DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Brown, Blue i Green discus
Autor Wiadomość
bulet
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 10:54   

Roman mówiłeś ze dyski w naturze rzadko przekraczają 17 cm. Dawaj foty tych gigantów po 22 cm tylko z linijką bo nie wierze
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-18, 11:28   

Kurna, marynarka, mówiłem, że Heckel z Nhamundy rzadko przekracza 17 cm w naturze. W baniaku można go wypaść do większych rozmiarów. To jest chyba jakaś różnica.
Gigantów na razie nie mogę pokazać. Za tydzień.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-18, 11:38   

Klayman napisał/a:
roh napisał/a:
Wielkość rybek od 11 do 22 cm


Jak Wy mierzycie te ryby? Bo chyba każdy robi to inaczej. Czy przyjąłeś jakąś metodę ? Daj na zdjęciu jakieś przykłady z zaznaczeniem, o którą wielkość chodzi (wysokość z płetwami piersiowymi, długość, wysokość bez płetw ?!?!)

Rybska fajnie się zapowiadają, poczekajmy troszkę aż coś się z nich wykluje (tzn nabiorą barw i zobaczysz, czy coś w nich nie siedzi).

Ja mierzę ryby "okiem" :-D
Precyzyjne wymiary na życzenie podaję zawsze jako długość ryby od pyska(tu się ryba zaczyna) do końca ogona(tu się rybka kończy) :lol:
Co do drugiego pytania ryby dochodzą do siebie od kilku dni do kilku tygodni-ten transport był bardzo wychłodzony-spore straty, ale ryby już jedzą.
Mam red solid, red semi royal, red royal(to brązy z Trombetas, Bara Mansa i Curua) blue semi royal i royal,Uatuma i Trombetas i kilkanaście Heckel blue z Nhamundy.(te najgorzej zniosły wyziębienie wody)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 11:47   

roh napisał/a:
rzadko przekracza 17 cm w naturze


Wybacz Romku, że się znów przyczepię (i już mi nie chodzi o ten Radzymin) do tych słów ale ... te maja niby 22 cm a są z odłowu,ledwo co wpuszczone po transporcie więc jak się to ma do prawdy i tego co piszesz?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-18, 13:32   

Usilnie proszę interlokutorów o nie schodzenie z tematu i czepianie się słówek. Ja w najbliższym czasie też ciekawy pouczający wątek może założę na FORUM dotyczący dzikich ..... i ich sprowadzania. Powali niektórych z nóg na kolana lub jeszcze niżej.
Ciągły pasjonat tych niepowtarzalnych ryb :evil:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bulet
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 15:42   

roh napisał/a:
Kurna, marynarka, mówiłem, że Heckel z Nhamundy rzadko przekracza 17 cm w naturze
Spoko Roman zapomniało mi się ze to o heckle chodzi . Ale na te foty tych gigantów i tak czekam . jak mają tyle i będą pasować do moich to tylko zostanie czekać na paczkę od ciebie
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-18, 17:04   

adamn napisał/a:
Usilnie proszę interlokutorów o nie schodzenie z tematu i czepianie się słówek. Ja w najbliższym czasie też ciekawy pouczający wątek może założę na FORUM dotyczący dzikich ..... i ich sprowadzania. Powali niektórych z nóg na kolana lub jeszcze niżej.
Ciągły pasjonat tych niepowtarzalnych ryb :evil:
Adam

Adam tu nie chodzi o czepianie się słówek, tylko o brak wiedzy lub też ignorowanie tego co jest napisane. Tak dyskowce w naturze rosną do 23-24 cm(ewenement) ale Heckel z Nhamundy rośnie do 17(18-19 to baaaaaaardzo rzadki wymiar). Trzeba umieć rozróżniać dyskowca Heckla od innych odmian dyskowców. Na fotkach nie ma ani jednego Heckla--to tak do tych z niedowiedzą.
Do prawdy to się ma tak Piotrze, że nie czytasz tego co jest napisane, lub nie odróżniasz odmian dzikich ryb mimo podanego nazewnictwa. Sorki za ton, ale krew mi się zburzyła.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 17:35   

koledzy po co się czepiacie jakiś "CM" ważne aby ładna była ;-) a dla wszystkich dedykacja
http://www.youtube.com/watch?v=Fy8RTBvB0cg
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-18, 18:45   

roh napisał/a:
Do prawdy to się ma tak Piotrze, że nie czytasz tego co jest napisane, lub nie odróżniasz odmian dzikich ryb mimo podanego nazewnictwa.


Rozróżniam dzikie odmiany ale raz piszesz o Hecklu, raz o Brownach ... idzie się pogubić.

Czekam na fotki tych 22 cm (mam nadzieję, że jakiś przymiar będzie ;-) )
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-18, 22:23   

Roman , powiedz mi jeszcze minimalna temperaturę rzek w których żyją paletki .
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-19, 06:38   

jab75 napisał/a:
Roman , powiedz mi jeszcze minimalna temperaturę rzek w których żyją paletki .

Temperatura w rzekach to 24-32 st(przeważający czas to 26 st C) C PH 4,8-7(przeważnie 6,4) GH=2-3 brak soli mineralnych.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-19, 22:18   

Dzięki Roman , pytałem bo myślałem że w jakimś okresie trochę bardziej spada temperatura wody .
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-06, 22:07   

Kilka wariantów kolorystycznych formy Blue i Brown.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-15, 13:14   

No to, jak już można, jeszcze kilka fotek brąza i blue z tzw ręki i w baniaku.
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-04-15, 14:01   

Roman zacne ryby, jest na czym oko zawiesić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10