DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Przemyślenia na temat wyboru dyskowców z odłowu
Autor Wiadomość
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 14:53   

roh napisał/a:
może kiedy coś naskrobię, ale to mija się z celem


Przy takim podejściu nigdy się nie dowiem, jak hodować je a kiedyś chciałbym spróbować. Wolałbym uniknąć własnych błędów bo bardzo szkoda mi ryb i stąd się jeszcze na nie niezdecydowałem.

PS z tego co mi wiadomo w Radzyminie "chyba"nie ma zoologicznego więc dzikusów nie można publicznie zobaczyć ;-)
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-03-05, 14:54   

Siemka Roman. Ja chętnie bym się dowiedział "gdzie leży prawda".
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-05, 15:09   

roh napisał/a:

Adam jeżeli jesteś zainteresowany Hecklem na twoich warunkach i twoich gabarytów-Heckel blue z Nhamuna 14-16 cm to napisz mi na PW tutaj lub na FB. Będę wracał z rybami z lotniska we Frankfurcie(po prostu koszt transportu tam mam 2300 dolarów niższy) za tydzień z czwartku na piątek. Możemy się gdzieś spotkać, wypić kawę i pogawędzić. Zapłacisz jak za dobre zborze. Dostaniesz rybę, która zacznie jeść następnego dnia po wylądowaniu w twoim baniaku.

Roman miło, że wpadłeś i przystałeś na mą propozycję sprzed chyba kilku lat. Zasady określone i spotkanie pod drzwiami piwnicy. Potem Cię ugoszczę i będzie za 10 minut wiadomo jakie ryby są dostarczone. Mikroskop czeka. Ryby minimum 16 cm sam wybierzesz a razem przebadamy. Też się dowiesz co sprowadziłeś by jako fachowiec bubla nie wstawić na .. przykładowo KONKURS ;-) . Co do wypowiedzi na tym FORUM to Rober miał i ma ja miałem i .. mam a interlokutorzy co propozycje dostali też wszystko wiedzą jak TY.
Telefon chyba znasz i biorę 10 ryb - 16 lib więcej - przez Ciebie wybranych jako znawcy przedmiotu. Potem badanie zdjęcia filmy i sesje co tydzień i za miesiąc małe a wtedy będziesz WIELKI Roman i na dwie zmiany będziesz musiał sprowadzać ryby bo lepszej reklamy niż tu nigdzie nie znajdziesz.

Czekam z utęsknieniem. I przeczytaj jeszcze raz REGULAMIN co by nie było.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-05, 19:06   

Klayman napisał/a:
roh napisał/a:
może kiedy coś naskrobię, ale to mija się z celem


Przy takim podejściu nigdy się nie dowiem, jak hodować je a kiedyś chciałbym spróbować. Wolałbym uniknąć własnych błędów bo bardzo szkoda mi ryb i stąd się jeszcze na nie niezdecydowałem.

PS z tego co mi wiadomo w Radzyminie "chyba"nie ma zoologicznego więc dzikusów nie można publicznie zobaczyć ;-)

Jeżeli się zdecydujesz napisz na PW. Poprowadzę za rączkę przez pół roku jeżeli zajdzie taka konieczność, ale z reguły klient przestaje się do mnie odzywać po 2-3 tygodniach. Wszystko jest ok nawet po roku. Ja jestem upierdliwy i dzwonię czasami do moich klientów. Oni są mocno zdziwieni, że pamiętam.
Po prostu przekonałem się, że pisanie na forum o swoich doświadczeniach nie ma sensu, ponieważ wcześniej czy później tworzy się akademicka dyskusja, jest masę sprzecznych zdań. Ja mam swój opanowany patent na dzikuski i nie chcę robić nikomu wody z mózgu. Dodam tylko, że moje dzikie ryby żyją po kilka lat w różnych częściach Europy i Polski też i wcale nie będę tego udowadniał. Taki gość co ma nik Deszczowy ma swoim baniaku kilkadziesiąt żarówek i na pewno mieszkają one u niego około 1,5 roku. Zapytajcie człowieka, czy widział u siebie speed dzikusów. ;-) :mrgreen:
Co do Radzymina - to też jesteś upierdliwy. ;-) :-)
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-05, 19:07   

Więcek napisał/a:
Siemka Roman. Ja chętnie bym się dowiedział "gdzie leży prawda".

Jak zwykle po środku :-D
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-05, 19:16   

adamn napisał/a:
roh napisał/a:

Adam jeżeli jesteś zainteresowany Hecklem na twoich warunkach i twoich gabarytów-Heckel blue z Nhamuna 14-16 cm to napisz mi na PW tutaj lub na FB. Będę wracał z rybami z lotniska we Frankfurcie(po prostu koszt transportu tam mam 2300 dolarów niższy) za tydzień z czwartku na piątek. Możemy się gdzieś spotkać, wypić kawę i pogawędzić. Zapłacisz jak za dobre zborze. Dostaniesz rybę, która zacznie jeść następnego dnia po wylądowaniu w twoim baniaku.

Roman miło, że wpadłeś i przystałeś na mą propozycję sprzed chyba kilku lat. Zasady określone i spotkanie pod drzwiami piwnicy. Potem Cię ugoszczę i będzie za 10 minut wiadomo jakie ryby są dostarczone. Mikroskop czeka. Ryby minimum 16 cm sam wybierzesz a razem przebadamy. Też się dowiesz co sprowadziłeś by jako fachowiec bubla nie wstawić na .. przykładowo KONKURS ;-) . Co do wypowiedzi na tym FORUM to Rober miał i ma ja miałem i .. mam a interlokutorzy co propozycje dostali też wszystko wiedzą jak TY.
Telefon chyba znasz i biorę 10 ryb - 16 lib więcej - przez Ciebie wybranych jako znawcy przedmiotu. Potem badanie zdjęcia filmy i sesje co tydzień i za miesiąc małe a wtedy będziesz WIELKI Roman i na dwie zmiany będziesz musiał sprowadzać ryby bo lepszej reklamy niż tu nigdzie nie znajdziesz.
Adamie będę wiózł kilkadziesiąt boxów z rybami. Chyba sam rozumiesz, że Wrocław , mikroskop i inne pierdoły mi zupełnie nie po drodze.

Czekam z utęsknieniem. I przeczytaj jeszcze raz REGULAMIN co by nie było.

Adam

Przepraszam bardzo często brakuje mi czasu na czytanie regulaminu. Po prostu wal prosto z mostu czego brakuje, albo co nie tak. Naprawię. Za reklamę serdecznie dziękuję. Nie będę o nią zabiegał. Po kilku latach doszedłem do wniosku, że forum to nie miejsce na reklamę
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-05, 19:25   

roh napisał/a:
Taki gość co ma nik Deszczowy


Czy jest to, ta sama osoba, co na Alledrogo "Deszcz na twarzy" ?
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-05, 19:35   

arczi.72 napisał/a:
roh napisał/a:
Taki gość co ma nik Deszczowy


Czy jest to, ta sama osoba, co na Alledrogo "Deszcz na twarzy" ?

Nie mam pojęcia jego zapytaj, gdzieś go tu widziałem
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-05, 20:28   

Roman i inni jutro dyskusje co na priva winny się znaleźć wywalę do kosza. Tak pitolić można na innych FORACH tu niestety nie. Chcesz coś z sensem to pisz a pitolić o prowadzeniu za rękę czy privie to skądś to znam. Tu mają być FAKTY. Jak się włazi do kogoś do domu to w pierwszych słowach nie mówi się , że .... patrzaj pierwszy swój post. A co do czytania i czasu to REGULAMIN tu to podstawa. Inne FORA to nie moja sprawa i trzeba zmienić nastawienie. Traktuj to FORUM jak nieodkrytą kartę tak jak ja.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-05, 20:42   

adamn napisał/a:
Roman i inni jutro dyskusje co na priva winny się znaleźć wywalę do kosza. Tak pitolić można na innych FORACH tu niestety nie. Chcesz coś z sensem to pisz a pitolić o prowadzeniu za rękę czy privie to skądś to znam. Tu mają być FAKTY. Jak się włazi do kogoś do domu to w pierwszych słowach nie mówi się , że .... patrzaj pierwszy swój post. A co do czytania i czasu to REGULAMIN tu to podstawa. Inne FORA to nie moja sprawa i trzeba zmienić nastawienie. Traktuj to FORUM jak nieodkrytą kartę tak jak ja.
Adam

Pełna zgoda Adam, tylko, że ja kurna trochę niepokorny jestem. Taki typ. Jeżeli o mnie chodzi usuwaj bzdury pisane przeze mnie bez ostrzeżeń. Ja się nie obrażam. Piszę co myślę, nikomu nie ubliżając. Asertywność
 
 
chimek 

Imię: Krystian
Wiek: 45
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-03-05, 22:49   

A tymczasem w Łomży tak się rozmnaża Heckle:
http://akwapodlasie.org/v...p?p=61640#61640
można? można..
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 22:51   

Jeśli miałbym wybierać, nie chcę, żeby tylko do mnie na PW było pisane. Chciałbym, żeby każdy na forum mógł skorzystać z wiedzy, jaką posiadasz. Bardzo mi się podobają rybska Deszczowego, jak dla mnie ideał palety. Może kiedyś ... pozwolę sobie na taki luksus. Póki co ćwiczę na swoich ;-)

Podsumowując, prawdziwa cnota krytyki się nie boi, tak więc jak masz wiedzę, napisz, podziel się i broń swojego zdania.

Radzymin ... hmmm że niby ja upierdliwy ? ;-) a co? boisz się konkurencji? hehe
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-05, 23:15   

chimek napisał/a:
można? można.

Krystian , nie gorączkuj się , ryby złożyły ikrę i miejmy nadzieję ze coś z tego będzie
ale do mnożenia heckli (udanego) to jeszcze w tym wypadku nie doszło :-)
pozdro...
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-06, 11:42   

roh napisał/a:
Sie ma wszystkim "znawcom" dzikiego dyskowca. Ileż tu taj bzdur się można naczytać, hohohoho.


Roman widzę że jesteś fachowcem od dzikusów !!!!!!!!!!!!
Napisz trzy szczegółowe tematy .

Propozycja ;

Jakie robaczki mają dzikie Dyski i jak je leczyć . ( dyski świeżo sprowadzone )

Jak przygotować wodę dla dzikusów do rozmnażania oraz jak wychować maluchy do pierwszego miesiąca .

Trzecia propozycja należy do Ciebie .

Pozdrawiam
Jacek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-06, 12:10   

chimek napisał/a:
A tymczasem w Łomży tak się rozmnaża Heckle:
http://akwapodlasie.org/v...p?p=61640#61640
można? można..


Nie wiem czy wiesz ale złamałeś REGULAMIN tego FORUM. Pokazujesz coś co nie z tego FORUM i o FORUM, gdzie nie ma współpracy. Po co szukać daleko. U nas na FORUM są tacy co mieli tarła HECKLI .. ba nawet małe 3 tygodniowe ale się czaili i dali d.. i nie mają NIC. Dlatego też Krystian czekam 24 godziny na założenie wątku na dowolny temat w przeciwnym razie (jesteś zalogowany i jeszcze ciepły) za świadome łamanie REGULAMINU spotka Cię kara. No ale jak w 24 godziny coś naskrobiesz to nie ma sprawy.
A Ci co mieli wstawiać zdjęcia i film i opis i będzie też bez konsekwencji bo są jescze inne wątki.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9