DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Michalet_700l
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-30, 09:33   

Filmy mają być statyczne i nie latać po szkiełku z obrazem. Na filmie masz zupę z wiciowców a levamizol na wiciowce nie działa i dlatego jest jak jest. Pryszcze to pewnie w okolicach głowy i to są wysięki ropne.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michalet 

Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Tczew
Wysłany: 2014-03-30, 16:32   

adamn napisał/a:
Filmy mają być statyczne i nie latać po szkiełku z obrazem. Na filmie masz zupę z wiciowców a levamizol na wiciowce nie działa i dlatego jest jak jest. Pryszcze to pewnie w okolicach głowy i to są wysięki ropne.
Adam

Pryszcze na całym ciele. U dwóch ryb nawet jakby z oka wyłaziły.
Na przywry tez rozumiem że levamizol nie działa.
Czyli przeleczyłem sobie rybki niepotrzebnie i straciłem 3 tygodnie.
No trudno nauka kosztuje.
Jaki leczenie będzie najodpowiedniejsze w moim przypadku??
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-30, 16:46   

Na wiciowce metro i temperatura
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-30, 17:08   

naukę to sobie sprawiłeś jak ryby brałeś co .. pierwszy Twój post. No i kto kazał levamizol dawać?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michalet 

Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Tczew
Wysłany: 2014-03-30, 20:10   

adamn napisał/a:
naukę to sobie sprawiłeś jak ryby brałeś co .. pierwszy Twój post. No i kto kazał levamizol dawać?
Adam

Postępowałem według zaleceń hodowcy od którego kupiłem ryby. myślałem że wie co robi.
Ale nie ma się co tłumaczyć. Jakbym w tedy wiedział tyle co teraz to zupełnie inaczej bym podszedł do tematu. Bo prawda jest taka że schrzaniłem wszystko już na starcie.
 
 
michalet 

Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Tczew
Wysłany: 2014-04-03, 21:58   

Zamierzam ryby przełożyć do dwóch ~60l akwariów ( w sumie 18 dyskowców i 3 zbrojniki) i tam je zaczać leczyć. Wyczytałem że w pierwszej kolejności leczymy skszela czyli eliminujemy przywry w moim przypadku a dopiero później wiciowce. Jednocześnie chce odkazic zbiornik prehydrolem lub chloramina wg podawanych na forum przepisach. Nie moge jednak znaleźć kąkretnych przepisów na leczenie przywr. Proszę o podpowiedź i weryfikacje mojego planu.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2014-04-03, 22:39   

Skrzela, konkretnych... a perhydrolem łatwo się odkaża i na pewno coś znajdziesz.
 
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 22:45   

Jeśli masz przywry to akwaria przygotuj, na przeniesienie ryb po kąpieli. Kąpiel w wiadrze wszystkie ryby, przy twojej ilości trzeba podzielić na kilka wiader. Kąpiel do 10 godzin w leku zawierającym prazikwantel np. aniprazol listę znajdziesz tu http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=149 . Woda ph 6.8-6.5,(poniżej 7) twardość poniżej 10 tww 4 two 10, temp 26-28 stopni, bez dodatków mocno napowietrzana. Tabletkę jedną na 5l rozcierasz w palcach nad napowietrzaczem, woda zrobi się mętna. Pływające farfocle to pasożyty po leczeniu. Podczas kąpieli obserwujesz ryby. Po kąpieli ryby do wcześniej przygotowanego akwarium. Gąbki czyść co dnia i po 7-9 dniach powtórka. Ogólne do restartu. Mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem, zaczekaj jeszcze na weryfikacje. Bo przy leczeniu nie można się spieszyć.
 
 
michalet 

Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Tczew
Wysłany: 2014-04-03, 22:51   

Dzięki>
aniprazol u weterynaża dostanę??
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2014-04-04, 06:20   

Bartek do 10 godzin to nie za długo przy aniprazolu? Zawsze stosowałem do 5 max ale nie w aniprazolu.
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-04, 08:42   

Stosowałem już 10h i to kiryskom i nic się złego nie wydarzyło. :-)
pozdro...
 
 
johnny 
johnny


Imię: mariusz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 194
Skąd: gravesend
Wysłany: 2014-04-04, 10:19   

U mnie po 10 godz w aniptazolu tylko zgłodniały ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-04, 10:19   

Masz dokładnie jak tu
http://discusforum.adamn....p?p=33280#33280
przepis numer 5.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michalet 

Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Tczew
Wysłany: 2014-04-06, 08:52   

Ryby po pierwszym etapie leczeniam. Widać ze kuracja pomogła. 2ryby oddychajace jednym skszelem oddychają normalnie. Glonojady wydalaly mnustwo kredowo białych odchodów. Nie wiem czy to efekt działania aniprozalu na kal, czy to mogły być tasiemce.
Mam pytanie odnośnie dezynfekcji. Czy gotowanie zabija wszystkie pasożyty i ich przetrwalniki?
Czy zamiast gotowania można wygrzac w piekarniku ( piach, kozenie)?
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-06, 09:50   

Jedni gotują inni prażą w piekarniku, oba sposoby są dobre, jak chcesz potwierdzenia to masz tutaj http://discusforum.adamn....5280&highlight= ja wszystko co mozna wygotować piach, korzenie, wkłady do filtra wygotowuje reszta perhydrol http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=359
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9