DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe propozycje KONKURSӓW na FORUM
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-10, 16:41   Nowe propozycje KONKURSӓW na FORUM

Jak niektórzy zauważyli zniknęły ze strony głównej miejsca na KONKURSY jakie się odbywały na FORUM:
- wiem wszystko
- galeria miesiąca
- zdjęcie miesiąca
- najciekawszy wątek miesiąca.
Powód taki, że comiesięczne robienie 4 KONKURSӓW WAM się chyba przejadło.
Nie było chętnych do wspólnej zabawy na FORUM (trza się bawić a nie tylko ryby i ryby).
Dlatego by nie było nudnie i nijako mam propozycję:
- od grudnia zostaną wprowadzone nowe zasady KONKURSӓW.
- w dany miesiącu będzie odbywał się tylko jeden konkurs na FORUM ogłaszany pięć dni przed końcem miesiąca
- po w/w terminie ogłoszony będzie WINNER i jego zdjęcie, facjata czy wątek trafi na stronę główną FORUM gdzie będzie figurował przez dany miesiąc
- na koniec roku z tych co zostali zwycięzcami (będzie ich 12) wyłoni się jednego co dostanie nagrodę główną - pięć dyskowców dowolnej odmiany jaka w danej chwili mam w zasobach wielkości 8-9 cm

Moja propozycja jest taka. Jak macie inne czy chcecie coś dodać zapraszam do dysputy. Niedługo FORUM będzie miało dwa lata działalności. I od tego terminu proponuję zacząć zabawę KONKURSOWĄ. Szczegóły doprecyzuję wcześniej przed ogłoszeniem. Jak macie inne propozycje też zapraszam.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-10, 19:30   

Adam bez urazy, ale nie sądzę, że to coś zmieni. Wydaje mi się, że to kwestia odpowiedniej zachęty vel nagrody zarówno dla głosujących jak i biorących udział w konkursie, żeby się ścigać i przy tym dobrze bawić musi być odpowiednia stawka. Wystarczy zajrzeć po sąsiedzku do Rafał jakie tam są nagrody i ile osób bierze udział w konkursie Np fotograficznym.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-11-10, 21:15   

A co ze zwycięzcami konkursu "wiem wszystko 2014"?? Jeżeli konkurs jest zakończony to wypadałoby rozdać nagrody. Wiem, wiem Adam nic nie napisałeś o jego zakończeniu ale nie wiem jak mam rozumieć "nowe zasady" czy oznaczają że zaczynamy wszystko od nowa?? czy kontynuujemy z tą samą punktacją, ale konkursy będą odbywały tak jak to wyżej przedstawiłeś i na koniec roku zostanie wyłoniony zwycięzca??
Popieram słowa Bartka, aby było więcej chętnych do zabawy to trzeba podnieść wartość nagród ;-) tylko trzeba by poszukać sponsorów :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-11, 18:31   

Kurne a ja myślałem, że w konkursach bierze się udział by być swego rodzaju wyróżnionym (docenionym swą wiedzą, galerią, wątkiem czy zdjęciem) przez miesiąc z pierwsze miejsce w danym miesiącu i wisieć na stronie głównej. To już nagroda. No ale tu widzę czyta konsumpcja. Co do WIEM wszystko to będzie końcowe odliczanie w stosownym terminie i kto wygra będzie miał co wcześniej określono. Co do reklam innych to jak w pierwszym dniu napisałem tu czegoś takowego nie będzie ale można na koniec roku zrobić pulę nagród znaczną przebijającą wszystko.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-11-11, 19:13   

O tym co piszesz co by być wyróżnionym to trzeba być na jakiejś wystawie a resztę to widać po statystykach a foty nie karzdy (jak ja ) potrafi robić ładne i nadajęce się na konkurs . co innego o wiedzy , ale to też widać po wotach akwarium :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-11-11, 23:31   

Fajnie gdyby na podium stawały 3 osoby i stosownie do zajętego miejsca każda z nich otrzymała nagrodę na koniec roku. Komuś zabraknie 1 punktu i cały rok starań nie zostanie doceniony:(
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-11-12, 01:07   

W poprzedniej edycji konkursu "wiem wszystko" podium było dla pięciu osób.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-12, 09:31   

pudło jak wiadomo ma trzy miejsca. I tego się trzymać. Tyczy tego co na koniec roku ma być. Miesięczne niestety tylko jedno na piedestale się zmieści ;-) No i jak da radę będzie trwać przez kwartał.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-26, 19:30   

Jak zauważyliście na górze strony startowej FORUM pod regulaminem i mapami pojawiły się cztery ramki.
Trafia na nie zwycięscy konkursów w danym miesiącu. Każdy konkurs organizowany będzie co 4 miesiące
Jeszcze nie ma sprecyzowanego kiedy jaki się rozpocznie ale proponuję:
Konkurs 1
- wiem wszystko
organizowany w kwietniu

Konkurs 2
- galeria miesiąca
organizowany w styczniu

Konkurs 3
- zdjęcie miesiąca
organizowany w lutym

Konkurs 4
- najciekawszy watek miesiąca
organizowany w marcu.

Każdy zwycięzca konkursu trafi ma 4 miesiące w ramki na swoje miejsce oraz dodatkowo zostanie umieszczony w Przewodniku po FORUM
http://discusforum.adamn....p?p=38716#38716
oraz dodatkowo trafi na stronę FB. Na koniec zwycięzcy z poszczególnych kategorii zmierzą się w pojedynku gdzie całe FORUM wybierze tego co ma dostać:
- ten NAJ 8 dyskowców dowolnej odmiany (wielkość 8-9 cm) jaka będzie u mnie w piwnicy na stanie na koniec roku - włącznie z rybami dzikimi mnożonymi
- ten drugi na pudle 5 dyskowców ....
- ten trzeci na pudle 3 dyskowce ....

Wszyscy trafią też w odpowiednie wątki na FORUM i FB by na wieczność byli przykładem godnym do naśladowania.
Dla pozostałych przewiduję też nagrody różnorakie w sprzęcie akwarystycznym do wyboru na koniec roku
Tyle przemyśleń na dziś. Jak kto ma inne sugestie to zapraszam do dyskusji.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2014-11-26, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-29, 10:34   

Jak dziś co uważniejsi zauważyli na górze strony pojawiło się to



Skoro FORUM jest poprawione i działa a ja potrafię sam zrobić różności to czas wrócić do konkursów w lekko zmienionej formie.
Preferowana aktywność i kreatywność uczestników.

W miejsca teraz puste ze znakami zapytania ? trafią niebawem zwycięscy konkursów w danym miesiącu czy kwartale. Dwa konkursy będą w cyklu:
- comiesięcznym
a kolejne dwa w cyklu:
- kwartalnym.
I tak:

Konkurs 1
- wątek miesiąca
organizowany będzie comiesięcznie i w lutym pierwsza edycja na koniec miesiąca
Tu biorą udział tylko wątki napisane w danym miesiącu


Konkurs 2
- fotograficzny
organizowany będzie comiesięcznie i w lutym pierwsza tura.
Tu biorą udział zdjęcia niepublikowane gdziekolwiek a nadesłane w danym miesiącu przez AUTORA (uczestnika)

Konkurs 3
- najlepsza galeria
organizowany w lutym, maju, sierpniu, listopadzie. Tu wchodzą w grę tylko wątki zamieszczone w dziale GALERIA prowadzone i uaktualnione o zdjęcia i filmy.

Konkurs 4
- najlepszy wątek
organizowany w lutym, maju, sierpniu, listopadzie. Tu wchodzą w grę wątki w pozostałych działach a bierze się ilość wejść na dany wątek. Inaczej mówiąc najbardziej odwiedzany poczytny wątek na FORUM

Każdy zwycięzca konkursu trafi na określony czas (1 lub 3 miesiące) w miejsce znaków zapytania wraz z linkiem do jego wątku i dodatkowo zostanie umieszczony w Przewodniku po FORUM
http://adamn.pl/discusfor...p?p=53524#53524

oraz dodatkowo trafi na stronę FB. Na koniec roku zwycięzcy z poszczególnych kategorii zmierzą się w pojedynku, gdzie całe FORUM wybierze tego co ma dostać:
- ten NAJ 10 dyskowców dowolnej odmiany (wielkość 8-9 cm) jaka będzie u mnie w piwnicy na stanie na koniec roku - włącznie z rybami dzikimi mnożonymi
- ten drugi na pudle 5 dyskowców ....
- ten trzeci na pudle 3 dyskowce ....

Wszyscy trafią też w odpowiednie wątki na FORUM i FB by na wieczność byli przykładem godnym do naśladowania.
Dla pozostałych przewiduję też nagrody różnorakie w sprzęcie akwarystycznym do wyboru na koniec roku jakie to niebawem.
Tyle przemyśleń na dziś. Jak kto ma inne sugestie to zapraszam do dyskusji.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2019-01-29, 16:37   

Adam, musisz zacząć działać na FB tam teraz od groma ludzi siedzi na grupach tematycznych między innymi o dyskowcach tam teraz siła ...
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-29, 20:37   

O ile się nie mylę to na FB chyba jest FORUM

https://pl-pl.facebook.com/DiscusForum

Znaczy ja mam na FB skakać po grupach tematycznych i pitolić 100 raz o tym samym co tu jasno opisane czarno na białym a na drugi dzień znów to samo a do tego siedzieć ileś tam godzin???????????? To nie dla mnie bo ja tam zaglądam jak dostaję informację ze strony bo przecież nie będę czekał i siedział od rana do wieczora bo stary jestem i wiele bardziej interesujących rzeczy jest do zrobienia. FB jako dodatek do tego co tu ja tak traktuje.

Grupy tematyczne powiadasz?
Należy zadać sobie pytania następujące:
- kto owymi grupami zawiaduje?
- jakie ma doświadczenie w materii znanej?
- co dotychczas osiągnął (bo chyba utrzymanie dyska przy życiu za którymś podejściem i kilka małych z tarła to chyba pikuś w materii)?
- czy sam daje swoje rady zaczerpnięte ze swego doświadczenia uzyskanego przez lata czy też leci po bandzie z wiadomościami z tego FORUM jota w jotę zaczerpniętymi jako swoje?
- czy można szybko uzyskać wiedzę w temacie nas interesującym przykładowo omawianym rok temu lub 5?
- czy można szybko wskazać link, gdzie są odpowiedzi na interesujące nas pytania na FB?
- pytań jeszcze sporo a ile odpowiedzi to już nie do mnie.

Jak kto chce to będzie a jak nie to nie będzie na FORUM aktywny. Ja jestem inni też mogą a jak nie zostaje im FB.
Tak na marginesie to gdybym ja miał zaczynać z dyskami to nigdy bym nie oparł swych wiadomości na tym co jest na FB w jakiejś tam grupie tematycznej. Jak coś będzie z czasem nie tak z radami to okaże się, że to nie my i to nie ja radziłem(łam). Tu na FORUM wszystko na tacy ładnie piknie z opisem i poparte wiedzą jaką żadne grupy tematyczne na FB nie dadzą.
Ba można w kilka sekund wyciągnąć wiadomości na każdy interesujący nas temat używając funkcji SZUKAJ
a tego nawet wszystkie grupy tematyczne razem wzięte nie dadzą nam nigdy. Zostaje nam wybór bo człek mądre zwierzę i swój rozum ma.

A tak na marginesie to w czasie, gdy pisałem ten post to 20 osób przeglądało FORUM z różnych IP. Przeglądali bez logowania się i rejestracji
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 
Szaman


Imię: Łukasz
Wiek: 39
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-01-30, 14:40   

Nie wrzucaj Adaś wszystkich do jednego wora ;)
Są grupy prowadzone przez zwykłych pasjonatów akwarystyki, są przez ludzi którzy mają mało wspólnego z pasją, a więcej z indolencją, a są takie które prowadzą osoby z dużą wiedzą.
U siebie na grupie mam w ogłoszeniach poprzypinane opisy, artykuły i inne ciekawostki, nie tylko dotyczące dyskowców. Coraz więcej mam tam ludzi z górnej półki, którzy na dyskowcach zęby zjedli, znasz tych ludzi. Celem grupy jest wymiana doświadczeń i oczywiście pomoc mniej doświadczonym.
Wejdź to się sam przekonasz :D
I się przy okazji uśmiejesz, bo skoro akwarystyka ma dawać radość, to nie ma można jej brać zbyt serio.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-30, 20:20   

Łukasz nic nie do jednego wora. Jak napisałem tylko FORUM daje całość a nie wybiórczo bo w danym czasie trzeba być razem na FB by czegoś się dowiedzieć na bieżąco. I to za każdym razem jak kto nowy to to samo się pyta bo jak ma sprawdzić czy to już było. Historii nie można przywołać i odszukać co nas interesuje. Na FB są Ci co nie mają z czasem co zrobić a dla mnie starego czas to przykładowo wnuczki czy klepisko a nie ślęczenie na FB i czekanie na klikanie. Tu wchodzę i odpowiadam czy prowadzę dysputę z Tobą jak o 2,14 w nocy napisałeś posta. Możemy się posiłkować bazą wiedzy całego tego FORUM a FB …..
Takie jest moje zdanie a czas pokaże co i jak. Fascynacja z czasem minie a FORUM zostanie o ile mnie nie przekręci.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 
Szaman


Imię: Łukasz
Wiek: 39
Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2019-01-30, 20:48   

Adam na fb nic nie ginie. Ja mam u siebie najważniejsze tematy poprzypinane w ogłoszeniach, a poza tym masz szukajkę (lupę), tam wpisujesz zagadnienie i ci wyskakują odpowiedzi - podobnie jak na forum.
Wszystko tam jest, ale przypomnij sobie ile masz tematów zdublowanych na forum gdzie ktoś pyta o to samo, co ktoś juz pytał wcześniej. Tego się nie uniknie. Do for mam sentyment, ale też na forach naczytałem się najwięcej bzdetów - a później ganiałem pseudo speców, teraz to sie boją odezwać nawet.
Dawaj Adaś do mnie na grupę. Jak sie nie pozabijamy, to sie chociaż pośmiejemy i ładne ryby pooglądamy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10