DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr Ro wystarczające ciśnienie
Autor Wiadomość
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-13, 18:35   Filtr Ro wystarczające ciśnienie

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem podmian wody ,a więc do rzeczy nie mam zbytnio w łazience miejsca do stawiania beki, teraz sobie tak myślę co by było gdybym wydłużył wężyk w którym płynie gotowa woda Ro i przepuścił go po prostu do pokoju gdzie stoi akwarium wiem że technicznie jest to możliwe do wykonania tylko jest w tym problem że chcę aby jako tako to wyglądało, chciał bym tą "instalację " puścić sufitem w narożniku i tu zaczynają się schody filtr mam jakieś 60 cm nad posadzką a sufit mam jakieś 2 metry wyżej do tego do pokoju mam jakieś dobre 5 metrów czy taki pomysł ma szanse wypalić chodzi mi szczególnie o ciśnienie czy woda się poleje te 2 metry w górę i jeszcze kawałek po prostej ?z tego co się orientuje to ciśnienie w rurach mam coś około 2,5 bara .
 
 
Igor 


Imię: Igor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 19:07   

Tak sobie myślę, skoro już chcesz wężyk ciągnąć to może lepiej przenieść ro (filtr) w okolice akwarium, a wodę do niego doprowadzić wężykiem?
Ktoś by musiał się wypowiedzieć kto testował, ale mi się takie rozwiązanie wydaje lepsze.

Do tego w razie w zawsze można zamontować pompę ro która podniesie ciśnienie i zwiększy wydajność.

Nie wydaje mi się dobrym pomysłem jakiekolwiek zwiększanie ciśnienia/dławienie na wyjściu z membrany. Z tego co się orientuję to skutkuje niemal zatrzymaniem lecenia ro. U mnie w beczce niby jest wyprowadzenie drugiego wężyka "luźnego" który ma działać jako odpowietrzanie beczki i niby miała nim lecieć woda w razie przelania beczki. Jak podłączałem testowo bez membrany to działało jak myślałem, ale z membraną wygląda na to, że nie daje rady "przepchać"...
Nie wiem czy to zrozumiałe co napisałem...

Oczywiście w moim wypadku rozwiązaniem byłoby zwiększenie średnicy "odpływu", ale nie to jest tematem...
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-13, 19:24   

Też nad tym myślałem tylko takie rozwiązanie mnie nie ratuje bo ca ja zrobię z odpadem w pokoju będę nosił z powrotem do wylania ?
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-13, 21:03   

Ja mam 15 m między ro a beczką . Kupiłem zwykły wężyk w "ciastoramie" i jak potrzebuje to go zakładam na ten "twardy" wężyk z ro i woda śmiga :-)
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Igor 


Imię: Igor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-14, 09:06   

A jak wydajność? No i jakiej średnicy ten wężyk kupiłeś?
michal.l napisał/a:
bo ca ja zrobię z odpadem

No fakt. Chyba, żeby dwa wężyki pociągnąć. Tyle, że to dodatkowe tłumienie odpadu by z kolei było :/
To już się robi sprawa dla jakiegoś speca od ro ;)
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-14, 10:09   

Ja mam tak:
Dwa wężyki do RO w akwarium. Oba przeciągnięte do łazienki przez ścianę (długość przewodów ok. 4 metry). W łazience stoi filtr RO. Jeden wężyk podłączony do filtra RO a drugi do kanalizacji. Oba wężyki mają założone zaworki. Ponieważ ten co idzie do ścieku jest w akwarium dość nisko, to zawsze jest napełniony wodą. Więc wystarczy zawór odkręcić i woda leci. Drugi, który idzie do filtra - odkręcam zasilanie filtra, odkręcam zaworek na wężyku i woda powolutku leci do akwarium. Cała robota przy podmianie to odkręcić i zakręcić zawory i podłączyć na koniec wężyk do odpadu, żeby twardość (i pH) podnieść. No i trzeba pamiętać, że woda do akwarium kapie, żeby mieszkania i sąsiadów nie zalać (raz już niewiele brakowało).

Działa to u mnie w ten sposób od ok. pół roku. Taką podmianę z reguły robię przez noc. Tzn wieczorem spuszczam wodę, odkręcam na noc filtr wodę z filtra RO i rano (a jak więcej wody spuszczę to po południu) podmiana zakończona.
 
 
Igor 


Imię: Igor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-14, 10:19   

No ale masz tylko 4ry metry.

Może mógłbyś sprawdzić czy jest różnica w wydajności na tym 4ro metrowym odcinku i zaraz za membraną (wepnij jakiś krótki)?
Np na półlitrowej butelce... Nie wiem czy taki test byłby miarodajny, ale spróbować nie zaszkodzi chyba?
Ja nie mam długiego wężyka, żeby sprawdzić. Ale jakbym miał powiedzmy taki 5-10m to na pewno pierwsze co to bym sprawdził czy nie spada wydajność.
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-14, 11:21   

Ja mam tak zrobione filtr ro w łazience a akwarium w pokoju wężyk około 10 m i wszystko śmiga tak już kilka lat .Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu jak ma Rafal wężyk do odprowadzenia wody starej ale trzeba to dokładnie zgrać aby nie przelać zbiornika .
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-14, 19:39   

Witam
Ją mam w piwnicy ro a baniak 8metrow wyzej o trasie całkowitej długości 22m i działa.
Generalnie to wysokość słupa wody ma najwieksze znaczenie 10 m w górę to jeden bar ciśnienia. im wyżej wolniej leci.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
pitek13 


Imię: Piotr
Wiek: 64
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 18
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2012-12-19, 18:09   

nie wiem ale wydaje mi się że wcale nie leci?
_________________
pitek13
 
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-19, 18:11   

Na razie nie wykonałem jeszcze testu to nie pomogę ale większość osób twierdzi że spokojnie da radę
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Igor 


Imię: Igor
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-19, 21:12   

Dać radę to może i da. Ale jakie będą straty z tego powodu (pytam z ciekawości - bez złośliwości, bo nie wiem. Ale jakby były straty choć 10% to bym tego nie zniósł psychicznie u siebie ;))
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2012-12-19, 21:14   

a to czemu ? a tak z ciekawości ile u was kosztuje metr sześcienny wody
?
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-12-20, 08:18   

Michu, metr sześcienny wody kosztuke... coś koło 6 zł.
Ale ja z innych rejonów Polski jestem.
Ścieki, też koło 6 zł.
O ile info są poprawne, bo brałam je z neta, dla mojej okolicy.
Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
terecha1 
mariusz

Imię: mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 26
Skąd: starachowice
Wysłany: 2013-02-06, 09:13   

Pytacie jaki jest spadek wydajności membrany przy długim wężyku, ile kosztuje metr sześcienny wody. Pytania tego typu przestają mieć znaczenie ponieważ woda z filtra ro jest gratis.Przepływ filtra ro z membraną 75 jest na tyle mały , że mój wodomierz nie odnotowuje poboru wody. Zrobiłem eksperyment: póżnym wieczorem jak już cała rodzinka się wymyła, wykąpała sprawdziłem i zapisałem stan licznika (z dokładnością do ostatniego miejsca po przecinku). Odkręciłem zawór na filtr, woda lała się całą noc.Wczesnym rankiem sprawdzam stan licznika,
a tam wynik dokładnie taki sam jak wieczorem, czyli licznik nie wykazał poboru wody.
Dla pewności zrobiłem taki eksperyment kolejnej nocy wynik był taki sam licznik stoi.
Sprawdzcie,może i u Was woda z osmozy jest gratis.

mariusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9