DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Brązowy glon
Autor Wiadomość
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 13:07   

A jakie masz NO3 bo coś mi sie wydaje ze przegiąłeś z podmianą wody i NO3 masz na poziomie 5-10. przy 15-20 glony te brązowe znikają i cerata rośnie jak głupia
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-01-10, 13:10   

No NO3 mam faktycznie na niskim poziomie a to też wina beczki ;-) co do podmian to nie robię wielkich 50 L raz w tygodniu
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 13:12   

A co biologia nie ruszyła? bo beczka z no2 robi no3
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-01-10, 13:18   

pewnie ruszyła NO2 0,0 a No3 właśnie mierzę i jest miedzy 10 - 20
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 13:21   

to nie podmieniaj wody w weekend i zaobserwujesz zmiany.
A jak nie to , powrócisz do swoich nawyków/obowiązków :mrgreen:

Ja wodę podmieniam ..... :mrgreen: dość rzadko :mrgreen:
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-01-10, 13:30   

Tak też uczynię i zobaczymy co z tego wyniknie a swoje działania ograniczę do pomiarów NO2 i NO3
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 13:55   

Jak biologia ruszyła to NO2 możesz sobie odpuścić. Przy wykwicie glonów bardziej NO3 jest ważne. Cerata może słabo rosnąć bo glon na niej się osadza, przez co nie ma pełnego dostępu do światła ...
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-01-10, 14:05   

cerata jest czysta microsorium tylko ma na sobie to coś a i świeże przyrosty tej drugiej rośliny są czyste
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 16:28   

a masz w zbiorniku zbrojniki?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 16:53   

Adamie, tylko młode zbrojniki żywią się glonami, później żywią się lignitami i celulozą zawartą w drewnie. Z ryb glonożernych polecam np babki Stiphodon sp., Otoski (te drugie mogą mieć problemy przy paletach).
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 17:20   

:mrgreen: co TY mi tłumaczysz co i jak. Też ich kiedyś mnożyłem i są do dziś i to bez przywr :mrgreen:
Ja się Jurasa pytam czy ma. Kilka małych i dwa dni nie ma nalotu. Takie tylko co by dyski nie wzięły za robaka.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2013-01-11, 05:16   

Jaką masz pojemność filtra (beczki), pompa (przepływ) i pojemność akwarium, oraz co masz w tej beczce (media)? Okrzemki i krasnorosty mogą być wynikiem słabej filtracji, za małej ilości złóż biologicznych lub "starej" wody. Na krasnorosty pomaga 3 krotne przedawkowanie carbo. Nie wiem jaki ma wpływ na paletki ale na inne ryby podobno dawka przekroczona 50 krotnie dopiero ma wpływ-tego sam nie sprawdzałem. Nawozisz czymś?
Ps. Co to jest cerata... ? :)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-11, 07:57   

adamn napisał/a:
co TY mi tłumaczysz co i jak. Też ich kiedyś mnożyłem


Przepraszam ;-) hehe

Antystrusie to moje pierwsze ryby jajorodne, które rozmnożyłem. Później wszyscy we wsi ode mnie brali je i także bardzo zdrowe były.

Tak tylko zwróciłem uwagę, żeby inni wiedzieli, że nazwa "glonojady" nie dotyczy zbrojników hehe

Tu masz filmik jak Stiphodony żerują: http://www.youtube.com/watch?v=LsgA7L86WAY
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-01-11, 08:19   

adamn napisał/a:
a masz w zbiorniku zbrojniki?


No niestety nie mam takich małych robali a i nie mam z kąt pozyskać co by były zdrowe i nie wpłynęły na moje palety :-/

Cytat:
Jaką masz pojemność filtra (beczki), pompa (przepływ) i pojemność akwarium, oraz co masz w tej beczce (media)? Okrzemki i krasnorosty mogą być wynikiem słabej filtracji, za małej ilości złóż biologicznych lub "starej" wody. Na krasnorosty pomaga 3 krotne przedawkowanie carbo. Nie wiem jaki ma wpływ na paletki ale na inne ryby podobno dawka przekroczona 50 krotnie dopiero ma wpływ-tego sam nie sprawdzałem. Nawozisz czymś?
Ps. Co to jest cerata... ? :)


No słabej filtracji to ja na pewno nie mam 20 L mediów na akwarium 375 to aż nad wyrost wystarczająco a co do przepływu to nie musi on być wielki do biologa
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=342

Ps . http://akwa-mania.mud.pl/...pteris%20p.html
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Mapet 


Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 143
Skąd: Chicago
Wysłany: 2013-01-12, 01:08   

A możesz na próbe "zwinąć" część tej ceraty żeby doświetlić zbiornik choć w jednej części?
Tak przypuśćmy na 2 tygodnie. W jaśniejszych miejscach okrzemki powinny ustąpić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10