DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc - Chore paletki
Autor Wiadomość
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-03, 17:50   Prośba o pomoc - Chore paletki

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 300l
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... Październik 2014
- wymiary .... narożne
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... Ogólny,
- rodzaj podłoża .... Piasek kwarcowy

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6,7
- twardość węglanowa i ogólna .... KH4, GH 8
- wielkość związków azotowych .... NO2 poniżej 0,1 NO3 ok5
- temperatura wody .... 28 stopni C
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... Raz na tydzień (lub częściej) 40-60l
- sposób przygotowania wody do podmian .... 40l RO 20l Kran
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 50 neon czerwony, 8 kirysków, 3 zbrojniki, 7 paletek

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... Serce wołowe mrożone (1 dziennie), i suchy pokarm 2 razy dziennie (granulat i płatki)

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....

Ocieranie się wszystkich palet, nadprodukcja śluzu, 2 paletki nie jedzą i mają białe galaretowate odchody, występuje czasowe oddychanie jednym skrzelem

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....

Sterownik akwariowy z sondą PH i podłączony CO2 z elektrozaworem dozowanie w zależności od PH, Filtr biologiczny HV303B i pre-filtr, grzałka 300W, napowietrz acz

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....

Zakup paletek wszystkie 7 od prywatnego gościa który się pozbywał wszystkiego.

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ...

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Troszkę źle skadrowałem film ale widać
Na końcu filmu jest paletka która nie je i ma właśnie białe odchody to jakiś kundel marlboro chyba

Metro w pokarmie 5 dni po 2 razy dziennie z sercem wołowym zakończone ok 2 dni temu

Podaje link do tematu w dziale mikroskop gdzie prosiłem o identyfikacje jak się okazuje nicieni w podłożu.
http://discusforum.adamn....p?p=38947#38947

Nie mogę złapać odchodów tych co robią na biała bo nie jedzą dziś pójdą do izolatki i może będzie łatwiej. Normalny mikroskop przyjdzie za kilka dni na razie mam tylko dostępny dziecinny.
Ostatnio zmieniony przez solek01 2014-12-03, 21:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 18:19   

jak nie je to metro w pokarmie niewiele da - pełne leczenie ale po diagnozie trzeba zrobić
musisz to zbadać i dalej pytać speców co to jest i jak leczyć

miałem tak wychudzoną sztukę i mi się nie udało jej wyciągnąć z choroby - ale powodzenia życzę
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-03, 20:02   

Hej

Zbadałem dziś odchody 2 chorych paletek co przeniosłem do izolatki tzn z dna izolatki odchody wszystko powiększenie 450 z tym że to zabawkowy mikroskop
Filmy poniżej proszę o pomoc w identyfikacji
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

no i nicień jak nic tylko jaki
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Z góry dziękuje za pomoc
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 579
Skąd: XX
Wysłany: 2014-12-04, 08:43   

brzuchorzęsęk
colurella
jakiś orzęsek nie widać dobrze ;-)
no i nicień w ostatnim

Ja bym na twoim miejscu poczekał na ten nowy mikroskop
Cytat:
Mikroskop mi przyjdzie za kilka dni bo kupiłem o taki
http://olx.pl/oferta/mikr...id_at=827447859

zrobił dobre badanie
No i pokaż foty tych ryboli ;-)
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 894
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-04, 09:05   

solek01 napisał/a:
nicień jak nic tylko jaki

To akurat nie ma wielkiego znaczenia , po prostu wróg . :-)
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-04, 09:51   

Filmik jest w temacie tu masz link :)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Trzecia już nie przyjmuje pokarmu za 2-3 tygodnie będę miał Morenicol Lernex Pro to z nicieniu by nawet pyłek nie został. Ale do tego czasu te 2 mogą nie dać rady więc dziś chyba w izolatce dostaną capicaps 2 tabletki na 50l wody a w ogólnym te co jedzą to pratel do miksu
Co sądzicie?
Potem jak przyjdzie mikroskop to powtórka badań i dobre filmiki będziemy patrzeć co tam jeszcze siedzi pobiorę jeszcze wycinek skrzela ale dopiero jak przyjdzie bo może jeszcze jakiś grzyb być, coś mi się wydaje, choć na tym dziecinnym w śluzie nie znalazłem
Ostatnio zmieniony przez solek01 2014-12-04, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 894
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-04, 10:09   

Skoro chcesz kąpać to po co jeszcze do żarcia?? , nie wiem poza tym czy mieszanie trichlorfonu i prazi to dobry pomysł.
pozdro....
Ostatnio zmieniony przez gienierator 2014-12-04, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-04, 10:11   

Nie nie zrozumieliśmy się, w ogólnym te co jedzą dostaną pratel a w kwarantalnym te co nie chcą jeść kąpiel czyli capsicaps
A po kilku dniach na nowym mikroskopie szczegółowe badania
MA to sens?
Ostatnio zmieniony przez solek01 2014-12-04, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 894
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-04, 10:18   

Moim zdaniem masz ryby takiej wielkości że jak parę dni poczekają na porządną diagnozę to im się nic nie stanie a jak przekąpiesz i podasz w jedzeniu to tracisz pole manewru jeśli się okaże że masz co innego niż myślisz. Cierpliwość jest cnotą akwarysty. ;-)
pozdro...
ps. kąpanie w innym zbiorniku a nie ruszanie głównego mija się z celem .
Ostatnio zmieniony przez gienierator 2014-12-04, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-04, 10:21   

Masz racje ale jak nic nicienie wykryliśmy nawet na tym prostym mikroskopie wiec tak czy siak trzeba się ich pozbyć, a jak czytam forum ta zawsze na pierwszy ogień pozbywamy się nicieni. Bo powiem ci że jest ich sporo jak spoglądałem:)
P.S czyli najlepszy by był MLP w ogólnym, lub wpuścić wszystkie paletki do ogólnego wyłowić kiryski i zbrojniki i zapodać w ogólnym capicaps
Albo już zaczynam za bardzo kombinować:)
Ostatnio zmieniony przez solek01 2014-12-04, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-04, 10:32   

Jak sporo i jesteś pewien to poczekaj na lek jak nie jedzą tyle czasu to jeden dwa dni nie zrobią różnicy. W tym czasie przygotuj zbiornik na po leczeniu a ogólne do restartu i oskarżenia inaczej nawet cudowne leki nie pomogą ;-) , leczymy oczywiście wszystkie ryby. Takie moje zdanie.
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-04, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 894
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-04, 11:29   

Jeśli czekasz na MLP to poczekaj bo opinie są bardzo pochlebne nawet po uzyciu w dekoracyjnych zbiornikach, u mnie w dekoracyjnym zbiorniku sprawdził się na razie tylko trichlorfon w dawkach o jakich nawet nie śmiem napisać :shock: , oczywiście glonojady odpadają przy takiej kuracji.( dla tego nie trzymam) :-)
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-04, 11:35   

Ok tylko że MLP będzie dopiero za 2 tyg a do tego czasu może być różnie te w najgorszym stanie może spróbować podleczyć w osobnym albo czekać i modlić się aby nie padły:)
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 740
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-04, 23:48   

solek01 napisał/a:
te w najgorszym stanie może spróbować podleczyć w osobnym albo czekać i modlić się aby nie padły:)

Podleczyć-zaleczyć- nie! Musisz je wyleczyć. Sprawiłeś sobie chore ryby na starcie i kłopot murowany :-(
Michał nie czekaj na MLP tylko akwa do restartu. Ryby wszystkie do wiadra i kąpiel lek na bazie prazi. Kirysy spokojnie wytrzymają a glonojady??? Nie potrafię odpowiedzieć. Ryby z powrotem od akwa- świeża woda i gołe szkło. Nie dawaj NIC więcej. Filtr grzałka i tyle.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2014-12-04, 23:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 579
Skąd: XX
Wysłany: 2014-12-05, 10:29   

Marcin a jak mają wiciowce :?: co jest bardzo prawdopodobne to tylko ryby osłabi i wtedy to całkiem klops. Poczekaj i zrób dobre badanie taka moja rada
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18