DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[465l] Epizod 2 - Nowa Nadzieja
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-10, 11:13   

a i jeszcze jakieś LSS się przewijają podobnej jakości.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-02-12, 01:42   

Witam.

Kilka informacji, żeby nie było że nic nie robię. W skrzela nie zaglądałem Adam, ryby skończyły Metro w żarciu, więc na razie ich nie męczę ;-)

Domontowałem sobie ostatnio zestaw filtrów narurowych do filtracji wody do podmian. Filtry to sznurek 20 mikron, dalej sznurek 5 mikron i na koniec węgiel + 3 mikron. Efekt pracy filtrów widoczny jest na fotce poniżej. Jest to foto wkładu 20 mikron po ok. 5 min. przepływu wody. Wkład ten, jak pewnie zauważyliście, jest wkładem sedymentacyjnym. Wyższość tego wkładu nad sznurkowymi polega m.in. na tym, że ten wkład, po całkowitym zatkaniu nie puści dalej wody, sznurkowy i owszem. Resztę podpowie wujek google. Ten wkład założyłem celem testu. Widać znaczną zmianę koloru z białego na żółty (czerwona ramka).


Po teście założyłem wkład 20 mikron sznurkowy. 

Tak wyglądają wkłady sznurkowe po ok. tygodniu pracy, oprócz widocznego pożółknięcia na sznurku widać również takie czarne kropki.

20 mikron:



5 mikron:



Całość:





Ciekawe zawory zaproponował mi znajomy w sklepie z hydrauliką. Zawory to obracany pierścień, element wykonawczy ceramiczny. Plusy to zaoszczędzone miejsce, bardzo napowietrzona woda na wylocie, 5 lat gwarancji:





Jak widać, do bloku filtracyjnego doprowadziłem zimną i ciepła wodę. To z tego względu, że Dyski,jak wiadomo nie lubią zimnej wody.

Pobór wody z bloku filtracji rozwiązałem przez zastosowanie kolejnego zaworu pierścieniowego i klasycznej złączki do węża ogrodowego którym to opróżniam i napełniam baniak:





Jak wcześniej wspominałem, założyłem również hodowlę robali, aby urozmaicić dietę rybom. Aklimatyzacja przebiegła dobrze, już zaczynają żreć, rozmnażać się i rosnąć:





Zmieniłem również oświetlenie. Nie ma sensu palić 160W jak nie ma ziela w szkle. Odyssea poszła do szafy, a w zamian na razie dwa naświetlacze 10W Led 6500K:





Szczerze mówiąc baniak i same ryby zyskały dzięki temu trochę na wyglądzie.

No i doszedł w końcu napowietrzający potwór w postaci Sery Air 550R Plus...napiszę w skrócie tak: śmiało po cichu można napompować materac dwuosobowy pod presją odwiedzin teściowej  :mrgreen:  I to wszystko przy oszczędności prądu ;-)  (8W) Jako minus - rozmiar. Wygląda tak:





No i na koniec wisienka na torcie czyli filmik z życia baniaka. Wisienka bo tortem kręcona, więc proszę o wyrozumiałość ;-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h19qtISLyZQ[/youtube]

Ryby...wiadomo ;-) , kilka niebawem idzie do ludzi.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2017-02-12, 01:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-02-24, 21:37   

Witam i przepraszam za posta pod postem, no ale jak nikt nic nie komentuje to albo jest dobrze albo tak źle, że szkoda gadać ;-)

Kilka nowinek co tam u mnie słychać.
Ponieważ baniak nadal świeci aranżową pustką, dorzuciłem sobie do środka dwa T Heady AquaSzuta 750l/h każda i do tego duża, kwadratowa, drobna gąbka. Wkurzały mnie paproszki po żarciu, dodatkowo muszę zmienić nieco recepturę mixa. Myślałem, że więcej banana go bardziej poklei...no ale, wyszło jak wyszło :-) Generalnie jest czyściej ;-)

Dodatkowo wpadłem na pomysł, aby wziąć się za bary z oświetleniem led. Takie popularne w dzisiejszych czasach a ja potrzebowałem czegoś na wybarwienie, więc...od słowa do czynu takową beleczkę skonstruowałem.

Do konstrukcji belki użyłem:
- profil aluminiowy szeroki wide 32mm+klosz transparentny
- dioda power led biała 6500k z PCB Epistar - 3szt.
- dioda power led biała 8500-10000K z PCB Epistar - 2szt.
- dioda power led Royal Blue z PCB Epistar - 10szt.
- dioda power led Deep Red z PCB Epistar - 8szt.
- dioda power led Full Spectrum z PCB - 2szt.
- klej termoprzewodzący
- zaślepki do profilu
- zasilacz/driver do led 25-36x1W 300mA 36W



Wszystko poskładałem do kupy... ledy do listwy na klej, potem lutowanie (jakieś 2h), potem dopasowanie klosza i montaż drivera. Efekt końcowy:







Efekt bez i z:





Zdjęcia nie oddają rzeczywistości, jak ktoś chciałby zobaczyć na żywo to zapraszam. Belka będzie miała jeszcze kilka modyfikacji (przynajmniej dwie regulacje i soft start).

No kilka fot ryboli:
 














































Wszystkie zdjęcia jakości i umiejętności...wiadomo...lipa z miętąÂ Â  :mrgreen:

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-02-24, 21:59   

Ładna banda
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2017-02-24, 22:34   

Trochę innego światła i jaka różnica w kolorze ryby
_________________
zibi
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-05, 19:58   

Kolejna aktualizacja ;-)

Czy coś robię..w tej chwili tylko karmię & podmieniam wodę. Mam w niedalekich planach montaż do obiegu lampy UV 38W na boczniku. Elementy hydrauliki już mam, czekam na lampę.
Wrzucam trochę fot, a że fotograf ze mnie...wiadomo jaki :mrgreen: to na deser jakiś tam film, tym razem nie pokażę jak jedzą bo ... jedzą a nawet żrą. 6 sztuk poszło do ludzi, niebawem kolejne 4 też pójdą. Zmieniłem również mikroskop, teraz mam Bioluxa AL z kamerką PC, więc jakby ktoś był w potrzebie to zapraszam do Legnicy :lol:




Obiecane foty ryboli:



























































No i filmidło:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vjhy_eI0JVA[/youtube]

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-14, 22:39   

Witam.
I kolejny, z mojej strony, post pod postem więc przepraszam z góry. Widocznie dobrze mi idzie, albo już wszystko, co złe i dobre, zostało powiedziane ;-)

Kilka słów celem aktualizacji, jeśli można.
Muszę wymienić tymczasowy plastik nakrywkowy na porządne i dopasowane formatki pleksi (już zamówione). Szkoda ryb. Jak odławiałem ostatnio, po selekcji, 3 sztuki "do ludzi" to jedna się tak poharatała, że mało mi serce nie pękło.

No i coś tam dłubię pomału znowu, bo czasu nie za wiele, a będzie jeszcze mniej, bo sezon wędkarski rusza i Odra czeka ;-)

Generalnie, jak wcześniej pisałem, problemów (odpukać) brak i monotonia. Pomału wydłużam okres podmian wody, na razie co drugi dzień - idzie trzeci tydzień, od przyszłego co czwarty dzień.

Dyskowców zostało 27, koło 8 padło, kilka sam uśmierciłem, reszta poszła do ludzi (kupili, a pisałem w ogłoszeniu, że mają wady :shock:  ). 7 będzie jeszcze do selekcji, ale na razie czekam. Jeszcze ten tydzień.

Grindal zrobił się za mały, choć nadal go pałaszują, założyłem drugą hodowlę, tym razem Albidusa. Jest większy od Grindala, ale zanim będzie się nadawał do skarmienia to z miesiąc minie. 

Wymieniłem biologię, skałki AquaRock poszły na razie do lamusa, uszyłem wora z firany i zaaplikowałem uprzednio prze i przygotowany ;-)  keramzyt. Nawet sporo go wlazło w komorę.

Głowice z drobną,kwadratową gąbką chodzą nadal, jest naprawdę dużo czyściej a roboty ze sprzątaniem wcale nie jest więcej. Można powiedzieć, że wpadłem w taki jakby rytm. Rybole chyba też ;-)  No i serducho - idzie...jak woda.

Jestem też na etapie montowania lampy UV-C JBL AquaCristal wersja 2, 36W. Lampa już wisi, elementy hydrauliki pomógł mi skompletować kolega, niestety, pojawiły się dwa problemy:
1. Króćce lampy UV za nic nie pasują do 25mm "fi" rur
2. Będę musiał, na czas montażu i trochę po, zapewnić obieg w sumpie lub jego restart.
Ale...pomału i do przodu ;-) jakoś to zgryzę

I tak, wiem, lampa nie jest konieczna i mocno kontrowersyjna, ale sądzę, że mi się przyda 8-)  Będzie zamontowana na by-passie, lekkim przepływie i nie będzie używana cały czas.

Nie wytrzymałem już i od dzisiaj pływa kilka malutkich Limnobium...z InVitro, no ale zawsze to iskierka zielonej nadziei  :-P

Kilka fotek na ostatek, po kolei:

1. Szycie wora na keramzyt (taaaa, nawet nauczyłem się szyć ):





2. Wór zapakowany keramzytem i wrzucony do komory:



3. Lampa UV, wstępny montaż:







4. Kilka fotek, autorstwa mojego kolegi, Piotra Ślusarczyka. Jeżeli link łamie regulamin Forum proszę o jego usunięcie.

http://www.atn-akwarium.p..._LED/index.html

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-03-15, 10:06   

Masz tu jakieś brązy? Na YT był taki tytuł jeden filmiku.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-15, 10:15   

Cytat:
post pod postem więc przepraszam z góry

a jak masz napisać jak edytować nie możesz? Nie możesz to piszesz po sobie jak nikt nie odpowiedział. Nie rob teorii spiskowych ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-15, 17:34   

[quote="bosman213"]Masz tu jakieś brązy? Na YT był taki tytuł jeden filmiku.[/quote]

Tak, jest kilka Brązów, w prezentowanym linku też je widać. Na filmiku w poście wcześniej też.
Szczerze mówiąc, skonstruowana beleczka daje trochę za "cukierkowo" i będę ją musiał lekko poprawić. Albo zrobię następną? Nie wiem, jeszcze pomyślę. Ale kolorki i z Brązów wyciąga nieźle. Tylko one jeszcze słabo co wybarwione. Leopardy zresztą też.

[quote="adamn"]Nie rob teorii spiskowych[/quote]

Nawet o tym nie pomyślałem ;-) Ale nie lubię łamać netykiety, więc... jakoś tak chyba wypadało przeprosić ;-)

Napiszcie parę słów, co sądzicie o tych Leopardach. O Brązach Adam już pisał, więc coś wiem, ale o tych drugich to nic.
Jeszcze przypomnę tylko, że są to moje pierwsze Dyskowce ;-)

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-15, 19:15   

Łamie się wtedy, gdy pisze się za dnia post pod postem. Ty napisałeś w czasie co zmienić go nie można. Leo z 1 zdjęcia dobry reszta nijaka.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-03-15, 21:54   

Niektóre z prezentowanych ryb mają na płetwie ogonowej takie białe kropki co to i z czy to grożne bo i moje nieraz to mają ewentualnie jak to leczyć czy po prostu pozostawić w spokoju
_________________
Duduś
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-15, 22:33   

Raz mają te kropki, raz nie mają. Czasem ma je kilka ryb, czasem na każdej coś można znaleźć. Na początku myślałem, że to kulorzęsek, ale te kropki są takie bardziej białe.
Sporo osób twierdzi, że to nie jest żaden poważny objaw chorobowy. A skoro ryby zachowują się normalnie, nie drążę tematu.
Zauważyłem, że kropki znikały również, jak po leczeniu dawałem Kłodawską do wody.
Tyle z moich obserwacji.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-22, 22:11   

Witam.
Krótkie filmidło, przepraszam za jakość. Ryby w ciągłej selekcji.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eFj_KQvZNJg[/youtube]

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-03-22, 23:12   

Nie ma co przepraszać ryby rosną i coraz ładniejsze
_________________
Duduś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10