DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Morenicol Lernex Pro
Autor Wiadomość
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 02:00   

temat o MLP - a w nim przepis na leczenie Metro :-/
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-08, 12:38   Re: przepis na leczenie tabletkami metrodinazol250g

mariuszg1 napisał/a:
Musimy zadbać o to by woda przed leczeniem była odświeżona i by posiadała następujące parametry:
- pH 6,5-6,8 (poniżej 7)
- twardość poniżej 10 (4-10)
Do wody w zbiorniku dodajemy lek w tabletkach. Sposób polecam w przypadku, gdy ryby niechętnie jedzą lub nie jedzą wcale. Do leczenia bierzemy tabletki metronidazolu 250 mg.
Oczywiście przed leczeniem postępujemy jak w poprzedniej metodzie podmieniając wodę w zbiorniku. Dodatkowo temperaturę podnosimy do 33-35 stopni. W zbiorniku pozostawiamy tylko filtry wewnętrzne gąbkowe. Pozostałe filtry odłączamy i przeprowadzamy ich gruntowna dezynfekcję. Nie stosujemy w tym czasie lamp UV ani węgla aktywowanego. Matronidazol podajemy zawsze wieczorem. Sposób podawania jest następujący - tyczy akwarium 100 litrowego:
- 1 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 2 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 3 dzień wieczorem: 6 tabletek, które rozcieramy w nurcie wody jak wypływ z turbiny;
- 4 dzień wieczorem podmieniamy wodę w zbiorniku w ilości 40-50 %
po tygodniu znowu to samo
UWAGA: Soli do wody nie musimy dodawać chyba, że ktoś jest leniwy i nie odłączy na czas leczenia filtrów zewnętrznych. W takim przypadku nastąpi u niego zachwianie równowagi biologicznej i w konsekwencji zmętnienie wody. Dodanie soli ma na celu zmniejszenie naszej winy z powodu lenistwa bo i tak w filtrach co powinny być odłączone i zdezynfekowane gruntownie pozostaną cysty. Cysty te jak nastaną sprzyjające warunki, pojawią się w zbiorniku i dopadną nasze ryby. Co miesiąc o ile mamy takie możliwości powinniśmy badać odchody pod względem obecności wiciowców.

A pewien jesteś ,że ryby mają wiciowce?

a dałem Ci zgodę na publikację w trym temacie :?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-08, 12:43   

Zaraz to jak to jest ja muszę pytać o zgodę?
_________________

 
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2015-01-08, 13:03   

To jest temat o MLP a nie leczeniu metrem
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-08, 13:29   

Wiem , że temat o mlp, kolega potrzebował pomocy więc mu napisałem.
Teraz lepiej?
_________________

Ostatnio zmieniony przez mariuszg1 2015-01-08, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-08, 14:59   

Myśle ze oprócz tego, że to nie ten temat był, to mogło chodzić też o to że ten kto prosił o pomoc napisał to w swoim pierwszym poście i tak naprawdę nie wiadomo co on chciał leczyć i moze tylko szukał przepisu nie znając przyczyny choroby dlatego że ktoś tak jak kiedyś mi pewna osoba powiedziała że metranidazol można dawać na wszystko jak leci, więc chęć pomocy mogła się okazać nietrafionym pomysłem.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-09, 17:58   

mariuszg1 napisał/a:
Zaraz to jak to jest ja muszę pytać o zgodę?

a w REGULAMINIE nie czytałeś zapisu

§3. Pisanie na forum i na shoutboxie.
8. Cytowanie czyjejś wypowiedzi powinno być krótkie - dotyczące wyłącznie fragmentu do którego chcemy się ustosunkować.
9. Wklejenie tekstu nie Twojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora, bez ingerencji w treść. Cytujący powinien posiadać zgodę autora na zamieszczenie cytatu.

- jest odnośnie autora cytatu? Ni ma.
- jest zgoda spoza? Ni ma.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-09, 18:54   

Dobra Adam skasowałem wszystko.


A co do MLP jutro opiszę jak poszła i przebiegała kuracja.
_________________

Ostatnio zmieniony przez mariuszg1 2015-01-09, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-09, 22:46   

A zatem kilka godzin zostało do końca kuracji, to znaczy do podmianki wody bo kuracja została zakończona sukcesem na 99% bo za około 2 tygodni sprawdzę czy przywry nie wróciły, ale naprawdę po pratelu ryby tak nie oddychały jak po MLP ( bardzo wolno i nie widać żeby skrzela się otwierały. Nie ma co się bać stosować tego leku ważna jest czystość i parametry wody. Ja stosowałem w akwarium ogólnym 1200L i jest git.
Producent leku pisze tak:

Lernex leczy skuteczne przed robakami skóry (Gyrodactylus), przywry skrzelowe (Dactylogyrus) i robaki wewnętrzne (nicienie). Lernex jest również skuteczny przeciwko pijawkom (Piscicola), ryb (Argulus wszy) i robaków kotwicznych (Lernea). Obecność tych pasożytów jest określenie gołym okiem. Objawy zakażenia z tych pasożytów obejmować letarg, przetarcia i zmniejszenie apetytu.
Dla optymalnego efektu leczenia i dla szybkiego powrotu do zdrowia chorych ryb, dobra jakość wody to podstawa. W związku z tym zawsze przetestuj jakość wody przed i po leczeniu.
1 ml na 20 litrów wody. Jeśli to konieczne, leczenie może być powtórzone po 14 dniach. Zapewnij optymalne napowietrzanie podczas leczenia, żeby ryby miały dostateczną ilość tlenu przez cały czas.
Rozkład leku:
Dodany lek zaniknie samoczynnie w wyniku naturalnych procesów takich jak natlenianie i rozkład przez bakterie.
Wszelkie ślimaki, krewetki trzeba usunąć z ze zbiornika bo padną- nie wiem jak z innymi rybami ja posiadam tylko dyski.

Akwarium 1200L + 220sump= 1420L
Pierwsze przed leczeniem wyczyściłem filtry odmuliłem dno i podmieniłem około 30% wody (czysta osmoza)
Woda w akwarium ph 6,8 , temp 28. światło zgaszone, żadnych lamp uv, zeolitu.
Leczyłem tak:
lek odmierzyłem na całą ilośc wody czyli sump i akwarium wsypałem do pojemnika wlałem wody z akwarium mieszając około 30 sekund po czym wlałem do zbiornika.
1 dzień 71ml światło zgaszone nic do żarcia
2 dzień przerwa światło zgaszone nic do żarcia
3 dzień 71ml światło zgaszone nic do żarcia
4 dzień przerwa światło zgaszone nic do żarcia
5 dzień przerwa światło zgaszone nic do żarcia
6 dzień przerwa, włączyłem światło i raz dziennie żryć
7 dzień przerwa światło i raz dziennie żryć
8 dzień przerwa światło i raz dziennie żryć
9 dzień przerwa światło i raz dziennie żryć
10.dzień podmiana wody około 10% nic do żarcia
11 dzień podałem 120ml leku światło zgaszone i nic do żarcia
12 dzień przerwa światło zgaszone nic do żarcia
13 dzień podałem 140ml leku światło zgaszone i nic do żarcia.
14 dzień przerwa światło zgaszone nic do żarcia ( złapałem jednego dyska wycinek skrzela i czyściutko.
15 dzień koniec kuracji światło włączyłem i dałem żryć podmieniłem tylko 10% wody.
za około tygodnia lub 2 sprawdzę skrzela.
Długo walczyłem z przywrami i używałem różnych leków - przywry nawet dość szybko powracały i widać było po zachowaniu ryb że zaczeły szybciej oddychać.
Moim zdaniem super lek, czytałem na innych forach, ludzie nie mogli pozbyć się nicieni i ten lek pomógł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez mariuszg1 2015-01-09, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2015-01-09, 23:28   

mariuszg1 napisał/a:
11 dzień podałem 120ml leku światło zgaszone i nic do żarcia

13 dzień podałem 140ml leku światło zgaszone i nic do żarcia.

mariuszg1 napisał/a:
1 dzień 71ml światło zgaszone nic do żarcia

Według ulotki w pierwszym dniu podałeś odpowiednią dawkę , a dlaczego na 11 i 13 dzień ją zwiększyłeś ? Kto Ci tak doradził ?

A masz zgodę autora na wklejenie tego przepisu :?:
Ostatnio zmieniony przez jab75 2015-01-09, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-09, 23:33   

Nikt mi nie doradził sam tak zdecydowałem
_________________

 
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-01-09, 23:40   

:-) W drugim etapie leczenia podwoiłeś dawkę leku . Jak zachowywały sie ryby :->
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-09, 23:49   

Tak jak pisałem wszystko ok- spokojne
_________________

 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-01-10, 07:14   

Masz więcej jak jedno akwarjum i to spidowanie z innego tematu nie ma nic wspulnego z tymi rybami tak ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
mariuszg1 
Zoolog

Imię: Mariusz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 41
Skąd: Zamość --Galway
Wysłany: 2015-01-10, 10:59   

Czytać nie umiesz?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13