DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
680 litrowy zbiornik
Autor Wiadomość
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 20:59   680 litrowy zbiornik

- wielkość zbiornika w litrach: do 630 litrów

- wymiary zbiornika: 195X65hX55

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: początek maja 2012
- sposób przygotowania wody do zbiornika: odstana kranówka

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: No3 40mg/l , ph około 6.5 , reszty nie mierzę ale jak się pojawiają regularnie "ogonki" to jest ok.

- częstotliwość podmian wody: co 2 miesiące podmieniam 100 litrów

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: pasek do tynku i trchchę kamienia gradacji 0,5 - 0,8 cm

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: są 3 korzenie

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: załóżmy 15-17 sztuk dyskowców wielkości od 14cm , 4 szt Satanoperca jurupari

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): zabienica

- rodzaj filtracji, jaka i ile: sump pionowy 80 litrów wkładów ; strefy beztlenowe w akwarium ; hydroponika

- rodzaj wkładów filtracyjnych: 3/4 keramzyt , bioceramika , kilka gąbek

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: temperatura do 26 st C , 1 grzałka 400watowa JBL

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2 x 55wat świetlówki za 8zł z marketu 2-4 godziny dzienie

- sposób i rodzaj karmienia: płatki najtańsze + granulat raz na tydzień serce wołowe

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): akwarium było przygotowane pod Heckle ( parametry były ksiązkowe ) , które speedem odchodziły jeden po drugim

- zdjęcie całego zbiornika:

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: porażki "Heckle" , sukcesy : ryby skłądają ikrę a z niej wylęgają się przecinki (mam około 5 par ) , reszta ok.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 21:10   

Arek zrób zdjęcia tych moich w dużym formacie i podeślij a ja wkleję.
I swój wychów z brakiem skrzela. Kropkowany jest klasowy ;-)
Nawet ja takich nie mam.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:17   

Adamie ten kropkowany jest od Ciebie ( kwiecień zeszłego roku ) , przeszedł ewolucję na początku był szary , później myślałem że będzie red white a teraz w leoparda wchodzi .
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-09, 21:19   

Taka rybka niespodzinaka jest najlepsza :-D
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-03-10, 01:15   

Arkaszka możesz zrobić kilka zdjęć tego sumpa i opisać jak on działa ?
pozdro
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 08:15   

Ja wiem, że to mój ale jak małe to ich nikt nie chce bo szarawe i dopiero jak dorastają są klasowe. Maćko też ma takie w wątku o "18 kolorowych mięsożercach"
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-14, 14:37   

Krótki opis filtracji :
-hydroponika napędzania najmniejszą pompką , wylot zabezpieczony siatką i gruboziarnistą gąbką rośliny skrzydłokwaty posadzone w keramzycie przemieszanym z kamieniami , woda płynie do 1/4 wysokości doniczki .

-sump , instalacja plastik pcv 3/4 cala , woda zasysana grawitacyjnie jest bezpośrednio z akwarium(brak komina ). W sumpie przepływ pionowy , w ostatniej komorze jest umieszczona pompa NewJet 1700 30 watowa . Całość podłączona pod ups .
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-03-14, 14:42   

.at napisał/a:


-sump , instalacja plastik pcv 3/4 cala , woda zasysana grawitacyjnie jest bezpośrednio z akwarium(brak komina ). W sumpie przepływ pionowy , w ostatniej komorze jest umieszczona pompa NewJet 1700 30 watowa . Całość podłączona pod ups .


witam
Co do sumpa mam kilka pytań:
1. mógłbyś napisać czy sam robiłeś instalację rurową ?
2. jak to bez komina ? masz wywiercone otwory w bocznej ścianie czy na zasadzie overflow ?
3. możesz porobić mi kilka fotek całości ? Szykuję się do postawienia takiej filtracji :) akwa na sumpa już mam (160l)
 
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 10:31   

Parę dni wstecz zaczęły się cyrki w akwarium ryby zaczęły świrować , co kilka dni odławiałem martwe .... , ostatnie kilka sztuk odłowiłem do sterylnego ....90% świeża woda , parametry przy świeżej wodzie zgodne z normą , może no3 40-50mg/l .

Już od kilu dni nie mam obsady ...... całe akwarium się płucze w chloraminie .... perhydrolu piasek został wywlony w 99% z akwarium . W piątek osuszanie zbiornika .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-28, 14:39   

kurcze to 6 ze zdjęcia white leopard cętkowany też nie ma? Ona była wystawowa. Podobny tylko czerwonawy i popaprany zdobył 2 miejsce. A świrowały dzikie czy też jak leci? Poszukaj i podeślij zdjęcie tej 6 w oryginale.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Ząbiak 

Imię: Przemek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 127
Skąd: New Ross, IRL
Wysłany: 2013-03-28, 16:05   

Bardzo ładne Ryby. Naprawde super. Szczególnie czerwone trafiają w mój gust.
_________________
Moje marzenie... Amazonia :)
 
 
duchu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-28, 17:02   

Czego mogla być przyczyna że zaczeły padać.szkoda bo :-( piekne byly... :cry: amoniak??
Ostatnio zmieniony przez 2013-03-28, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-28, 17:44   

Szkoda rybek...
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
darek68 
darek68

Imię: darek
Wiek: 55
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 116
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2013-03-28, 20:16   

Ja po wizycie pewnych osób 1/5 roku temu straclem prawie cała obsadę :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10