DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Brunatnice
Autor Wiadomość
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-16, 20:31   Brunatnice

Witam
Mam problem z brunatnicami (brązowy odsad na akwa piasku itp). Akwarium wystartowało 14.11.2012r 2 miesiace z neonami potem reszta ryb two-7 tww-3 ph-6 no2-0 no3-20-50 (ciągle walczę z tym podmianami) akwa 200l filtracja eheim 2228 biolog z gąbką na wlocie + aquashut 750 mechanik obsada 6 x dyskowiec 7-10cm, 20 x neon, 3 x kosiarka, 3 x otosek, 4 x amano. Na początku był piasek kwarcowy, rośliny korzeń świece 9h 2x30W (6500K + 10000K). Od 1 miesiąca brak piasku bo doszły dyski od Adama do podpasienia i było ciężko z czystością. Problem mam od zawsze z brunatnicami nie jest bardzo duży ale już mam dość ciągłego czyszczenia szyb itd. Czy ktoś mi podpowie co z tym zrobić ???
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-16, 20:42   

Czy to na pewno brunatnice? ;-) Pewnie chodzi o brązowy, miękki glon na szybach, czyli problem niedojrzałych akwariów. Powinno minąć z czasem a póki co podmiany wody i mniej karm ryby (częśćiej ale małymi ilościami tak aby wszystko zjadły).
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-17, 08:29   

Na początku może i on jest miękki ale po jakimś czasie nieczyszczony na szybie lub roślinie nie jest wcale taki miękki i łatwy do usunięcia. Po za tym akwa dojrzewało z 20neonami 3kosiarkami 3otoskami i 4amano od 14.11.12-15.02.13 parametry były wzorowe a już wtedy po ok miesiącu piasek co trzy dni robił się brązowy i inne rzeczy tez. Może światło ograniczyć czy coś ?? Problem z no3 zaczął się odkąd są Dyski a karmie je 3-4 razy dziennie wrzucam kulkę ok 1,5cm większość zjadają w 30min połowę dnia mnie nie ma wiec inaczej się nie da jak wroce daje jeszcze w zależnosci od checi 2-3razy wieczorem czyszczę co zostało i co wtorek i sobotę po 60l wody podmieniam.
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 10:01   

Więc co się zmieniło ? Zachwiałeś równowagę i akwarium nie radzi sobie z nadmiarem amoniaku i sybstancji powstałych z rozkładających się odchodów.

Ja daję swoim z ręki. Skubią pokarm a co odpadnie, to zjedzą neony i inne ryby. Nigdy nie daję za dużo, żeby leżało na dnie.
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-17, 13:15   

Pokarmu to praktycznie nic nie zostaje ale zostają odchody a nie mam zamiaru siedzieć i w kolko sprzątać odchodów mam tez inne zajęcia. Po za tym mi chodzi o to co zrobić żeby ten brązowy glon powstrzymać a no3 to inna sprawa z którą dam sobie rade podmianami !
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-17, 14:18   

żarcia dawaj więcej i nie spuszczaj nieczystości wieczorem co nie zjedzone. Do rana zeżrą. A to nie okrzemki? Jakie twardości?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-17, 14:24   

adamn napisał/a:
żarcia dawaj więcej i nie spuszczaj nieczystości wieczorem co nie zjedzone. Do rana zeżrą. A to nie okrzemki? Jakie twardości?
Adam


Mialem na mysli okrzemki a napisalem brunatnice jasne że okrzemki przejęzyczyłem się a parametry to : two-7 tww-3 ph-6 no2-0 no3-20-50 temp 27'C Jak dam jeszcze więcej żarcia i na noc nie zbiorę to wogóle no3 poleci w gore
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-17, 15:04   

Okrzemki jak szybko powstają tak szybko same znikają akwarium masz słabo stabilne i słabe oświetlenie, minie wszystko jak akwarium się dobrze ustabilizuje, możesz zwiększyć trochę oświetlenie.
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-17, 15:14   

Dino25 napisał/a:
Okrzemki jak szybko powstają tak szybko same znikają akwarium masz słabo stabilne i słabe oświetlenie, minie wszystko jak akwarium się dobrze ustabilizuje, możesz zwiększyć trochę oświetlenie.


Oświetlenia raczej nie zmienię ewentualnie może dołożę odbłyśniki bo uważam ze 6500K + 10000K to w zupełności wystarczy rybom i tak się jeszcze nie przyzwyczaiły do końca a sa u mnie już 1-mc.
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-04-01, 20:30   

Okrzemki należą do brunatnic, a przy silniejszym oświetleniu będą rozwijały się zielenice :-D
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9