DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
czy ta filtracja się sprawdzi ?
Autor Wiadomość
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2013-12-05, 08:01   czy ta filtracja się sprawdzi ?

Witam! Posiadam filtr Eheim Clasik 2217 przepływ 1000l\h ale chciałem podłączyć do niego pojemnik plastikowy 50l i zasypać go keramzytem żeby zwiększyć filtrację biologiczną czy taki filtr pchnie przez niego wodę ?
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-12-05, 08:56   

Nie ma co kombinować -lepiej kup pompe Atmana 203 o wydajności 2000l/godz -beczka duza -pompa tania i bedzie super .Można by zdemontować pompę z głowicy 2217 i dać do beczki to by dała radę,ale szkoda niszczyć fajnego filterka jakim jest Eheim 2217.Ja kiedys zamontowałem do beczki pompe Eheima , ale od 2250 1200l/godz-działalo to super.
_________________
pozdrawiam
 
 
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2013-12-05, 10:06   

zyga49 napisał/a:
Nie ma co kombinować -lepiej kup pompe Atmana 203 o wydajności 2000l/godz -beczka duza -pompa tania i bedzie super .Można by zdemontować pompę z głowicy 2217 i dać do beczki to by dała radę,ale szkoda niszczyć fajnego filterka jakim jest Eheim 2217.Ja kiedys zamontowałem do beczki pompe Eheima , ale od 2250 1200l/godz-działalo to super.



A jaka jest różnica między zdemontowaniem pompy z głowicy i włożenie jej do beczki a podłączenie całego filtra do beczki czy to nie będzie to samo ?
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-12-05, 13:38   

Jak masz beczkę z dużym otworem/deklem/ to nie ma problemu -wkładasz na góre cała głowice -zabezpieczasz wlot /na keramzyt gabeczka/ żeby drobiny nie uszkodziły wirnika i żeby nie zatkały wlotu ,obcinasz wtyczke-montujesz dławice elektryczną i to wszystko -natomiast przy małym otworze trzeba by wyciąć częśc obudowy zostawiając elektromagnes z wylotem i wlotem ściąga sie obudowę z głowicy podważając od spodu śrubokrętem i wtedy możesz poobcinać obudowę elektromagnesu dopasowując do otworu -trzeba wziąśc pod uwagę,że 1000l na godz. w przypadku Eheima jest mało przekłamane .Ja w swojej beczce 25l miałem mały otwór i pompe wkładałem po ukosie.Z tego co ostatnio wyczytałem to często stosują pompy od centralnego ogrzewania -wydajne,ciche , nie awaryjne i pobierające mało energii zarówno w beczkach jak i sumpach.A podłaczenie filtra z beczką 50 nie widzi mi się na bank straci moc i bedzie dławiło przepływ ,ale zawsze mozesz sprubować Większośc filtrów f-my Eheim są tak skonstruowane ,że włoty są 16/22 a wyloty 12/16mm i w beczce na samej górze pompa tylko wypompowuje do akwa czystą wodę a Ty kombinujesz zeby Ci przepchało przez 50l beczke dlatego to mi sie nie widzi.
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez zyga49 2013-12-05, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2013-12-05, 19:55   

Dzięki za podpowiedź , zastosuję jednak pompę co grundfosa alpha 25 - 60 . Wiem , że można zastosować tą pompę ponieważ mam ją w akwarium 700 l do ciągnięcia wody z sumpa ale stawiam następny baniak gdzie będzie jako filtr zbiornik z keramzytem i zamiast kupować pompę chciałem użyć filtra ale to faktycznie może nie wypalić . Filtracja ma być coś na wzór Andrew 72 . Pozdrawiam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12