DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[465l] Epizod 2 - Nowa Nadzieja
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-12-16, 09:12   

a kto Ci te ryby wybierał?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-12-16, 14:44   

Adam, sam wybierałem.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-12-16, 21:30   

A wątek o wyborze Czytał? Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-12-16, 21:52   

Brał jak leciało , to były rybe z 3,5-4,5 cm, tu selekcja po 2 miesiącach pierwsza sie przyda , kolejna pewnie też ;-)
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-12-16, 22:06   

Czytał, czytał.

Adam, nie prościej będzie po prostu napisać co Twoim zdaniem z nimi nie tak? Ja z moim mikrym, a praktycznie zerowym doświadczeniem, z tego typu rybami widzę częściowo ich wady. Po to w sumie piszę na Forum, aby się czegoś nauczyć, niwelować błędy, posłuchać rad i opinii. Jak pewnie wiesz to nie tylko na tym Forum.

Ja po prostu mam trochę na to inne spojrzenie.

Tak jak napisałem Jurasowi, jak z tymi sobie poradzę, to pomyśle nad innymi.

Ja mam czas, akwarystykę traktuję jako źródło relaksu i odpoczynku od pracy, problemów dnia codziennego. Pasja ta nie pochłania mnie całkowicie, mam dom, dwie córki, pracę. Jak pewnie większość z akwarystów lub tych, co to Forum czytają. Nie będę z rybami jeździł na wystawy. Chcę im zapewnić , w miarę moich możliwości, optymalne warunki i cieszyć się z ich zachowań, wzrostu, wyglądu, a nawet czasami trochę pochwalić się przed znajomymi. W tym Dyskowcowym "pędzie" co poniektórzy ludzie potracili zmysły, o czym pewnie wiesz.
Wkleję taką fotę, aby było widać, jak zupełnie niedawno(4 lata temu), powracałem do tego pięknego hobby, a jak jest dzisiaj lub było chwilę temu, to możesz sobie , swoimi sposobami, zobaczyć.
Pozdrawiam.

_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2016-12-16, 22:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-12-18, 14:09   

statek poezja a co do ryb to sam oceń i porównaj.

Jak miałeś wybór to trza było wybrzydzać bo jak dorosną nie da się oglądać niektórych. Sam oceń co masz

normalne - pokrywa skrzelowa właściwie uformowana przylegająca do ciała ryby a cienka błona jest prawie niewidoczna. Z tyłu praktycznie nie widać środka skrzela.
zapadnięte - tu wyraźne zapadnięcie pokrywy skrzelowej mogące być wynikiem zbyt małej ilości witamin w pokarmie, zbyt miękką wodą w czasie jak narybek zaczynał samodzielnie żerować lub zbyt dużą ilością produktów przemiany materii w zbiorniku. Ten "feler" w czasie jak wszystko gra jest możliwy do przeistoczenia się w skrzela normalne
krótkie - skrzela z brakiem części pokrywy skrzelowej jak i cienkiej błony zabezpieczającej wlot od wody. Taka ryba w przyszłości może dawać małe ze zdeformowanymi skrzelami
otwarte - są efektem dostawania się do środka skrzeli wskutek braku cienkiej błonki drobnoustrojów chorobotwórczych i powodowanie w listkach skrzelowych wyraźnych zmian a co za tym idzie zmniejszenie wymiany gazowej a przez to nadmierną pracę pokryw skrzelowych by zapewnić dostawę tlenu do organizmu. Mozę też być to wynikiem niewłaściwej wody w czasie leczenia jak też niewłaściwego leku bez karencji jaki zastosowaliśmy.
przerośnięte - przerost na zewnątrz cienkiej błony zabezpieczającej wlot do skrzeli przed wodą. Widać wyraźne zgrubienia. Ryba dorosła raczej apetycznie w takie coś ustrojona nie wygląda ale wszystko kwestią gustu. Ciekawostką jest, że zmiana ta może tyczyć jednej strony skrzeli.

I się podziel ile na ile.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-12-22, 20:49   

Okej, czyli generalnie mają nie takie skrzela. Co z tymi skrzelami konkretnie jest to nie wiem, bo nie napisałeś, wystarczyło napisać np.: "Przecież widać, że mają przerośnięte". Pytanie tylko czy wszystkie.
Pozwolisz, że będę się trzymał frazy:
[quote="adamn"]Ryba dorosła raczej apetycznie w takie coś ustrojona nie wygląda ale wszystko kwestią gustu. [/quote]

Adam, napiszę jeszcze raz, bo nie wiem czy Wszyscy mnie zrozumieli.
Po pierwsze: ryby wybierałem sam, na swoją odpowiedzialność, nie mam do nikogo pretensji.
Po drugie: z racji mojego praktycznie ZEROWEGO DOŚWIADCZENIA wybrałem jakie wybrałem, ale może i z tych coś będzie.
Po trzecie: nie będę z tymi rybami jeździł na pokazy.
Po czwarte: są chore, rozumiem, ale to nie koniec świata i mam nadzieję, że pomożecie wyleczyć.
Po piąte(może najważniejsze): są to moje pierwsze Dyskowce.

Tu miałem napisać jeszcze co myślę o ciągłych, mówiąc delikatnie, dywagacjach w różnych tematach o tym kto, komu, jakie ryby sprzedaje, ale ponieważ akwarystyka, ogólnie jako hobby, ma Nas odstresowywać to sobie podaruję. Generalnie ten świat Dyskowca od tej strony trochę mnie przeraża, a myślę że i sporą rzeszę akwarystów zniechęca do tych ryb. To tak jakbym forumowego kolegę podał do prokuratury, bo czerwona roślina którą mi sprzedał, jest nie do końca czerwona a rzekłbym że i bordowa. Dodatkowo oplułbym go wszystkich możliwych Forach a po banie założyłbym 15 innych kont. Moim zdaniem - droga donikąd ;-)
Ale, jak mówi porzekadło..."Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".

Dodatkowo, jak ktoś kupi używany, francuski samochód, to niech przyjedzie do mnie, a powiem mu co kupił i na pewno doradzę co i jak aby coś z tego samochodu "wyciągnąć" i ewentualnie jak "wyleczyć". A na tym akurat się znam, mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie ;-)

W całej reszcie liczę na Waszą pomoc, bo chyba (mogę się mylić) są tu osoby, które są fachowcami w Dyskowcowej dziedzinie.

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2016-12-22, 21:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
KBKB 

Imię: krzysztof
Wiek: 51
Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-12-22, 21:44   

Mam nadzieje ze ktos Tobie pomoze,a krytyke zostawi sobie.Bo nie o to w tym chodzi. Powodzenia.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-01-21, 18:53   

Witam.
Mała aktualka, bo jeszcze posądzicie mnie, że zrezygnowałem ;-) Nie przejmuję się rzecz jasna wadami, nierównym wzrostem, chorobami itd., tylko robię swoje.W międzyczasie dokupiłem jeszcze kilka sztuk LSS - ile i skąd to nie napiszę bo mnie zjecie :-P

Wrzucam dwa filmidła, bo zdjęcia raczej słabo mi wychodzą.
Jeden filmik taki ogólny, żeby było widać czy coś porosły :-)
Drugi filmik z karmienia ;-)

W międzyczasie założyłem hodowlę doniczkowca, na razie trwa aklimatyzacja robaków. Stworzonka te już skupiają się wokół żarełka, więc jestem dobrej myśli. Zakupiłem również dwa naświetlacze Led, nie mam na razie roślin więc doszedłem do wniosku, że nie ma sensu palić 160W i dwa źródła Led po 10W powinny wystarczyć. Poważnie zastanawiam się nad wprowadzeniem podłoża, gdyż czasami ryby "atakują" swoje odbicie w dnie i nie chcę, aby zrobiły sobie krzywdę. Co do rodzaju podłoża to raczej odpuszczę sobie Osiecznicę i pójdzie bardziej żółty i naturalny "do piaskownic" lub ewentualnie Retne.

Ryby przeszły kurację lekiem Dehinel Plus na Tasiemce, dwie tury Morenicol Lernex Pro na Nicienie i przy okazji Przywry, za tydzień jeszcze Metronidazol, bo znalazłem również Wiciowce.
Generalnie jednak apetytu to im nie brak, jedzą coraz więcej, idą trzy duże kawałki mixa (kostki) na dobę, w porywach do czterech i rano na dnie pusto. Ĺťeby było wiadomo, jaka jest różnica, to napiszę Wam, że ryby po zakupie jadły maksymalnie jedną na dobę, na spokojnie pół. Zjedzenie całej kostki zajmuje im ok. 2-3 minuty.
Napiszę jeszcze, że sprawiają mi dużo radochy :mrgreen:


Obiecane filmiki, oczywiście przepraszam za jakość ale może coś zobaczycie:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oKAG7CSCn_4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KCPSx74eI4k[/youtube]

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2017-01-22, 19:44   

PIranie :-P -robisz przesiew ,czy wszystkie zostawiasz?
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-02-08, 00:20   

Witam.
Tak, pomalutku coś tam przesiewam ;-)
Generalnie nic się ciekawego nie dzieje, ryby jedzą, rosną i pływają.
Ponieważ fotograf ze mnie marny, przedstawię Wam kilka zdjęć moich ryb autorstwa mojego dobrego kolegi Piotrka Ślusarczyka.
http://www.atn-akwarium.p..._730/index.html
Zdjęcia pewnie lepsze niż same ryby ;-)
Jeżeli podanie linka jest niezgodne z regulaminem Forum proszę o usunięcie całości posta .
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2017-02-08, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-08, 09:00   

Fakt odsiew trza robić i to spory. A wiesz TY jakie kolory ryb masz? No i sprawdź skrzela.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-02-08, 19:41   

A tak, odsiew spory będzie, bo i wybierać jest z czego ;-)

[quote="adamn"]A wiesz TY jakie kolory ryb masz? No i sprawdź skrzela.[/quote]

Co do kolorów nie wiem, a co ze skrzelami?

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-09, 19:27   

Niebieskie a skrzela sobie zbadaj. Za slabo rosną. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-02-09, 19:52   

Okej, w weekend podziałam. Dzięki.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12