DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nawoz
Autor Wiadomość
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-10, 11:57   Nawoz

Mam pytanie czy przy paletkach można stosować nawozy w płynie takie jak potas,fosfor żelazo itp.Jeżeli tak to jakie dawki stosować.Prosiłbym o podpowiedzi kolegów,którzy stosują a nie ktoś komuś powiedział czy gdzieś przeczytałem.
Przepraszam ze napisałem w tym dziale ale jestem nowy i nie zuważyłem działu o nawożeniu może admin przeniesie.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 12:28   

Każdy zbiornik jest inny więc dawki musisz dopasować indywidualnie. Z doświadczenia wiem, że pierwse co brakuje to chalety żelaza (pozostałych nawozów jest dość sporo z przemiany materii palet). Stosuję Tetra Crypto pod korzenie większych roślin. Poza tym od czasu do czasu FerroActiv Tropicala ale to bardzo oszczędnie, bo mogą wystąpić glony.
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-10, 14:35   

Ja pod większe rośliny dałem kulki nawozowe tzn. pod Lotosa i Ĺťabienicę Amazońską reszta to Microzorium, Bolbitis i Anubias dlatego pytam czy będę je mógł w przyszłości jakoś wspomagać.A jeszcze jedno pytanie jaką masz moc oświetlenia przy paletkach bo ja obecnie że akwarium jest świeże no i ryby nie zwyczajne jeszcze swiatła świecę 30 W 5godzin dziennie a i to widzę że dyski się trochę stresują.Akwarium 250l wys.50 cm.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 15:03   

Ja w 240 litrach mam 80 W w świetlówkach i jest dobrze ale akwarium z dużą ilością korzeni i roślin więc jeśli mają ochotę wiedzą, gdzie się schować. Dlatego wychodzą i się nie stresują ;-)
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-11, 18:20   

I taką wielkością świecisz cały czas? Ile godzin dziennie? U mnie docelowo jest 130W ale całej mocy chyba nigdy nie dam bo nie mam obecnie roślin pazernych na światło.Dzisiaj nie wiem czas pokaże może coś dosadzę ale z drugiej strony ryby tez muszą gdzieś pływać a zbiornik nie za wielki.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10