DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ścianka 3D w akwarium - mission (im)possible?
Autor Wiadomość
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 15:47   

Adamie, ładna, piękna, zdrowa ryba przyciąga oko tylko specjalistów, a takich niestety do mnie przychodzi mało. Zazwyczaj osoby widzą "ładne kolorowe rybki" i piękny wystrój w postaci roślin i korzeni. Piękne zdrowe ryby cieszą me oko i ludzi, którzy się znają na tym a takich gości mam mało. Tak więc nie widzę możliwości postawienia sterylnego zbiornika a nawet z kilkoma roślinkami w kokosach w salonie, bo takie akwaria przeciętnych zjadaczy chleba nie interesują. Tak więc sposobem jest połączyć "miłe dla oka" i "piękne, zdrowe ryby". Tu siedzi ten drobiazg, który nas różni.

Adamie, nie dyskutujmy o gustach i guścikach tylko wymieńmy w tym temacie za i przeciw tłom strukturalnym wewnątrz zbiornika ! Taki cel wątku a nie kłótnia o to czy jest to ładne czy nie.
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-02-28, 16:03   

Domisia napisał/a:
W większości ściany 3d są płaskie z tyłu, dobrze zainstalowana jest szczelna i nie ma się co za nią gromadzić.
Tylko starannie wklejone tło -musi być dookoła szczelne zda egzamin inaczej mała szczelinka a kłopot moze być wielki.
Domisia napisał/a:
Glony są w stanie osadzić się na wszystkim. Tło nie jest wyjątkiem. Ze sprzętu, np. rurek filtra, usuwa się je mniej więcej tak samo jak z tła.
Pewnie,że glony są w kazdym akwa -mniej lub więcej u syna w Tanganice raz w miesiącu przeleciał gąbką -zebrał wężem z dna i po kłopocie /dobrze,że miał tylko okrzemki/ -gdyby mu sie rzuciły krasnorosty to juz nie wesoło -a tła wklejonego nie wyciagnie /musiał by robić całkowity restart akwa/ a to powazny kłopot.Powiem tak-jak ktos bardzo chce i mu sie bardzo podoba tło 3D / a wiem,ze sa typu *Amazonka* -same korzenie/-to moze sobie szczelnie wkleic /wtedy jakby nie miał tła/ z tym,ze w razie inwazji glonów,które ciężko schodzą -moze mieć poważny problem ;-)
_________________
pozdrawiam
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 16:06   

adamn napisał/a:

No Dominika zawstydzasz mnie. Prawnikiem jesteś i naginasz prawo?

...że przepraszam co naginam? By prawem czynić swoje słowa to wybitna megalomania...
Miałeś, mam nadzieję, na myśli kwestię nadinterpretacji Twoich słów a nie naginanie prawa.

adamn napisał/a:

Fakty co do mojej opinii są przytoczone w poście a tu cytat Twój:
adamn napisał/a:

To co przedstawiłaś jako pierwsze to nawet w jednym miejscu nie jest tam zapisane, że ja wypowiadam się w imieniu ogółu co drugi już raz usiłujesz mi wtłoczyć w klawiaturę jak sok w wyciskarce. Ja mając jakieś tam doświadczenie w materii i niejedni już liznąwszy potrafię SAM za siebie się wypowiadać. Nikomu NIC nie wciskam a czy weźmie ktoś to pod uwagę czy nie to jego sprawa jak Twe buty na nogach na deptaku.

Dominiko jako prawnik proszę przytoczyć cytat potwierdzający Twe słowa dosadnie i w 100% a nie w Twym domyśle z nagięciem FAKTÓW. Inaczej to pomówienie o ile się nie mylę zwie się w palestrze. Cytat z wcześniejszego mego postu.

Słowa Te to "w imieniu ogółu" jakie niby mi się przypisuje i niby je użyłem w swej wypowiedzi wcześniejszej.
Jak pokażesz to masz 10 erupcji :idea:
Adam


Za erupcje dziękuję, mogę je ewentualnie przekazać na konto Alicji :-) .
Nie, nie napisałeś wprost "Oto ja, Adam N. niniejszym oświadczam w imieniu ogółu...". Tych słów nie znadzie się w Twoim poście.
Reguły interpretacyjne wypowiedzi odnoszą się nie tylko do jej słownej zawartości, ale także (i nie tylko) do formy użytych wyrazów. Napisałeś zaś, że cyt: "A teraz FAKTY: skała 3D jest dla dysków nawet najbardziej urokliwych (tylko pokazać takie co tam rok żyją i mają wygląd) niepotrzebnym dodatkiem bo to nie ten styl, ta epoka i to piękno. Nawet gołe i wesołe akwarium z jedną rośliną w kokosie bez ściany z tyłu ale białe, będzie się bardziej wyróżniało z dyskami zdrowymi niż każde jedno w takiej scenerii". Jak wcześniej napisałam, mogę bez trudu przyjąć, że intencje miałeś inne. Nie ma nic bardziej cennego dla wykładni niż komentarz odautorski ;-)

No i na koniec drobna uwaga, czyjaś opinia jest wypowiedzią oceniającą zaś przytoczenie faktu taką wypowiedzią nie jest.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-28, 16:14   

Teraz już wiem dlaczego procesy trwają latami a ilość materiału dowodowego jest taka, że trzeba dodatkowe stoliki dostawiać. Jak widać nawet tu trafia inna epoka. Kiedyś za pomówienia język odcinano w jednej chwili a dziś polemika na FORUM :evil:

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 16:29   

adamn napisał/a:
Teraz już wiem dlaczego procesy trwają latami a ilość materiału dowodowego jest taka, że trzeba dodatkowe stoliki dostawiać.

Rozeznany w temacie wie, że to tylko dobrze świadczy o prawnikach w sprawie - że umieją argumentować i mają dużo dowodów na poparcie swoich też.

adamn napisał/a:
Jak widać nawet tu trafia inna epoka. Kiedyś za pomówienia język odcinano w jednej chwili a dziś polemika na FORUM :evil:
Adam


Adamie, to jak to jest na tym forum? Można dyskutować, interpretować, polemizować na nim czy nie?
Jeśli zaś chodzi o moje pomówienie Twojej osoby - rozumiem w sensie występku, skoro w przeszłości język za to obcinano - choć nie jestem karnistą, to lektura art. 212 KK nijak ma się do sytuacji:
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.


Zakopmy może te scyzoryki, bo niczemu i nikomu nie służą, a zwłaszcza celowi forum i jego użytkownikom.
Deal? :-D
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 16:34   

zyga49 napisał/a:
Domisia napisał/a:
W większości ściany 3d są płaskie z tyłu, dobrze zainstalowana jest szczelna i nie ma się co za nią gromadzić.
Tylko starannie wklejone tło -musi być dookoła szczelne zda egzamin inaczej mała szczelinka a kłopot moze być wielki.

W takim razie wykorzystajmy moje akwa jako test, czy jest możliwe utrzymanie akwa w dobrej kondycji mimo szczeliny z wodą za ścianką 3D. Z przyjemnością będę relacjonować sukcesy bądź porażki - ku przestrodze :-)

zyga49 napisał/a:
Domisia napisał/a:
Glony są w stanie osadzić się na wszystkim. Tło nie jest wyjątkiem. Ze sprzętu, np. rurek filtra, usuwa się je mniej więcej tak samo jak z tła.
Pewnie,że glony są w kazdym akwa -mniej lub więcej u syna w Tanganice raz w miesiącu przeleciał gąbką -zebrał wężem z dna i po kłopocie /dobrze,że miał tylko okrzemki/ -gdyby mu sie rzuciły krasnorosty to juz nie wesoło -a tła wklejonego nie wyciagnie /musiał by robić całkowity restart akwa/ a to powazny kłopot.Powiem tak-jak ktos bardzo chce i mu sie bardzo podoba tło 3D / a wiem,ze sa typu *Amazonka* -same korzenie/-to moze sobie szczelnie wkleic /wtedy jakby nie miał tła/ z tym,ze w razie inwazji glonów,które ciężko schodzą -moze mieć poważny problem ;-)

Zobaczymy co wyjdzie "w praniu". Tu i ówdzie znaleźć mogę pędzelkowatą kępkę, ale do inwazji mam jeszcze daleko :) Były one też na kamieniu, który niedawno trochę oczyściłam i zeszły dość łatwo. Póki co nie widzę, by się na nim odbudowywały. :-)

___________________________________________________
10000 post napisany na FORUM jest udziałem Dominiki
Administracja
Ostatnio zmieniony przez adamn 2013-02-28, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-02-28, 16:47   

To już się robi nudne i zaczyna drażnić. I chyba nie tylko mnie. Ja nazywam to mowa-trawa. Taka. dyskusja do niczego nie prowadzi. Niedługo nikt nie zajrzy do tego tematu. Bo niby po co?
Moje zdanie na temat tła jest takie. Jeszcze kilkanaście lat temu byłem takim tłem zachwycony. A teraz nie wsadziłbym takiego czegoś do akwa nawet jakby mi zapłacili. Dlaczego? Ponieważ można sobie zrobić ładniejsze z wypasem (patrz tło Gienieratora (chyba) z zoobotaniki 2012) . A druga sprawa, ważniejsza, każdy z nas chce mieć więcej wody. Walczymy i próbujemy zaoszczędzic każdy centymetr a wsadzajac takie tło do akwa zmniejszymy sobie tak upragniony litraz.
Więc raczej nie warto bawić się w takie udziwienia. Dla mnie tło w akwa, statek, ruiny, nurek to jedno i to samo.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-28, 23:13   

esox napisał/a:

Moje zdanie na temat tła jest takie. Jeszcze kilkanaście lat temu byłem takim tłem zachwycony. A teraz nie wsadziłbym takiego czegoś do akwa nawet jakby mi zapłacili. Dlaczego? Ponieważ można sobie zrobić ładniejsze z wypasem (patrz tło Gienieratora (chyba) z zoobotaniki 2012) . A druga sprawa, ważniejsza, każdy z nas chce mieć więcej wody. Walczymy i próbujemy zaoszczędzic każdy centymetr a wsadzajac takie tło do akwa zmniejszymy sobie tak upragniony litraz.
Więc raczej nie warto bawić się w takie udziwienia. Dla mnie tło w akwa, statek, ruiny, nurek to jedno i to samo.


Dzięki Radku za głos w dyskusji, cenny, bo ściankę miałeś i wiesz z doświadczenia co to za... :roll: Możesz dodać 3 grosze wspominając, czy ścianka była kłopotliwa sama w sobie - oprócz tego, że Ci się znudziła i zmniejszała pojemność netto?
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-01, 01:28   Re: Ścianka 3D w akwarium - mission (im)possible?

Domisia napisał/a:
Zakładam nowy wątek na temat tła wewnętrznego w akwarium - ścianki 3D.

Jej wykorzystanie budzi kontrowersje jako elementu niosącego dodatkowe ryzyko dla mieszkańców akwarium - siedlisko wszelkich bakterii, pasożytów i brudu.
Ma ona jednak wielką wartość wizualną i dla zwolenników akwariów dekoracyjnych jest nie lada pokusą.






Czytając pierwsze zdania Twojej wypowiedzi moją uwagę skupiło słowo : "pokusą" i zapaliło mi się od razu czerwone światełko .
Co znaczy słowo pokusa ?
W słowniku przeczytamy :
" Pokusa - coś co kusi; próba, na jaką ktoś jest wystawiony "
Czyli coś złego przed czym mam się bronić .
Przykładowo w modlitwie "Ojcze nasz" w zależności od wersji mówimy "
"i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!"
"I nie wódź nas na pokuszenie..."
Czyli już na samym początku w moim odczuciu sugerujesz że takie tło jest złe ale będziesz nas kusić i wmawiać , że jest dobre i nic się nie stanie . Tak jak Ewa namówiła Adama do zjedzenia jabłka .

No i czytamy dalej i .... natrafiamy zgodnie z początkową sugestią na kuszenie , pokusę .

Domisia napisał/a:


Jeśli ktoś mnie spyta o opinię - przy zachowaniu zdrowego rozsądku nie widzę przeciwwskazań do umieszczenia takiego tła w akwarium z dyskami, o ile samo akwarium ma wystarszające wymiary do uszczknięcia coś nie coś z jego pojemności.


No dobra starczy tej religii

Ja nie dam się namówić na żadne tło wewnętrzne . Dlaczego ? A no dlatego że : , tak jak napisałaś
Domisia napisał/a:


Jej wykorzystanie budzi kontrowersje jako elementu niosącego dodatkowe ryzyko dla mieszkańców akwarium - siedlisko wszelkich bakterii, pasożytów i brudu.



Poprzednicy już te ryzyka ukazali wiec nie będę ich ponownie wymieniał , dodam tylko że dla mnie ważniejsze jest zdrowie i samopoczucie ryb jak wygląd tylnej szyby .
Dlatego tłom wewnętrznym mówię stanowcze NIE

Pozdrawiam
Wiesiek
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 01:41   Re: Ścianka 3D w akwarium - mission (im)possible?

GACUŚ napisał/a:

Czytając pierwsze zdania Twojej wypowiedzi moją uwagę skupiło słowo : "pokusą" i zapaliło mi się od razu czerwone światełko .
(...)
Czyli już na samym początku w moim odczuciu sugerujesz że takie tło jest złe ale będziesz nas kusić i wmawiać , że jest dobre i nic się nie stanie . Tak jak Ewa namówiła Adama do zjedzenia jabłka .


hola, hola... rozumiem, że można mnie postrzegać jako personę nieco demoniczną, mój ex szef zwykł znieształcać moje imię i wołać na mnie Demonika :evil: , ale ja nie mam zamiaru w tym wątku, ani żadnym innym, nikogo kusić ani nic wmawiać. Założeniem wątku ma być wymiana doświadczeń, uprzedzeń, czy nadziei (pozostając w nomenklaturze religijnej) odnośnie tła. Zwał jak zwał, niech każdy pisze co uważa. Ma pomóc to takim co sami nie wiedzą czy ulec "pokusie", czy posypać głowę popiołem, przywdziać worek pokutny i trzymać ryby w akwarium z minimalizacją ryzyka.

Każda wypowiedź cenna.
Za Twoją serdecznie - i bez kuszenia ;-) - dziękuję.

A bez wdawania się w dalsze dyskusje pojęcie pokusy nie łączy się wyłącznie z czymś złym. Jest także określeniem na chęć, pragnienie itd. Jeśli ktoś czuje pokusę zjedzenia owocu (nie z drzewa poznania dobra i zła) i jej ulegnie, to zgrzeszy? Mam nadzieję, że nie, bo właśnie wcinam jonagolda ;-)
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-01, 02:04   Re: Ścianka 3D w akwarium - mission (im)possible?

Domisia napisał/a:
posypać głowę popiołem, przywdziać worek pokutny i trzymać ryby w akwarium z minimalizacją ryzyka.


To ja się będę tego trzymać :mrgreen:

Domisia napisał/a:

bo właśnie wcinam jonagolda ;-)


Kurcze na jonagolda dałbym się skusić :-P :-D

Pozdrawiam
Wiesiek
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-01, 08:36   

Domisiu, nie napisałem, że takie tło miałem tylko,że byłem nim zachwycony w sensie "zawsze o takim marzyłe". Teraz się z marzeń o tle wyleczyłem. Ale, ale. Miało je dwóch moich znajomych. Jeden miał rok i sprzedał temu drugiemu a tamten może po dwóch,trzech miesiącach się go pozbył. Nie pytałem dlaczego.
O litrazu i estetyce to już moje prywatne wrażenia. Jeszcze. raz. Zobaczcie tło Gienkola z zoobotaniki 2012 to wam się odechce kombinowania :P.
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-03-01, 09:32   

Cytat:
Zobaczcie tło Gienkola z zoobotaniki 2012 to wam się odechce kombinowania :P.
Poogladaj to; http://backtonature.se/
_________________
pozdrawiam
 
 
mg72 


Imię: MIREK
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: wysocko wielkie
Wysłany: 2013-03-01, 10:08   

podpatrując pomysł gienka powstało to http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=213
podświetlane taśmą rgb + pilot możliwość 16 kolorów taśma z tyłu daje fajny pół mrok rybki są bardzo spokojne (pewnie to lubia) ;-)

na początku właśnie też miałem tło w środku , czyściłem często z tyłu ale jakie bylo moje żdżiwienie jak kiedyś podniosłem w górę a tam syfu co nie miara zainstalowałem mały filtr co by wciągał syf z tyłu i też du.....a przypomniałem sobie słowa adama co by to coś wywalić ale upierałem sie do końca że ładne że prezent od żony a adam widząc że i tak straceńca nie przekona skwitował kruciutko niech to będzie aksperyment dydaktyczny no to mnie zaraz oświeciło że tlo w środku to kwestia czasu
a gienek dzięki za pmysł ;-)
 
 
arczi.72 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 271
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-03-01, 14:12   

Tu link, jaki fajny filtr można zrobić za tłem :) - pomysłowe !

http://backtonature.se/ti...ncealed-filter/

A poniżej fotka z mojego akwa, po usunięciu glonów z prawej strony.
Lewa strona będzie czyszczona przy następnej dużej podmianie wody.

Samo czyszczenie banalnie proste, strzykawka + igła + aquacid = czyste tło :-D
Po spuszczeniu wody dajemy jedną kropelkę na samą górę tła co 0,5cm. Po dwóch godzinach uzupełniamy poziom wody i tło wygląda po kilku dniach jak te po prawej stronie ;-)

tło - glony.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 125,09 KB

_________________
Pozdrawiam
Artur
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12