DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie filtry
Autor Wiadomość
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 16:45   Jakie filtry

Witam jestem nowy na tym forum i mam pytanie chce kupić akwarium 375l i jakie filtry kupić do tego akwarium nie chce mieć wewnętrznego tylko dwa kubełki co polecacie :-P
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:31   

Witam. Ja jak mialam akwarium 450l mialam w nim dwa kubelki Eheima pierwszy Eheim 3 1250l/h drugi Eheim clasic 600l/h i bylo ok, mozesz podac wymiary akwarium?
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-17, 17:40   

Ja w akwarium 250l w którym pływa 8 młodych paletek mam 2 filtry zewnętrzne tj.Eheim2073 i Tetra EX 700 i do tego filtr wewnętrzny Eheim Aqaball i uważam że filtracja wcale nie jest za duża.Paletki to trochę brudasy.
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:43   

Standardowe 150x50x50 a jakiesi dodatkowe napowietszenie będzie potszebne czy wystarczą same deszczownie :-/
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:49   

Brudasy moze i sa ale po to sa podmiany wody i odmulanie, ja aktualnie posiadam zbiornik 525l mam w nim 8 paletek i mam dwa filtry zewnetrzne wyzej wymienionego Eheima 1250l/H i drugi Fluval FX5 3500l/h i sadze ze wiecej nie potrzeba, wewetrzny jest zbedny przy Fluvalu, nigdy nie widzialam lepszego filtra moge polecic kazdemu :). Ja jak mialam 150*50*60 to mi wystarczaly te dwa co wyzej wymienilam, ale kazdy ma inne wymagania co do sprzetu u mnie sie sprawowaly dobrze, rozmiescilam je po obu stronach akwarium, mocniejszy mial zalozona deszczownie standardowo a mniejszy tylko z rurki wypuszczal wode i bylo ok
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:53   

W takim baseniku 8 palet to nie za malo ja planuje u siebie wlaśnie tyle a moze pszeginam :shock:
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 17:57   

Kazdy ma ile chce i na ile sily pozwalaja, oraz zasobnosc portfela tu gdzie mieszkam dyski maja troche inna cene niz w Polsce :-/ jesli chodzi o liczbe doroslych dyskowcow jak dla mnie na moj litraz 525 mysle ze 10 maks 12 ja nie lubie tloku,ale kazdy ma swoj gust i robi co uwaza :), teraz mam 8 ale jak bede w polsce wybieram sie do Adama i pewnie cos dokupie
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:06   

Czytalem wiele dobrego o tych rybach ale nie moge znalesić galeri z rybami Adama a moze ktoś ma jakiś link bym byl wdzieczny :mrgreen:
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:08   

Przejrzyj inne galerie w wielu watkach sa ryby od Adama:)
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:14   

Widzialem ale Adam mugłby wstawić kilka fotek swoich pociech i jakie ma odmiany :-P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-17, 18:20   

Arturo napisał/a:
Widzialem ale Adam mugłby wstawić kilka fotek swoich pociech i jakie ma odmiany :-P

Nic nie stoi na przeszkodzie aby napisać do niego prośbę o to.
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-17, 18:35   

Askamadej napisał/a:
Brudasy moze i sa ale po to sa podmiany wody i odmulanie, ja aktualnie posiadam zbiornik 525l mam w nim 8 paletek i mam dwa filtry zewnetrzne wyzej wymienionego Eheima 1250l/H i drugi Fluval FX5 3500l/h i sadze ze wiecej nie potrzeba, wewetrzny jest zbedny przy Fluvalu, nigdy nie widzialam lepszego filtra moge polecic kazdemu :). Ja jak mialam 150*50*60 to mi wystarczaly te dwa co wyzej wymienilam, ale kazdy ma inne wymagania co do sprzetu u mnie sie sprawowaly dobrze, rozmiescilam je po obu stronach akwarium, mocniejszy mial zalozona deszczownie standardowo a mniejszy tylko z rurki wypuszczal wode i bylo ok


Jeżeli kolega planuje karmić mięsem to na początek proponuje większą filtrację i na wloty do filtrów zewnętrznych dobrze by było założyć gąbki żeby resztki mięsa nie dostawały się wcale do filtrów mimo ze mają one prefiltry w sobie ja kiedyś to zignorowałem i miałem duże problemy z wodą.Co do filtra Fluwal powiem tak miałem go kiedyś ale więcej już miał nie będę i tu muszę zaznaczyć ze jest to moja osobista opinia inni mogą mieć inna opinie na ten temat.Pozdrawiam
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:38   

Tak wiem tylko że baniak stanie u mnie dopiero na jesieni to niebęde mu tyłka zawracał narazie czytam i sie doszkalam.A wrućmy do tematu jakie jeszcze filtry polecicie :mrgreen:
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-17, 18:42   

Arturo napisał/a:
jakie jeszcze filtry polecicie



Jak jeszcze nie masz akwarium to polecam sie pobawić i zrobić beczke Xenona. Na forum masz DIY
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-17, 18:45   

Dokladnie Marku kazdy ma swoja opinie napisalam ze ja jestem bardzo zadowolona z tego filtra, natomiast Eheim byl juz trzy razy w serwisie( przez okres 6miesiacy od nabycia) dobrze ze ma 3lata gwarancjii:), to tez moje zdanie i doswiadczenia na temat filtrow. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9