DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie akwarium z centralnego ogrzewania
Autor Wiadomość
malgolego 

Imię: Leszek
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 46
Skąd: Stoczki-Porabki
Wysłany: 2015-04-03, 17:09   

Fajne rozwiazania,u mnie niestety nie bardzo moge wykorzystać gdyz ogrzewam dom elektrycznie...;)
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-04, 14:27   

PolishDiscus napisał/a:
Jeśli pozwolisz wrzucę moje zdjęcia na twoim temacie mój imienniq, ponieważ tematem interesuje się wiele osób, które już ma te instalacje i zawsze mogły by coś doradzić ...
Śmiało wrzucaj :-) po co zakładać kolejny temat o takim samym zagadnieniu, skoro wszystko może być w jednym miejscu ;-)

Ciekawy pomysł. Wymiennik kominowy który chcesz zastosować nie zmniejszy Ci cugu w kominie?? Z drugiej strony od tego jest wentylator zamontowany przy piecu, jednak i tu możliwy jest problem, ponieważ może występować zdławienie przepływu dymu przez wymiennik, wentylator będzie dmuchał i czy przypadkiem dym nie będzie uciekał przez ewentualne nieszczelności np przy łączeniach na czopuchu lub przy otwieraniu drzwiczek od pieca??

Jeżeli chcesz zastosować zbiornik ciśnieniowy to musisz zwrócić uwagę czy piec który posiadasz może pracować w układzie zamkniętym. Jeżeli nie to stracisz gwarancję na piec.


malgolego napisał/a:
Fajne rozwiazania,u mnie niestety nie bardzo moge wykorzystać gdyz ogrzewam dom elektrycznie...;)
To pozostają Ci grzałki :-P
Ostatnio zmieniony przez toommaszeek 2015-04-04, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-04-04, 20:22   

malgolego napisał/a:
Fajne rozwiazania,u mnie niestety nie bardzo moge wykorzystać gdyz ogrzewam dom elektrycznie...;)

Kiedy obliczałem i wyszło mi dużo taniej kupienie pieca gazowego typu "junkers" i ogrzewanie dużej ilości wody gazem --nawet butlowym
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-05, 18:39   

toommaszeek napisał/a:
PolishDiscus napisał/a:
Jeśli pozwolisz wrzucę moje zdjęcia na twoim temacie mój imienniq, ponieważ tematem interesuje się wiele osób, które już ma te instalacje i zawsze mogły by coś doradzić ...
Śmiało wrzucaj :-) po co zakładać kolejny temat o takim samym zagadnieniu, skoro wszystko może być w jednym miejscu ;-)

Ciekawy pomysł. Wymiennik kominowy który chcesz zastosować nie zmniejszy Ci cugu w kominie?? Z drugiej strony od tego jest wentylator zamontowany przy piecu, jednak i tu możliwy jest problem, ponieważ może występować zdławienie przepływu dymu przez wymiennik, wentylator będzie dmuchał i czy przypadkiem dym nie będzie uciekał przez ewentualne nieszczelności np przy łączeniach na czopuchu lub przy otwieraniu drzwiczek od pieca??

Jeżeli chcesz zastosować zbiornik ciśnieniowy to musisz zwrócić uwagę czy piec który posiadasz może pracować w układzie zamkniętym. Jeżeli nie to stracisz gwarancję na piec.


malgolego napisał/a:
Fajne rozwiazania,u mnie niestety nie bardzo moge wykorzystać gdyz ogrzewam dom elektrycznie...;)
To pozostają Ci grzałki :-P



Są dwa typy wymienników, jeden z wężownicą w środku, a drugi jest pusty. Przed zakupem będę się dopytywał jak to jest z tym.

malgolego napisał/a:
Kiedy obliczałem i wyszło mi dużo taniej kupienie pieca gazowego typu "junkers" i ogrzewanie dużej ilości wody gazem --nawet butlowym


Ceny gazu sie wachają, teraz jest 2zł
1l. LPG =6,5 kw
2zł = 6,5kw
31gr = 1kw

Nawet jak ponownie wzrośnie do 2,8 to będzie się opłacało, chyba dobrze policzyłem.
_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-05, 19:11   

Nigdy nie zagłębiałem się w temat cen i opłacalności gazu, ale póki co to jest on najtańszym źródłem paliwa.
Kilka lat temu robiłem takie same obliczenia jak roh i faktycznie gaz wychodził najtaniej/najkorzystniej, w porównaniu z innymi źródłami ciepła wychodził on najlepiej. Samego junkersa chciałem zastosować jako "grzałkę" jednak i tu poległem na kolanach... :-/
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:02   

Zamiast tego pexa lepiej miedź
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:02   

Zamiast tego pexa lepiej miedź
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:02   

Zamiast tego pexa lepiej miedź
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:02   

Zamiast tego pexa lepiej miedź, ^ skasuj ktos to ;/


co do oszczędności pieca gazowego to najlepszy Viessmann albo tańszy też w miarę dobry ACV chociaż teraz robią gorszę, junker taki sobie z oszczędnością i eksploatacją.



i kolego Ty tą rurę chcesz wsadzić w komin????
Piec na pewno nie ma gwarancji na układ zamknięty 90% piecy nie ma jej, ale to szczegół po co robić zbiornik cisnieniowy???? nie wystarczy postawić tej Twojej rury zalać ją wodą i zrobić z tego bojler który będzie ogrzewał akwarium? nie rozumiem skąd ta kombinacja w jakieś kominy a jak już to owinąć rurą miedzianą lub kwasową bezpośrednio komin
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2015-04-08, 12:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-04-08, 12:09   

Miedź możesz sobie w kieszeni położyć , od 5 lat stosujemy węże na nowych instalacjach cw i co . A to dlatego od 5 bo wcześniej nie mieliśmy zamówień na całe bloki . Ĺťaden hydraulik już nie kładzie miedzi poszła do lamusa
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-04-08, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:11   

dlaczego? 60% instalacji solarnych jest wykonanych miedzią, rekuperatory tak samo podobnie jak instalacje na pewno lepiej przewodziła by w tym wypadku ciepło niż pex...
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2015-04-08, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-04-08, 12:13   

co dlaczego
Łatwiejsze w montażu , wszędzie kształtki pościskasz i tańsze od miedzi

Pracuje jako hydraulik od CO i CW jakieś 20 Lat więc co nie co tam lizłem
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-04-08, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 12:15   

Masz racje jest droga, ale dużo ludzi woli ją z względów estetycznych, teraz nowe rozwiązania Viegi które jest strasznie drogie bo kolano zaciskowe miedziane kosztuje 22zł a nie 2 jak plastik ale duzo ludzi je stusuje, ponad to i tak lepiej zrobić wymiennik z miedzi/ kwasówki niż pexa.

Tez jestem hydraulkiem co prawda od 5 lat ale też coś wiem:D


po za tym nie mów mi że wyjścia bezpośrednio z pieca robisz plastikiem
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2015-04-08, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PolishDiscus 


Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 61
Skąd: Halinów
Wysłany: 2015-04-08, 12:50   

Ja wymiennik ciepła chciałem dać między piecem, a kominem
( do komina nie chciałem Go wkładać )
Myślałem o tym aby wodę z wymiennika nie przepuszczać przez wężownice,a lać bezpośrednio do akwarium, ale w razie awarii wymiennika/jego nieszczelności mogły by mi spaliny z CO dostać się do akwarium.
Może najlepiej nie dawać żadnych wężownic tylko bezpośrednio lać do akwarium gdzieś aby nie poparzyć ryb i tyle.
A zasobnik z solarów podłączyć pex-ą do wężownicy z miedzi i wsio...???
_________________
Pozdrawiam Tomek
Zapraszam na
wypożyczalnia samochodów w warszawie
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-04-08, 13:09   

no i zeby ogrzewac akwarium wystarczyła by pompa która brała by wodę z akwarium a nie z sieci przepuszczała przez węzownice i do akwarium z powrotem, wyregulował byś sobie pięknie temperaturę zaworem 3 drożnym i byś sobaczył ile temperatury z kotła podgrzewa Ci wodę do np 30' to np 60' na kotle wyregulował byś to sobie tym http://www.aldom-ogrzewan...35-60c-1gz/406/

a ta pompa to można zamiast niej dać jakiś dobry filtr by przepuszczał przefiltrowaną wodę przez ten wymiennik i byś miał 2 w 1 i ogrzaną i przefiltrowaną
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2015-04-08, 13:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17