DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ważne przeczytaj
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-20, 16:55   Ważne przeczytaj

Witam
w celu sprawnego podawania informacji i zakresu tematycznego uprasza się o napisanie (poniżej) czego każdy oczekuje od tego FORA. Informacje zawarte mogą być nawet dziwne dla niektórych ale pozwolą właściwie określić treści działu jak też zakres tematyczny szczególnie w watkach przyklejonych.

U W A G A
do czasu braku opisu szczegółowego FORA uprasza się o nie zakładanie innych wątków. Pozwoli to przyspieszyć uruchomienie działu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
marutti 

Imię: Przemek
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-11-20, 23:11   

Ja bym chciał dowiedzieć się dokładnie jakich pokarmów nie używać, jakie pokarmy nawet te zalecane, mogą szkodzić naszym pupilom. :lol:
 
 
Jimbim 


Imię: Łukasz
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 147
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-11-21, 11:23   

jak zrobić dobry a nie przesadzony mix własnej roboty oraz co innego podawać naszym podopiecznym.
_________________
Pozdrawiam
Jimbim
 
 
Kindzia 

Imię: Kinga
Wiek: 45
Dołączyła: 21 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Wola Zachariaszowska
Wysłany: 2012-11-21, 12:01   

Konkretne przepisy Forumowiczów by się przydały:). Masz coś,co Twoje rybska uwielbiają, podziel się tym z innymi :-)
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 20:16   

W tym temacie moglby wlasciwie kazdy wpisac czym karmi swoje rybcie i dlaczego wlasnie tymi pokarmami , mielibysmy ogolny poglad na wlasciwie wszystkie rodzaje pokarmu . Mile widziane rowniez wlasne przepisy.
 
 
wbtlen 


Imię: Wiesiek
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-21, 20:25   mix

Witam wszystkich ja daje jedno serce wołowe lub cielęce (mniejsze ale delikatniejsze) obieram z żyłek wrzucam do robota do tego 250dkg szpinaku (latem świeżego) do tego trochę płatek takich jak np.Tropicala trochę spiruliny 1 vibovit 1 ząbek czosnku pare kropel aromatu waniliowego zabija zapach czosnku lepiej jedzą czasami jak mi wpadnie w ręce dorzucam troche krewetek i kawałek surowej papryki czerwonej to wszystko miksuje na drobno nie za bardzo bo brudzi wode jak jest za bardzo zmielone. Do tej papki dodaje rozpuszczone pół żelatyny lepiej się to wszystko trzyma kupy przy skarmianiu i to daje do lodówki na razie nie do zamrażalnika. Jak się zetnie żelatyna i zrobi się twarde to kroje na kostki o wymiarach dostosowanych do ilości ryb tak żeby taka kostka była jednorazowo zjedzona i nie zalegała psując wodę i tak pokrojone wtedy do zamrażalnika smacznego.
Ostatnio zmieniony przez wbtlen 2012-11-21, 20:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jacekfora 

Imię: Jacek
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 94
Skąd: Kozy
Wysłany: 2012-11-21, 20:25   

witam.
Ja uważam iż Adam jako że posiada wieloletnie doświadczenie z dyskowcami mógłby podać jakiś skład miksu (ew. całej diety) który(ą) może przygotować zwykły śmiertelnik w celu hodowania ryb od młodych po stare. Reszta to propozycje (dodatek) innych forumowiczów.

Wg mnie ważny jest jakiś bazowy skład diety od osoby bardzo doświadczonej na którym(ej) można oprzeć całą dietę ryb w swoim zbiorniku.
 
 
 
mario939
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 21:00   

Kindzia napisał/a:
Konkretne przepisy Forumowiczów by się przydały:). Masz coś,co Twoje rybska uwielbiają, podziel się tym z innymi :-)


Kindzia tak jak piszesz, powinno być

Pozdro...
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 17:35   

Potrzebne są:
- hodowle doniczkowców (kto ma to do roboty) co jak i zdjęcia całego zestawu i do karmienia jak wyglądają. Może też mikroskop i zdjęcie spod. Opis też dokładny z podłożem jakim i jak czyszczone
- zdjęcia i hodowle solowca z opisem
- micro węgorki mam to jak będzie wszystko to zrobi się coś pożytecznego w oparciu o żywe robale.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
tatakuby1 

Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-12-26, 21:21   

adamn,
Pytanko. Piszecie o sercach wołowych które to paletki wcinaja aż miło.
Chciałbym usłyszeć Twoją opinię na temat "czy Discowce mają przystosowany układ pokarmowy i jelita do trawienia i włąściwego wydalania serca wołowych"?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-27, 11:28   

Czy przystosowany" A czy jedne człowiek może jeść mięcho ile chce a drugi nie jeść go wcale a zieleninę wtrajać. Ja jeszcze trzeci co jedzą co chcą i ile chcą. Pewnie, że maja potem na początku kłopoty z .... pytać gastrologa i innych lekarzy.

A dyskowce co jedzą i czy muszą się przystosować jakoś?
Te z natury jedzą to co w danej chwili na danym obszarze jest dostępne.
Pokarmami takimi są:
- wszelaka materia rozdrobniona unoszona na i w wodzie a nadająca się do żarcia (martwa materia organiczna, martwe szczątki roślin)
- nasiona różnych drzew i krzewów jakie dostępne są w porze deszczowej w zalanym lesie prze od 6 do 9 miesięcy. W zależności od ciężaru mogą one pływać i unosić się na wodzie lub też toną
- kwiaty różnych drzew i krzewów
- owoce różnych drzew i krzewów w tym takie co ilością witaminy C przewyższają o kilkadziesiąt razy nasze znane owoce
- glony w tym zielenice co niektórzy widzą w swych zbiornikach jak im się pojawią
- wszelakie organizmy żywe jakie w ich otwór gębowy się dostaną w tym różne wioślarki, larwy komarowatych w tym ochotkę ale ze zbiornika czystego a nie jak u nas z mułu łapanego, jętki owadów wszelakiej maści żywe i martwe po kopulacji jakie pokrywają w określonych okresach taflę rzeki
- i lubią kopać w dnie dlatego jak już ktoś ma dno to nie łamańce i kamole a drobny piasek czy żwir 3-6 mm.

A co jedzą dyskowce hodowlane na fermach co nigdy natury nie widziały:
- tubifex
- ochotkę
- wodzenie
- granulaty do tuczenia i kolorystyki
- ikrę krewetek
- ...

A nasze co jedzą:
- wszystko byle było urozmaicone i naprzemienne by ryba się nie przyzwyczajała do jednego pokarmu a ciągle szukała i była aktywna. I dlatego
jedzą co im właściciel przygotuje. Im bardziej urozmaici tym lepiej dla ryb. Stąd przepisy

kliknij

By nie było, że takie proste to ..by ryba była wszystkożerna to MUSI jej NIC nie być vel. być bez robali.

Inaczej nawet najbardziej wymyślny mix nie spowoduje jej metamorfozy w motyla z pędraka.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-27, 17:25   

Pytanie techniczne, zrobiłem mix na bogato :mrgreen: wszystko ładnie ale przy karmieniu okazało sie że nie zmieliłem wystarczająco drobno co oznacza ze jest za dużo grubych kawałków. I tu mam pytanie czy po rozmrożeniu i zmiksowaniu ponownie bedzie sie to nadaawało do kolejnego mrożenia. pobobno surowe mięso rozmrożone nie może być ponownie mrożone?
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-12-27, 17:35   

Robert moim skromnym zdaniem rozmroź ale nie do końca(niech bedzie lekko twardy), szybkie zmiksowanie i do zamrażalnika. Ja bym tak zrobił.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-27, 17:38   

Ostatnio tak samo dałem ciała z mieleniem.
Przełożyłem mixa do lodówka na kilka godzin żeby odtajał, ale nie całkiem się rozmroził (takie na pół mrożony). Później zmieliłem na maszynce.

Od takiego żarcia rybom nic nie jest. Tylko przed ponownym mrożeniem trza dodać znowu (jak ktoś dodaje) żelatyny, bo inaczej straszny syf w akwarium.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-27, 19:04   

Nie trzeba drugi raz mielić. Ja miele raz na grubym oczku maszynka elektryczną potem mieszam i zamrażam. Do karmienia nawet dla 6 cm wystarczy jak się laserowym nożem z ząbkami (piłką) serce pościna.
Drugi sposób to tarka taka co ściera małe długie kawałki (żłobienia z jednej strony). Wtedy wyjdą ala glisty.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11