DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik pH metr akwarystyczny PH-025RE + zasilacz
Autor Wiadomość
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-12-16, 10:28   

http://allegro.pl/miernik...4889453985.html tutaj masz fajny z elektronicznym wyświetlaczem (czyli ten sam co podałeś w linku) ja używam właśnie tego i Weipro sprawują się świetnie ten sprzedawca posiada też fajne konduktometry :) po czasie może pokazywać cuda wtedy trzeba wymienić sondę :) nie jest to przysłowiowy mercedes ale stosunek ceny do jakości jest ok ...powiem ci na przykładzie że sama sonda do Weipro kosztuje około 150 zł za tą kasę masz tu miernik z sondą plus płyny do kalibracji
Ostatnio zmieniony przez Patryk 2014-12-16, 10:38, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-16, 20:54   

po co takie drogie zwykły ph metr a nie cuda z sądami wymienny mi ph ,metr w granicy 42 zł na allegro. odczynniki do kalibracji co kilka miesięcy i tyle! Ja mam kalibruję i praktycznie odstępstwo co 4 msc jest zaledwie 0.1 stopnia!
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-12-17, 06:44   

Ludzie co wy za głupoty piszczecie. Chcecie mieć dobry ph metr za 150 zl? Sama dobra sonda z płynami kalibracyjnymi kosztuje ponad 200 zł. Przerabiałem temat i wiem co pisze. Przeczytajcie sobie test dobrego urządzenia do pomiaru ph , który napisałem poniżej. Śmiać mi się chce jak ktoś poleca do ciągłego mierzenai ph g.....,które nawet sondy nie przypomina. A zakłócenia pracy urządzenia nawet świetlówka robi. Przestańcie tandete reklamować i polecać bo człowiek to kupi i będzie miał do was pretensje.
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-12-17, 09:36   

Andrzej myślałem podobnie jak ty ale.... ten który ja z-linkowałem używałem przez prawie 2 lata był okey a ja trochę tej wody mam :) to że tani nie znaczy że gorszy to jedyny taki gdzie stosunek ceny do jakości jest ok :)

Marcin to zależy kto jakie ma potrzeby ja mam około 4 tysiecy litrów i wchodzę sobie do pomieszczenia gdzie mam zbiorniki od razu rzuca mi się w oczy na elektronicznym wyświetlaczu ile jest ph ...miałbym się bawić teraz odczynnikami albo ph metrem za 40 zł to mi po prostu szkoda czasu mogę go wtedy poświecić np.na sprzątanie w akwa...więc zależy kto jakie ma potrzeby ja osobiście polecam Ph-metry z wyświetlaczem elektronicznym i inne też są dobre ale ten jest bardziej praktyczny fajne są Weipro ale cena już jest sporo większa od tego którego zlinkowałem
Ostatnio zmieniony przez Patryk 2014-12-17, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-17, 13:05   

jak was stać to inwestujcie ja mam 6 zbiorników i 1000 litrów wody i elegancko ten za 40 zł się sprawuje tak jak pisałem:) a co do wyświetlania to przecież musisz przekładac z akwa do akwa a nie masz podpiętego monitoringu na wszystkie akwa by mięć wskazanie bieżące pH :-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 13:40   

bosak napisał/a:
jak was stać to inwestujcie ja mam 6 zbiorników i 1000 litrów wody i elegancko ten za 40 zł się sprawuje tak jak pisałem:) a co do wyświetlania to przecież musisz przekładac z akwa do akwa a nie masz podpiętego monitoringu na wszystkie akwa by mięć wskazanie bieżące pH :-)


jak coś jest warte 40 zł to ja od razu podziękuję - chytry dwa razy traci - tego się nauczyłem jakiś czas temu
- dobry PHmetr musi kosztować - za 40 zł to testy kropelkowe można kupić a i to do samego PH bo już za komplet zapłaci się dużo więcej

jak Cię stać na utrzymanie 1000l to i na PHmetr porządny raczej też
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-17, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-17, 14:32   

Pawel M napisał/a:
jest warte 40 zł to ja od razu podziękuję
Pawel M napisał/a:
ak Cię stać na utrzymanie 1000l to i na PHmetr porządny raczej też


Może i stać ale nie czuję potrzeby by inwestować w coś co uważam za zbędne.
Pisałem we wcześniejszym poście odnośnie błędu pomiaru co 4 msc i wynosi 0,1

Rób jak chcesz ja tylko wyrażam swoje zdanie poparte roczną praktyką z tym urządzeniem :mrgreen:
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-17, 15:15   

ja to akurat na kropelkowych jadę :))
mam całe 200l i jak sprawdzam PH dwa razy w tygodniu to mi taki test za 17 zyli za pół roku styknie - jak zmienię akwa na 400 l (bo takie mam w planie) to pewnie też sposobu mierzenia nie będę zmieniał

ale jak wygram w totka i wybuduję dom - i w nim postawię kilka tysi litrów to już zakupię porządny PHmetr :lol: :lol: :lol:
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2014-12-17, 18:51   

Marcin ten miernik jest z sondą na 1 m kablu i ma podwójne zasilanie z zasilacza i baterii więc jak ktoś ma kilka zbiorników to nie problem.
Mam taki działa dobrze
A jak ktoś chce firmowy to ten jest bardzo dobry
http://allegro.pl/ph-metr...4890725452.html
lub coś takiego :shock:
http://allegro.pl/ph-metr...4897373532.html
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2014-12-17, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-17, 19:30   

MICHALEK123 napisał/a:
ma podwójne zasilanie z zasilacza i baterii więc jak ktoś ma kilka zbiorników to nie problem.


Patryk napisał/a:
Marcin to zależy kto jakie ma potrzeby ja mam około 4 tysiecy litrów i wchodzę sobie do pomieszczenia gdzie mam zbiorniki od razu rzuca mi się w oczy na elektronicznym wyświetlaczu ile jest ph
Przecież to nie zmienia faktu, że nie jest możliwe by dokonać w tym samym czasie odczytu z kilku zbiorników jednocześnie.
No chyba że Patryk masz na każdym zbiorniku oddzielne urządzenie to zgoda.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-18, 12:02   

Ciekawie się rozwija dyskusja, ale dużo zależy też od tego czy to ma być jedynie pH-metr jako urządzenie pomiarowe, czy ma dodatkowo umożliwiać sterowanie zmianami pH przez dozowanie CO2 albo kwasu jak ostatnio pokazał Tomek (http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=2187).
Do ciągłego pomiaru ze sterowaniem wybrałbym jednak coś pewniejszego - zarówno sam "komputerek" jak i przede wszystkim lepszą sondę.
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-12-20, 10:14   

bosak napisał/a:
MICHALEK123 napisał/a:
ma podwójne zasilanie z zasilacza i baterii więc jak ktoś ma kilka zbiorników to nie problem.


Patryk napisał/a:
Marcin to zależy kto jakie ma potrzeby ja mam około 4 tysiecy litrów i wchodzę sobie do pomieszczenia gdzie mam zbiorniki od razu rzuca mi się w oczy na elektronicznym wyświetlaczu ile jest ph
Przecież to nie zmienia faktu, że nie jest możliwe by dokonać w tym samym czasie odczytu z kilku zbiorników jednocześnie.
No chyba że Patryk masz na każdym zbiorniku oddzielne urządzenie to zgoda.


Marcin ja mam jednego dużego sumpa :P i tam jest włożona sonde :) jakaś dziwna zrobiła się ta dyskusja bo oczywiste jest to że wszystko zależy od funduszy używałem tego za 40 zł tak do szybkiego zbadania wody w zbiorniku i był ok..mam też weipro jest świetny a kolega pytał o jakiś przyzwoity no to ten za około 150 zł łączy przyjemne z pożytecznym czyli stosunek ceny do jakośći :)sam taki używałem... nie ma sensu zaraz sobie skakać do gardeł bo przecież wiadomo że jak jest coś białe to jest białe :) heh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13