DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Tło 3D, niepotrzebny gadżet w akwarium z chorymi paletkami
Autor Wiadomość
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 19:50   

Klayman napisał/a:
Artur, jeśli Dominika pozwoli ściągnąć od siebie to sprzedam Ci pomysł na tło (może Dominiko sama pokaż ;-) i opisz bo pomysły masz nieziemskie - to piszę bez wiekszego wazeliniarstwa :-P )


Oj Klay, Klay... jęzor masz jak baba :-P . Wszystko wypaplałeś ;-)
Pomysł na razie na komputerze jest i to w wersji początkowej. Jak z tego coś się urodzi godnego polecenia to na pewno dam znać. Nie powinno to już długo potrwać...

Pomysły jak najbardziej ziemskie, a źródło mają w niekończącym się babskim pędzie do rearanżacji ;-)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 20:01   

Domisia napisał/a:
Oj Klay, Klay... jęzor masz jak baba

Zapewniam Ciebie, że nie jak baba :-P
Domisia napisał/a:
babskim pędzie do rearanżacji

Czyli ładnie nazwane remonty ... ja tam wolę nic nie zmieniać - i kto tu babą jest ? :-)

A pomysł ekstra i po modyfikacji wrdożę u siebie (modyfikacja będzie dotyczyła elemntu, żeby to w złotówkach kosztowało tyle co Ciebie za pewne w jurosach) ;-)
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-19, 20:26   

Klayman napisał/a:
Dominiko sama pokaż ;-) i opisz bo pomysły masz nieziemskie :-P )


Czekam z niecierpliwością :-P
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-03-19, 20:28   

I ja, hehe ale bądź co bądź to Piotrek się wygadał nie Dominika :-P

Pozdro A ja czekam na jakieś informacje ;-)
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2013-03-19, 20:32   

Klayman napisał/a:
Artur, jeśli Dominika pozwoli ściągnąć od siebie to sprzedam Ci pomysł na tło (może Dominiko sama pokaż ;-) i opisz bo pomysły masz nieziemskie - to piszę bez wiekszego wazeliniarstwa :-P )
Już jestem ciekaw,co to za tło :-P
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 20:40   

Jak to mój ŚP kolega powiadał ... GENITALNE :-)

Sam jestem ciekaw efektu :mrgreen:
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 21:01   

No i piknie... drobny pomysł ni z tego ni z owego takie napięcie powoduje. I coś Ty Klayman narobił? Potem pokażę i będzie wielkie buuu... ;-)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 21:10   

Widzisz - ze Spielberga płynnie doszedłem do Hitchcocka ;-)

Jak ktoś walnie na to buuu to sam się do niego przejadę i mu to buuu wepchnę w gardło ...

Mówiłem, że ja coś takowego będę miał i pewnie parę osób pójdzie Twym śladem.
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-19, 21:51   

No nie będę mógł zasnąć :roll:
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-19, 22:06   

No ok Piotrek, sam tego chciałeś.
Moi Drodzy, jakby co... wszelkie skargi, wnioski, zażalenia proszę kierować do szanownego Klaymana 8-)
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 50
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2013-03-20, 22:52   

Sam jestem ciekaw :shock: ,bo mam tylko ciornyje tło , a chciałbym coś innego. Czekam z niecierpliwością :-P .
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-29, 20:30   

Na dzień dzisiejszy jestem po zakończeniu leczenia ryb z nicieni i wiciowców w akwa ogólnym.
Prawie do końca było tło 3D.
Niestety, tak jak przewidział Adamn, nie wyleczyłem akwarium z wiciowców (zostały w żwirku).
Po nicieniach nie ma śladu w rybach i podłożu, ale wiciowce zostały :evil:
Dzisiaj badałem odchody i syfek z dna.
Po takiej samej kuracji w akwarium higienicznym, nie ma śladu żadnego robala :-)
Ryby żrą, mają larwy na stożku i podpływają do ręki podczas karmienia 8-)

Wniosek - ryby chore = akwarium higieniczne :!:
Nie leczymy ryb w akwarium ogólnym, bo to bez sensu i na krótką metę :cry:
W ogólnym będę podawał Metro do jedzenia i tak co miesiąc pewnie, do momentu zrobienia restartu zbiornika i odkażenia :evil:
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 20:48   

arczi.72 napisał/a:
Nie leczymy ryb w akwarium ogólnym, bo to bez sensu i na krótką metę


Artur, ale z nicieni się udało wyleczyć ;-) Znajdź coś pozytywnego chociaż ... :-P

Miałem takie podejrzenia już wcześniej, że metro w te 4 dni, kiedy jest w najsilniejszym stężeniu w zbiorniku, nie dociera do głębokich warst żwirku, gdzie znajdują się wiciowce opdające na dno. Ponadto cysty potrafią żyć przez 5 miesięcy (źródło Adam - ja gdzieś czytałem o 3 ale nie dam sobie głowy uciąć). Tak więc w ogólnym, powinno się wyemigrować ryby na pół roku, żeby mieć pewność, że wszystkie wyciowce wraz z cystami padły z głodu.


Teraz testuję metodę podawania do pokarmu. Póki co są bardzo pozytywne rezultaty, choć to dopiero trzeci tydzień więc za wiele powiedzieć nie można. Do ok 10 ml wody RO daję pół tabletki roztartego Metronidazolu. W to wrzucam porcję doniczkowca na pół godziny w pokojowej temperaturze. Po tym czasie doniczkowiec ledwo się rusza. Takiego doniczkowca podaję pensetą po pysk rybie najbardziej zarażonej. Tak przez trzy dni pod rząd, 10 dni przerwy i powtórka z rozrywki. Po pierwszej sesji ryba wykazywała zatrucie lekiem, pociemniała, osowiała ale doszła do siebie. Po tygodniu badanie pod mikroskopem i z ruchu jak na Centralnym w godzinach szczytu zrobiło się pusto jak na Białobrzeskiej po północy (Warszawiacy wiedzą o czym mowa ;-) ). Wiem, że to leczenie tylko skutków a nie przyczyny ale w tej chwili nie mam czasu na restart zbiornika i zakładanie go od nowa. Pewnie co miesiąc trzeba będzie kontrolnie podać Metro w pokarmie ...


Artur, poleciłem Ci tą metodę, ale uważaj. No i po świętach znów się widzimy na kontroli ;-) windę mam ładną hehe będzie większa grupa kontrolna do badań.
Ostatnio zmieniony przez 2013-03-29, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-29, 20:58   

Ja za Twoją radą do wazonkowca dodałem dzisiaj Metro w płynie (kroplówka) stężenie 0,5%
100ml zawiera 500mg Metra i substancje pomocnicze: fosforan diosodu dwunastowodny, kwas cytrynowy jednowodny, chlorek sodu i wodę do wstrzykiwań uf :-P
Palety zjadły, pociemniały i nie bardzo wiedzą co się stało :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 21:02   

arczi.72 napisał/a:
100ml zawiera 500mg Metra


Troszkę mało opłacalne. Bo 100 ml z tego wynika, że zawiera dwie tabletki metra ... :-?

Póki co będziemy testować i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Miejmy nadzieję, że wyciągniemy jakies wnioski i będzie dla potomnych ! 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10