DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
700L by red Indian
Autor Wiadomość
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 10:23   

Może delikatnie z roślinnością w kierunku Amazonii .
 
 
maqp 


Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2012-12-30, 10:44   

Rybcie piękne, wręcz marzenie moje. Dosłownie brak słów aby opisać piękno tych ryb a reszta to tylko dodatek ;-)
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-12-30, 11:48   

Jeśli chodzi o "dziki" te te odmiany są dla mnie naj :mrgreen:
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 12:30   

Deszczowatwarz napisał/a:
to nie jest typowy ozdobniak bo ryb tam jest o połowę za dużo ale to się zweryfikuje, roślin napchane bez łdu i składu bo muszą się rozbujać też się zweryfikuje. Czekam na propozycje zmian w aranżacji, mam co prawda kilka projektów od całkowitego braku roślin po dziwne połaczenia ale to już w innych zbiornikach.

Ilość ryb jest ok, nic bym nie zmieniał :-D , nie wiedziałem że są odmiany aż tak czerwone, na prawdę zjawiskowe ryby.

To że rośliny rosną bez składu i ładu..... czyli jak w naturze, tam też rosną czasami w dziwnych miejscach, to tu bym nic nie zmieniał, jedynie ilość lub nie pozwoliłbym im się rozbujać, lub zamienić część roślin na te doniczkowe pnące, i będziesz miał dodatkowo dekorację na zewnątrz z czego "Ĺťona" będzie bardzo zadowolona, wiem z praktyki (mam na myśli moją :mrgreen: ).

Więc usunął bym pewne rośliny, dorzucił ładnego, nie zajmującego dna, pozwalającego aby dyski mogły go opływać korzenia, i tę doniczkową roslinę, u mnie ona jest zanurzona razem z liśćmi i żyje i dalej rośnie, jak będziesz miał za mało roślin to utopisz jej więcej, a jak za dużo to ją wyciągniesz.
Rewelacją z posiadania właśnie takiej rośliny jest fakt nie musisz jej odkażać gdyby coś, odcinasz, wsadzasz do szklanki, odrosną korzenie szybko to pakujesz do akwa, albo masz inne sadzonki na wymianę.
Mam te roślinę z hecklami, nic się nie dzieje, nie z tego powodu :-D

Więc reasumując, więcej ryb to więcej powierzchni dna dla nich.
Ech! te rybska, zgłoszę do Ciebie kiedy tam...

Zastanawiałem się wielokrotnie nad lotosem, piękna nazwa, każdy woli mieć w akwa coś z związanego z dziką nazwą "tygrysi" niż taką słabo brzmiącą od żaby "żabienicą".
Dziś jak się zastanawiam nad lotosem (nie lotusem jak niektórzy piszą bo to marka auta przecież, ale może takie pisanie jest celowe...) to wydaje mi się że zupełnie do dysków nie pasuje, a już szczególnie duże liście, małe jeszcze ok, ale duże jak dyski liście ......wgląda to wtedy tak jakby "mieć w pokoju same szafy z powieszonymi na nich kilkoma krawatami...." rozumiesz o co mi chodzi.

Takie przemyślenia.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2012-12-30, 13:06   

Ja bym przede wszystkim tło wyrzucił, i z dzikimi to bardziej w BW bym się bawił chyba :)
 
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 13:16   

Przecież wszystkie odmiany dzikich nie żyją w BW, a te co ma Deszczowy to chyba nawet w białych żyją a to inne parametry i chemia wody, poczekamy co odpisze właściciel.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2012-12-30, 20:31   

Ale do dzikusów mi takie coś pasuje ;p A z roślin to bardziej żabienice jakoś pierzaste rośliny średnio mi pasują a dwa bardzo łapią brud przy tych rybach.
 
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-31, 09:23   

Rafał już kiedyś pisałem KOPIESZ leżącego ,ryby pierwsza klasa ale.......... Rafał na miły bóg zmień to tło ono psuje wszystko zrób jednolity kolor .Myślę że dodatkowym urozmaiceniem tej sielanki był by ogromny ładny korzeń .
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-31, 11:48   

dylus napisał/a:
Rafał na miły bóg zmień to tło

Ja tam uważam że każdy ma to co lubi ( lub do czego się przyzwyczaił) i namawianie na siłę górnolotnymi apelami , prośbami czy groźbami jest bez sensu i w złym tonie ,
no chyba że ktoś pisze ,,jezuu , nie wiem co mam zrobić bo nie mam kompletnie pomysłu jak baniak ma wyglądać."
Co ja mogę na temat baniaka napisać??? że chciał bym aby ktoś na poważnie zajął się rozmnażaniem takich ryb ( wiem że to nie hop-siup) bo wtedy bym chętnie kupił F-ki.
Mam taki zabobon ( poza nienawiścią do ciepłej wódki) że nie chcę mieć Dzikich choć diabelnie mi się podobają. :-)
pozdro....
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-31, 12:24   

Zasada o nieobecnych się nie pisze.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Deszczowatwarz 


Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2013-01-01, 05:26   

Powiem tak w tym baniaku uszczuple obsadę jak by mial dłużej postać bo to akwa które ma czemuś służyć ku uciesze Genka. Jak Bozia da to stworzę nowe zbiorniki tego typu tylko ciut większe i wtedy będą one bardziej biotopowe ale narazie ze względu na ograniczony budżet muszę wykonać prace przygotowawcze bez zagłębiania się w kolejne zbiorniki. Jedno jest pewne dąrzę do tego aby takich ryb nie było trzeba ciągnąć z natury czy się uda czy polegnę to się okaże ale trzymajcie kciuki.
PS. następnym zbiornikiem który przedstawię będzie zbiornik chyba 850L jest on w trakcie powstawania, nie mój ale bliższy on będzie naturze.
Rafał
dylus napisał/a:
Rafał już kiedyś pisałem KOPIESZ leżącego ,ryby pierwsza klasa ale.......... Rafał na miły bóg zmień to tło ono psuje wszystko zrób jednolity kolor .Myślę że dodatkowym urozmaiceniem tej sielanki był by ogromny ładny korzeń .

Mariusz ja ledwo daję radę z podmianami a ty mi każesz wyciągać tło z akwarium dostawionego do ściany :) zlituj się. W nastepnych zbiornikach ale nie w tym.
_________________
Wprzyrodzie nic nie pozostaje bez echa.
 
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-01-16, 14:57   

Już trzymam kciuki i jakby co, to ustawiam się w kolejce po maluchy. Te ryby są zjawiskowe, ale jestem zdecydowanie przeciwna procederowi pozyskiwania ich z natury.
Jola
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
jarek1984 

Imię: jarek
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Łódz
Wysłany: 2013-01-17, 20:20   

Jak tylko uda się rozmnożyć tak piękne rybki to także pisze się na młode.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-01-21, 14:19   

Tak z ciekawości zapytam czym karmisz te dzikusy ?
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Deszczowatwarz 


Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2013-01-27, 05:05   

Michale wszystkie moje dyski czy to hodowlane czy dzikie jedzą to samo czyli, susz Tropicala choć obecnie chyba przestawią się na Tetrę :) , doniczkowiec, artemia, mixy na bazie owoców morza i warzyw. Idąc za trendami panującymi w akwarystyce i coraz to większej świadomości akwarystów usunąłem z diety moich dysków mięso zwierząt ciepłolubnych pod każdą postacią. Ryby przyjęły to na klatę :).
Jak się uda dam znać :)

NASZA PULA GENETYCZNA
_________________
Wprzyrodzie nic nie pozostaje bez echa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9