   

Też walczyłem z podobnym tematem (zewnętrzny kubeł). Problem zniknął jak dołączyły do obsady kiryski, tyle że raz w tygodniu przy okazji podmiany przeciągam po dnie odmulaczem co by zebrać odchody.
Co prawda kubeł świerzo po czyszczeniu i nie kryzowany dawał radę ściągnąć jakąś część resztek, ale moim dyskom wyraźnie nie odpowiadała mocno krążąca woda. Teraz przepływ mam przycięty (NO2 po 7 dniach, przed podmianą nieoznaczalne wg. testów Sera) wylot z deszczownicy skierowany na tylną ściankę i lekko ku gurze. Smok w prawym tylnym rogu na wysokości 1/4 akwarium.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 18:41   

Ja u siebie w 460 litrach akurat żadnego wewnętrznego filterka nie mam, tylko 2 kubły. Akwarium o podstawie trójkąta prostokątnego. Dwa wyloty tam gdzie kąt prosty, wloty przy kątach ostrych trójkąta. Dodatkowo, aby do wlotów wszystkie śmieci z dna doleciały, mam w narożniku z kątem prostym dwie pompy cyrkulacyjne do akwariów morskich Koralia nano. W odróżnieniu od filtrów wewnętrznych, dają one szeroki strumień wody, dzięki czemu śmieci z dna są przez prąd wody zbierane natychmiast, jednak pralki w akwarium nie robią.
A na wlocie kubłów oczywiście prefiltry (ale nie gąbki a prefiltry stojące w szafce obok kubła), żeby śmieci się do kubła nie dostały.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 19:21   

Witam

Mam identyczne akwarium i też miałem taki problem, ten filtr ma dużą objętość ok 6l i do tego jest na stałe przyklejony do szyby. Jego konstrukcja, wielkość w wkładów w stosunku do sprawności pompy, miejsca zasysania wody sprawia, że nie jest to typowy mechanik, a raczej filtr coś w stylu filtra zewnętrznego wewnątrz akwarium. Ja dołożyłem w przeciwległym rogu filtr ferplasta, (który jak dla mnie jest rewelacyjny) skierowany po skosie w kierunku przedniej szyby, ma on regulacje siły strumienia co ułatwia ustawienie odpowiedniego ruchu wody i to załatwiło sprawę, dodatkowo kubeł zewnętrzny.

Pozdrawiam
 
 
MichałG 


Imię: Michał
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2013-09-03, 19:40   

Pokaże jak to wygląda u mnie:



gdzie:
1. Wylot Eheim 2226 oraz Aquael Unimax 700
2. Wylot Aquael Unimax 700
3. Eheim Aquaball 180 (są dwa)

Gąbki filtrów biologicznych znajdują się w rogach akwarium, tak by jak najmniej wciągały (wyszedłem z założenia że od wciągania są filtry mechaniczne).

Ruch wody jest głównie wzdłuż tylnej szyby. Jest to zarazem wadą jak i zaletą.
Zaleta:
Wszystkie odchody i zanieczyszczenia z tyłu akwarium są wypychane do przodu (łatwiej je usunąć). Moim zdaniem to jest główna zaleta takiego ustawienia filtrów.
Wada:
Nie da się posadzić roślin typu cabomba czy inny rogatek. Posadzenie dużej grupy roślin zakłóca cyrkulację wody. Poza tym są powyginane przez prąd wody.

Zalety:
a) Główne zanieczyszczenia najpierw przepływają blisko filtrów mechanicznych i są przez nie wciągane. Dużo mniejsza część zanieczyszczeń przepływa do gąbek biologii, przez co nie trzeba ich otwierać za często.

b) Ryby nie walczą z ruchem wody.

Wady:

a) Główną wadą jest kiepski ruch tafli wody, stąd natlenienie wody bez dodatkowego brzęczyka jest mizerne.

Jak jako wyloty filtrów biologicznych używam deszczownic ustawionych w pozycji pionowej. Tak wiem, że deszczownica powinna być blisko tafli wody w pozycji poziomej, ale takie ustawienie z filtrów biologicznych powodowało, że moje ryby więcej męczyły się z ruchem wody niż to było warte.

Myślę, że mój sposób ustawienia filtrów jest wart przemyślenia.
_________________
Chwilowe zawieszenie zabawy z Dyskowcami.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 20:21   

U mnie wygląda to tak ja na schemacie w załączniku.

Strzałki pokazują ruch wody:
zielone - wywołany napowietrzaniem (góra)
czerwone wywołane cyrkulatorami (dół)
czarne wywołane kubełkami (góra)

Prefiltr na wlocie oznaczonym 1b zapycha się dużo szybciej, niż ten oznaczony jako 2b.

Na dnie żadne śmieci nie zostają a ryby z prądem wody walczyć nie muszą.

akwa460.jpg
Plik ściągnięto 772 raz(y) 72,08 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11