DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje paletki
Autor Wiadomość
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-02, 14:37   Moje paletki

Witam,

to mój pierwszy post tutaj więc chciałem się przedstawić. Mam na imię Marcin i akwarystyka zajmuję się od 30 lat. Zaczynałem od słoika z gupikami, a po wielu latach przyszedł czas na palety. Poniżej opis mojego zbiornika i kilka zdjęć ryb, które zakupiłem u Adama.

- wielkość zbiornika w litrach - 450l
- wymiary zbiornika - 150x50x60
- od kiedy funkcjonuje - w obecnej formie od 6 miesięcy
- sposób przygotowania wody do zbiornika - RO mieszana z rurowitem
- woda i jej parametry: PH -6,75 (regulowane za pomocą CO2 i Lajona), KH-3, GH-2, NO2-0,02, NO3-5, NH4-0,05, temp. 27st.
- częstotliwość podmian wody - ciągła podmiana, ale włączana 2xdziennie na 4 godziny
- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru - 2-4 mm, żwir czarny bazaltowy
- obsada: 12 maluchów + 4 bocje + 4 kosiarki
- rośliny - różne
- rodzaj filtracji- Unimax 250 + Eheim Classic 2217 + Fluval 4 (wew) + lampa UV
- oświetlenie zbiornika ile i jak długo - 4x54W, 8,5h dziennie
- karmienie - dziennie 2 x mix z serca wołowego + 2-3 x D50 wymieszane z granulatem Tetry
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-04-02, 15:15   

Baniak ładny ale ten żwir.........bym się nad nim zastanowił widz że chyba chodzi ci bardziej o rośliny niż o ryb.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-04-02, 15:43   

Cześć Marcin fajnie że do nas dołączyłeś
fajnie wyglądają roślinki i ryby na ich tle ale żwir klękajcie narody
ciekawe kiedy to wszystko "wybuchnie" a że to nastąpi to tylko kwestia czasu
no i na koniec ph regulowane dwutlenkiem węgla ja się akurat na tym za bardzo nie znam ale poczytaj forum a dowiesz się w czym sprawa
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-02, 19:46   

nic nie zmieniaj jak do tej pory funkcjonuje. Byle tylko nocą nie dozować CO2 jak to niektórzy robią a potem się dziwią, że ryba dorasta i ucieka z akwarium, Czerwień i biel na ciemnym dobrze wygląda. Częściej wklejaj posty, ze jednak można.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-04-02, 20:23   

Kurczę, cała metodologia zakładania baniaka z Dyskowcami wywrócona do góry nogami :-/ Ale...ja też lubię wyzwania ;-)

Idzie dwutlenek to i idą jakieś nawozy? Mikro, makro, coś pod podłożem? Jakie dawki? Rośliny widzę niektóre masz wymagające, za mało światła na ten litraż moim zdaniem. Ja przy wysokości szkła 60 cm, 4 x 80W światła przez 12h i pełnej suplementacji miałem problem z wymagającymi trawnikami. Zwykłe szły, ale Heniu i jemu podobne nie bardzo. A gaz szedł 24h/dobę.

Rybole eleganckie, jakie to odmiany?

Ja ze swojej strony będę Ci bardzo kibicował i trzymał kciuki.


Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-15, 17:11   

Odpowiadając:

- zawsze miałem baniaki na żwirze rzecznym, a teraz stwierdziłem, że chciałbym mieć czarne podłoże i tak wyszło jak widać. Jak będą problemy to będę zmieniał na piach albo na gołe szkło i doniczki. Na razie jest OK.

- co do nawożenia to obecnie daję tylko makro dla zielonych i CO2 w płynie. CO2 z butli idzie tylko w dzień i to jak Lajon włączy (zawór normalnie zamknięty więc system w miarę bezpieczny)
Nic nie daję więcej bo odkąd wpuściłem dyski i karmię mięsem nie ma potrzeby. Lotosy poszły w górę jak szalone, a wcześniej zawsze miałem z nimi problemy więc chyba jest OK.

Ze światłem nic nie poradzę. Dałem tyle ile się zmieściło w pokrywie - na HQI nie było kasy, więc jest to efekt kompromisu.

- co do odmian, to hm... trzeba Adama zapytać. Taki byłem zajarany jak kupowałem, że teraz poza białymi nie wiem co z nich wyrośnie :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-15, 17:17   

red passion
pigeon blood
white leopard
snow white
a to tło to z jakiego rejonu Amazonki wzięte ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-04-15, 22:58   

No i fajno, to trzymam kciuki jak już wcześniej pisałem ;-)
No i pokaż od czasu do czasu Pigeony, bo mi również chodzą po głowie ;-)

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-23, 18:09   

Wczoraj zmieniłem wystrój. Wywaliłem wiadro zielska ,bo nie było widać ryb. Moim zdaniem teraz lepiej, tym bardziej, ze lotosy idą w górę. Czerwony ma już 3 liście na powierzchni.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-23, 20:32   

A było tak pięknie. Były rośliny nie widać było skał a teraz skały jak na K2.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-30, 20:10   

Minął kolejny miesiąc i skały coraz bardziej widoczne :-) Rośliny zanikają a ryby rosną. I z roślinnego z paletami za kilka miesięcy nic już nie zostanie...
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-05-31, 11:18   

Musisz dostosować rośliny do wody jaką lubią paletki. Wtedy będziesz miał jedno i drugie. To ile Ci padło ryb ?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-31, 18:31   

nic nie padło. 12 brałem i 12 jest. padają tylko rośliny. napisałem, że z roślinnego nic nie zostanie bo za kilka miesięcy w tym tempie będzie baniak z samymi rybami i może lotosem :-)
 
 
paulosh 

Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-16, 11:48   

Porównując zdjęcia widzę, że powoli nabierają kolorów. I zaczynają się ganiać po zbiorniku.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze 2 BlueDiamondów lub Cobaltów :-)
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-06-22, 10:43   

Rosną rosną i ładniutkie szczególnie mi leżą te białaski na samym początku obecnej przygody z dyskami też je miałem ale się pozbyłem a teraz no cóż chciałaby dusza ale się nie rusza tak jak ryby w moim akwarium po prostu brak miejsca więc może kiedyś
_________________
Duduś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10