DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje ryby wczoraj i dziś u innych
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-13, 11:38   Moje ryby wczoraj i dziś u innych

Ponieważ mam ostatnio zszarganą opinię to zwracam się do tych co mieli i mają moje ryby z piwnicy.
Ten kto ma niech napisze jednego posta a w nim:
- od kiedy ryby (wielkość na starcie a wielkość teraz)
- jak pozyskane (osobiście czy wysyłka)
- ile przyszło a jakie były felerne
- zdjęcia na starcie i w czasie wzrostu
- czy były kłopoty z rybami i na co chorowały
- na ile pozyskanych ile padło i na co
- obecny stan zdjęcia i metamorfozy jakie przeszło akwarium

I na koniec: jak moje ryby wypadają w porównaniu z innymi o ile ktoś wcześniej miał inne

Serdecznie dziękuję TYM co napiszą posta. Będę o tym pamiętał w przyszłości. Bo aktywność trzeba nagradzać :mrgreen:

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-13, 13:22   

Nie będę wklejał zdjęć jeśli ktoś chce zobaczyć są w moim temacie i też nie ma zamiaru robić żadnej reklamy pierwsze ryby które kupiłem u Adama były 2014-08 kupiłem ponad 30 sztuk w dwóch dostawach nie kupowałem osobiście zawsze wysyłka można powiedzieć że kupowałem w ciemno, ryby poszły do dwóch baniaków jeden u mnie drugi u mojej siostrzenicy w tedy tylko jedna padła z powodu zatrucia , z obu baniaków ryby zostały sprzedane z zadowoleniem dla kupujących z tego co wiem żyją i mają się dobrze, obecnie mam nową dostawę od Adasia kupioną w maju tego roku i też nie byłem osobiście po ryby tylko wysyła i jak widać jest wszystko ok. Niem mam porównania co do hodowców pierwsze paletki kupiłem w sklepie zoologicznym i to był wielki problem nie dość że sporo zapłaciłem to więcej straciłem na leczenie. W mojej miejscowości tylko ja mam paletki. Następne też pewnie kupię u Adama nawet teraz się przymierzam coś dobrać ale się zobaczy. Tak jak pisałem wcześniej nie robię żadnej reklamy czytając to forum ludzie mają różne zdanie na temat ryb od ww. Hodowcy ja na razie nie narzekam może kiedyś się osobiście wybiorę po ryby.

http://discusforum.adamn....der=asc&start=0
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez witek112 2016-10-13, 15:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-16, 12:19   

Ja u Adama byłam chyba 3 razy, ryby wybierałem sam, Adam łapał, ostatnio Adam dostarczył mi ryby - Pigeony przez umyślnego, zadzwoniłem, powiedział co ma i tyle, dodatkowo zabrał dla mnie z Wrocławia tło - wykonane przez Genia. I jestem z tych ryb Piegeonów, najbardziej zadowolony, jeśli chodzi o kolory i kształt i wzór. Wszystkie ryby po przywiezieniu od razu wrzucałem do wody i po 2-3 godzinach jadły miksa.
W sumie od Adama nabyłem około 50 szt. ryb, sporo z nich sprzedałem, ale żadne nie chorowały (oprócz jednej która miała jakiś zatwardzenie czy coś ) ale to wynik nie dbania o akwarium i walenia żarcia na maksa a tym bardziej nie zdechły z powodu chorób. Kilka sztuk to znaczy 3-4 padły jak byłem za granicą i żonka się opiekowała (pewnie ph spadło ponad normę), a ostatnio padł jeden Pigeon, gdy zrobiłem im kąpiel w kwasie, przez głupotę.
Co do ceny to kwestia względna, wcześniej kupowałem ryby z różnych sklepów zoologicznych w Wawie i w cenie wyższej niż Adam sprzedaje i bez tej wiedzy z forum, kończyło się, wiadomo jak. Ogólnie mówić wiedza z forum + zdrowe ryby - to przyjemność z trzymania dyskowców. Dzięki wiedzy z forum mogę kupić ryby gdziekolwiek i pewnie bym dał radę. Pewnie jeszcze nie raz kupię ryby od Adama.
Zdjęcia są w moim wątku i historia ryb http://discusforum.adamn....p?p=50357#50357
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-16, 17:16   

Jakby tu zacząć bo ile to ja już pisałem o rybach ze słynnej wrocławskiej piwnicy
Tak mam je i cenię sobie je za ich kształt kolor no i przede wszystkim zdrowie
pierwsze kupiłem od Adama jak się nie mylę w 2013 i nieświadomy wpuściłem bezpośrednio do akwarium po pielęgnicach bez restartu odkażania akwa ale to była jazda leczenie ful wypas no ale czytając to forum powoili nabywając wiedzy jakoś ryby wydobrzały większość żyje co prawda nie u mnie ale są jeszcze na tym świecie
przeszło rok temu gdy już powoli zacząłem rozumieć co i jak w dyskach nabyłem od Adama 13 ryb sam mi je wybrał ja tylko odebrałem na wystawie ZOO BOTANICA w 2015 ryby 7-9cm. turkusy 6 szt i 7 czerwonych jak ja je nazwałem "cusiów" do obejrzenia na moim temacie /450l po remoncie/
ryby zdrowe żarłoczne pięknie rosły a jakie są teraz to można samemu popatrzeć
w każdy razie aby nie zanudzać jestem z nich bardzo zadowolony dlatego dokupiłem sobie we wrześniu 10 maluszków 5 pigeonów i 5 erupcii no i co czekam teraz i mam nadzieje że też będą piękne jak podrosną
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-10-17, 09:43, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-10-20, 13:13   

Nie będę jeszcze raz wszystkiego opisywał , bo wszystko jest w mych galeriach 1 z erupcjami i 2 z Red Rose , po za tym 16 lat temu miałem Cobalty , Royale i turkusy ale fotek niestety nie posiadam.
Cobalty , royale i turkusy nie były od Adama bo nawet nie wiedziałem że taki gość po ziemi chodzi , miałem z nimi sporo kłopotów tzn. z przywrami , ale gdzieś dopadłem , chyba na Mysiarze kilka przepisów leczenia takich mocno inwazyjnych w soli niejodowanej , czyli kąpiele krótko trwałe w wiadrze i jakoś sobie dawałem radę :-> Przepis i do tej pory jest tu na forum , ale trzeba spełnić kilka warunków co by się powiodło i nie każdy jest w stanie to ogarnąć . Podstawą są minimum 3 zbiorniki wolne :-| i samozaparcie w działaniu.

Red Rose : http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=2346

Erupcje ; http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=276

Czy chorowały? , do roku czasu wszystko było ok, później trochę zawaliłem z opieką przy Erupcjach i coś tam się przyplątało :-> ale tak ogólnie jest wszystko git :-)

Niżej filmik ze zdjęciami RR , jak ktoś ma czas to może sobie obejrzeć , uprzedzam ponad 30 minut.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QZ6demxK5XE[/youtube]
_________________
Pozdrawiam Darek
Ostatnio zmieniony przez darek-j 2016-10-20, 19:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13