DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
co zrobić z żyletką
Autor Wiadomość
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
  Wysłany: 2014-10-27, 11:49   co zrobić z żyletką

mam akw 375 l plus sump 120l. pojawił się mały problem z dyskami a mianowicie jedna sztuka nie ma szans pojesć sobie. inne ryby robią taki kocioł w akw ze ta jedna najzwyczajniej boi sie podpływać do pokarmu a nawet jezeli podpłynie to w momecie dostaje lanie od innych. ryba wychudła wyglada jak żyletka za niedługo bedzie po niej.


Moze macie pomysł co zrobić zeby ja odratować. nie wiem czy jak przełożę do sterylnego to jeszcze bardziej nie pogorszę sytuacji a w ogólnym też z niej nic nie będzie szczególnie że 2 szt zdominowały pozostałe 10 i lanie zbierają codziennie
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-10-27, 18:18   

Wrzuć jakieś zdjęcie tej ryby , ale jesli tak wygląda , to już raczej nic z niej nie będzie oprócz problemów bo może być chora, Ja bym jeszcze spróbował karmić ryby w np 2 miejscach jednocześnie , żeby miała szanse jeść, albo wrzuć do sterylnego , ale myślę że po prostu jest chora i coś ma w sobie.
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2014-10-27, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-10-27, 20:41   

U mnie też miałem taki problem, fakt że nie aż takiego stopnia jak u Ciebie. Mrożonki wrzucałem w dwóch miejscach i rozwiązało to problem. Teraz mam dwie pary w akwa, bronią swojego rewiru i pilnują miksu a ja muszę dzielić na 4-6 kostek aby wszystkie coś zjadły.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 20:44   

Czyżbym niedługo zakupił turkusy :-P
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-10-27, 21:34   

z karmieniem w w 2-3 miejscach już próbowałem nic to nie daje 2 największe sztuki pilnują wszystkiego i tłuką wszystkie tyle ze pozostałe mają je w dupie i jedzą dalej ta jedna dziubnie raz i juz wpierdziel i siedzi w koncie. jak nie widzą żarcia to normalnie wszystkie pływają razem a jak tylko sypnę papu to mordownia w akw.


przełowię ją i tak nie da rady sobie z resztą może sama zacznie papusiać i nadgoni zobaczymy
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-10-27, 22:01   

alegumis napisał/a:
Czyżbym niedługo zakupił turkusy :-P
Jeżeli to do mnie, to jeszcze baaardzo daleka droga przede mną i moimi parami, ponieważ aktualnie nie mam czasu na zabawy w rozmnażanie.

slawekcavan napisał/a:
przełowię ją i tak nie da rady sobie z resztą może sama zacznie papusiać i nadgoni zobaczymy
Spróbować nie zaszkodzi.
Ostatnio zmieniony przez toommaszeek 2014-10-27, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-28, 09:25   

A akwarium gołe szkło, jeśli tak to wrzuć jakiś korzeń co by kryjówki były i trochę rewiry się pozmieniały. Co do ryby to te najsłabsze zestresowane są łatwym kąskiem dla pasożytów. U mnie też się tłuką na potęgę, ale żarcie zawsze rozleci się po akwarium i każda coś skubnie.

ps Tak Tomku to do Ciebie było ;-)
Ostatnio zmieniony przez 2014-10-28, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-10-28, 19:49   

szkło gołe. korzenie mam moczą się już z 9 miesięcy ale są tak durze że nie mam jak wygotować :(
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-28, 20:20   

Wyczyść pod gorącą wodą, polej solidnie wrzątkiem i będzie OK, dla pewności możesz spryskać perhydrolem, ale jak tak długo się moczą to powinno być ok.
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-10-30, 20:23   

Ĺťyletka poleciała do sterylnego na podtuczenie:) i nawet sobie podjada dość dobrze.


Korzeń spryskany perhydrolem zostawiony na 30 min potem wylądował w wanie z wodą o temp 85 stopni na 2h i poleciał do akwarium. I teraz zaczeły się jaja!!!

Faktycznie rewiry sie zmieniły i nastapiło ponowne ustalanie hierarchii. Awantury non stop, bitki takie że głowa mała a żadna z ryb nie chce odpuścić.

Ciekawe co z tego wyniknie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14