DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie akwarium z centralnego ogrzewania
Autor Wiadomość
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-08, 13:36   

A taki schemat.
Nie potrzeba wężownicy oraz zbiornika wyrównawczego.

_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-04-08, 13:40   

PolishDiscus napisał/a:
A taki schemat.
Nie potrzeba wężownicy oraz zbiornika wyrównawczego.

Obrazek

Bardzo duże prawdopodobieństwo zagotowania wody w wymienniku i może nastąpić buuuuuuuuuuuum
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-08, 13:51   

Temperatura na piecu u mnie nigdy nie przekracza 50C
_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
Michurb 
Michurb


Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 133
Skąd: Słupca-Golina
Wysłany: 2015-04-08, 14:00   

Temperatura wody na piecu!!!! Wsadz termometr w komin zobaczysz jaka tam jest . A po drugie porownaj ile jest wody(cieczy) w instalacji a ile w takim wymienniku.

NIE TEDY DROGA!
_________________
Pozdrawiam Michał Urbaniak
Musi być źle ,aby później było dobrze :-)
Ostatnio zmieniony przez Michurb 2015-04-08, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 14:07   

po 1 na pewno nie taka pompa, a jak chcesz z kominka to nie jest zle wylot z kominka jest rura zeliwna 160 pewnie to wystarczy opleść do okoła tej rury miedz i podłączyć filtr zamiast tej pompy aby był jako taki ruch wody i tyle, ale nie ma możliwości regulowania temperatury, chociaz w sumie i tak by pewnie to nie wystarczyło ale dogrzać można, na pewno nie wkładaj tam tego zbiornika bo żeby go tam mieć trzeba wiele rzeczy dołożyć, w sumie ta wężownica do okoła rury wylotowej z kominka też nie 100% dobra bo jak by nei było prądu a kominek sie palił to też by się tam gotowała woda, trzeba by było ją spuszczać hmm a w sumie to nie problem bo jak by filtr nie pchał to by spłynęła sama chyba że jest niżej od baniaka, cholera troche niestabilne to by było ale na pewno nie wkładaj tam tej swojej beczki
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2015-04-08, 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-08, 14:58   

Może zabezpieczyć wymiennik przed przegrzaniem montując do niego sterownik temperatury, , który będzie wysyłał wodę do zasobnika, dalej do grzejników po osiągnięciu 70C..?
A na zewnątrz wymiennika dać wężownicę podłączoną bezpośrednio do akwarium...???

Są jeszcze wymienniki ciepła za piec na powietrze.


Bardzo zależy mi na odzyskiwaniu ciepła ze spalin pieca.
_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
Ostatnio zmieniony przez PolishDiscus 2015-04-08, 16:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-08, 22:52   

PolishDiscus, na pewno będziesz miał sumpa w swoim wcale nie małym zbiorniku. Upierasz się aby wykorzystać ciepło ze spalin, więc proponuję zrobić tak; wymiennik zrób z rury PEX włóż go do sumpa i podepnij pod wymiennik kominowy, na tum układzie zamontuj pompę od C.O. oraz musisz zastosować zbiornik ciśnieniowy najlepiej z grupą bezpieczeństwa, dodatkowo możesz zastosować elektrozawór "normalnie zamknięty". Pompę i elektrozawór podłącz pod termoregulator.
Układ prosty i wg mnie dość bezpieczny dla ryb.
Nie używaj miedzi do bezpośredniego kontaktu z wodą akwariową, głupota jakich mało.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-09, 00:57   

Tomek o miedzi mówiłem tylko w sensie owinięcia jej do okoła rury żeby zrobić bardzo prosty wymiennik dalszą część można polecieć pexem, Discus jeżeli chcesz bardzo takie połączenie to można to zrobić tak,
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-09, 06:32   

K@@MIL napisał/a:
Tomek o miedzi mówiłem tylko w sensie owinięcia jej do okoła rury żeby zrobić bardzo prosty wymiennik dalszą część można polecieć pexem,
I tak nadal woda akwariowa ma styczność z miedzią. Co to daje owinięcie samego wymiennika i podłączenie dalej PEX'a skoro woda przepływa z akwa przez PEX, miedź, PEX i wraca do akwarium...
Abstrahując całkowicie od kontaktu miedzi z wodą to wg mnie nadal zbyt gorąca woda będzie wpadać do akwarium. W przypadku wyłączenia pompy, woda zatrzymana w wymienniku czy jak kto woli w rurze dookoła wymiennika, nagrzewa się do bardzo wysokiej temp i w momencie załączenia pompy wpadająca woda (być może nawet wrzątek) do akwa parzy ryby...
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-09, 10:01   

no masz racje nie pomyślałem jakoś o tym zapomniałem że będzie w środku woda ta co z akwarium hmm a jak z kwasówka też zle reaguje? a w przypadku braku prądu i tak trzeba będzie zrobić tak żeby woda ogrzewana cała spływała do akwarium z wymiennika bo nie dośc że poparzy to jeszcze inne złe rzeczy mogą się stać
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-09, 10:01   

no masz racje nie pomyślałem jakoś o tym zapomniałem że będzie w środku woda ta co z akwarium hmm a jak z kwasówka też zle reaguje? a w przypadku braku prądu i tak trzeba będzie zrobić tak żeby woda ogrzewana cała spływała do akwarium z wymiennika bo nie dośc że poparzy to jeszcze inne złe rzeczy mogą się stać
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-09, 13:06   

To może zróbmy tak.
Wymiennik ciepła spalin podłączamy bezpośrednio pod wężownicę w zasobniku.
Ustawimy temperaturę załączania 70c
Pozwoli mi to dogrzewać wodę i zaoszczędzić pieniędzy.



Tu te nie będzie potrzebny zbiornik wyrównawczy, obędzie się też bez elektrozaworu wodnego.

_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-09, 16:36   

PolishDiscus napisał/a:
Wymiennik ciepła spalin podłączamy bezpośrednio pod wężownicę w zasobniku.
Ok

PolishDiscus napisał/a:
Ustawimy temperaturę załączania 70c.
Wystarczy 50°C

PolishDiscus napisał/a:
Tu te nie będzie potrzebny zbiornik wyrównawczy, obędzie się też bez elektrozaworu wodnego.
Chcesz zrobić układ zamknięty?? Musisz, ale to musisz zastosować zbiornik ciśnieniowy!!! W przeciwnym razie woda rozsadzi Ci instalację.
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-09, 17:05   

PolishDiscus napisał/a:
Tu te nie będzie potrzebny zbiornik wyrównawczy, obędzie się też bez elektrozaworu wodnego.
Chcesz zrobić układ zamknięty?? Musisz, ale to musisz zastosować zbiornik ciśnieniowy!!! W przeciwnym razie woda rozsadzi Ci instalację.[/quote]

Wydaje mi się, że jak dam elektrozawory na rurki z ciepłą wodą to układ nie będzie zamknięty, bo w razie co powroty są podłączone do zbiornika ciśnieniowego i wylotu nadmiaru wody...
_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-09, 17:19   

Wcześniej napisałeś
PolishDiscus napisał/a:
Wymiennik ciepła spalin podłączamy bezpośrednio pod wężownicę w zasobniku.
Dlatego napisałem że musisz zastosować zbiornik ciśnieniowy.

PolishDiscus napisał/a:
Wydaje mi się, że jak dam elektrozawory na rurki z ciepłą wodą to układ nie będzie zamknięty, bo w razie co powroty są podłączone do zbiornika ciśnieniowego i wylotu nadmiaru wody...
Właśnie wydaje Ci się, jak zawory zostaną zamknięte to jaki to będzie układ?? Zamknięty ciśnieniowy.
W przypadku wzrostu ciśnienia w instalacji, co będzie otwierać elektrozawory??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12