DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Sonda PH Hydromet
Autor Wiadomość
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 00:28   Sonda PH Hydromet

Hej, mam prośbe do osób ktore maja taką sondę a pewnie pare jest na forum :)
Czy możecie zobaczyć czy AgCI na elektrodzie odniesienia osadzone jest na jej końcówce, czy punktowo na całej jej długości ?
Bym był wdzięczny gdyby ktos cyknoł mi fotkę sondy Hydrometu, chodzi o ten srebrny drucik co jest w sondzie w środku ale nie w difragmie tylko w korpusie. Przykładowe foto sondy Metronu w załączniku.

IMG_20131219_001113.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 165,5 KB

Ostatnio zmieniony przez porlock 2013-12-19, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 00:48   

Przecież pisałeś, że sondy najlepsze, a testy kropelkowe o kant...


Przyszła kryska na Matyska.

Jak ja, to lubię :mrgreen:
To taka naturalna selekcja ;-)
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 01:03   

Nie rozumiem :( Lukasz cos od rzeczy gadasz.., pozna godzina lub/i piwa za dużo ;)


Znalalem "okazje" na allegro z likwidacji jakiegoś laboratorium 3 sondy pH za paredziesiat zl., tyle ze bardzo wiekowe.
Tak wiec wpadła w moje ręce sonda PH ponad 15 letnia metronu gdzie chlorek srebra się już skończyl a poniewaz sam mam taka tyle ze 2 letnia to moglem cyknac te fotke porownawcza. Co do sondy hydrometu nie jestem pewien jak tam powinien być nałożony AgCI wiec pytam żeby zweryfikować czy w tej co mam u siebie ( tez ponad 10 letniej) jest ok, bo wyniki daje dziwne, ale moze przyczyna byc inna i uda mi się ja reanimowac.

Jak kupujesz nowa sondę to masz minimum 7 lat 100% pewnych wyników. Wiec sa zajebiaszcze i milion razy lepsze niż testy kropelkowe.
Ostatnio zmieniony przez porlock 2013-12-19, 01:17, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 01:17   

Testów kropelkowych używam od kiedy wiem, ze jest coś takiego jak odczyn wody - nie zamienię je na żadne inne.
pH metry też znam.

Powiedz mi, jak się przekładają Twoje wynalazki na stan ryb i pokaż swoje ryby.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 01:27   

Ani myślę nie będę tu offtopicowal. Powiem Ci tylko ze dla ludzi technicznych puryzm dokładności pomiaru jest istotny sam w sobie dla samej świadomości jego jakosci juz abstrahując od tego jaki skutek on wywiera, ale to nie każdy zrozumie. Smieszy mnie tyklo porada typu zmien pH z 7 na 6.8 bo przy testach kropelowych taka dokładność to mrzonka. Jeśli chcesz dalej rozwijać temat to na pw albo załóż osobny wątek.
Ostatnio zmieniony przez porlock 2013-12-19, 01:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-19, 12:05   

Przecie to proste jak drut. Jak jest zielona to jest ... a jak zielono żółta to jest .... i wtedy nie ma amoniaku. A co robi zakwaszenie wody jak ryby w nadmiarze w zbiorniku nie jedzą to widać już po 10 minutach od zakwaszenia. A z takim czymś co trzeba co jakiś czas buforować kalibrować i trzymać zanurzone to już lata całe temu sobie odpuściłem bo za dużo pitolenia a za mało dokładne.
Wolę swoje oko. I nie róbcie z tych ryb takie co to potrzebują dokładności 0,1 stopnia bo mnie śmiech ogarnia.
Duży zbiornik z roślinami i mało ryb woda może być zasadowa.
Mały zbiornik bez roślin i dużo ryb woda MUSI być kwaśna.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 14:12   

Adam cenie Twoja wiedzę i doświadczenie ale nie masz racji. Mam elektode która działa już ponad 2 lata w pomiarze ciągłym i nie muszę jej kalibrowac, sprawdzam raz na pol roku czy jest git, i jest.

Adam jedna prośba, wydziela proszę osobny watek( od postu Łukasza) z tego, nazwij go np "elektroniczny pomiar PH opinie" czy cos.
Ostatnio zmieniony przez porlock 2013-12-19, 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-19, 20:35   

Jak wydzielę to nie będzie miało to sensu bo pierwszego postu w temacie nie ma. Każdy ma swoje zdanie i każdy je wyraził a każdy ma prawo wyboru co i jak robi z pomiarami.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 20:52   

No tak ale miał być wątek o sondzie Hydrometu, tzn jak w niej jest umiejscowiony chlorek srebra, a nie o wyższości phmetrów nad kropelkami :)

No nic.. w każdym razie wracając do tematu, na prawdę nikt na forum nie ma takiej sondy ?
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-19, 21:20   

foto
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-19, 21:26   

Czyli jak u mnie, tzn punktowo na całej długości elektrody odniesienia, to znaczy ze w tym przypadku wynikiem dziwnych pomiarów jest co innego niż brak AgCI, dzięki Andrzej.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-20, 11:49   

porlock napisał/a:
Czyli jak u mnie, tzn punktowo na całej długości elektrody odniesienia, to znaczy ze w tym przypadku wynikiem dziwnych pomiarów jest co innego niż brak AgCI, dzięki Andrzej.

właśnie o to mi chodziło. Jest dobrze a potem nagle kicha i nic nie pomaga a przyczyna nieznana. Ja kiedyś wymieniałem bufory do kalibracji (mają jakiś tak określony czas życia) i dalej było to samo. Raz mi się wtyk obluzował i przekłamywał.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 13:21   

Adam te elektrody z którymi mam problem kupilem za kiladziiesiat zł z allegro maja ponad 10 lat i bardzo możliwe ze sa uszkodzone z tad moje problemy. Jak masz dobra polska elektrodę a nie jakiś chiński badziew to nie ma z nią problemu.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-20, 14:08   

Ja badziewi nie miałem kiedyś bo byliśmy zamknięcie granicami. Ja tylko POLSKIE preferuję ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 17:52   

To co napisales w pewien sposób tłumaczy Twoje problemy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16