DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
PALETKOWA PIWNICA
Autor Wiadomość
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-05-31, 15:54   

super , teraz czekać na rybki ;)

Z ciekawości zapytam skąd zamawiałeś akwaria ? Dziś przyszło do mnie moje 400l i szkło co prawda złe nie jest ale sylikon tragedia .
Ostatnio zmieniony przez ReevengeR 2014-05-31, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-05-31, 17:34   

Wszystkie akwaria jak i sump robił Przemek Wieczorek ze Szczecina ;-)
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-06-01, 17:16   

Powodzenia...i szcęścia życzę. Trochę kiepski czas na chodowlę bo ludzie coraz gorzej przędą a w hurcie palety tanie. Nie będzie łatwo. Hurtownie biorą duże ilości ale stawki kiepskie. Klient indywidualny wybredny i trzeba mieć duży wybór i zdrowe ryby. Powodzenia raz jeszcze. Sam o tym myślałem ale lepiej się na psach wychodzi. :!:
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-01, 18:25   

Ryby będą z pewnego źródła a co za tym idzie będą zdrowe a wybór kolorów też będzie spory. Co do dysków w hurtowniach to bym je omijał dużym łukiem tak samo jak te w sklepach zoologicznych. A podejrzewam że ceny dysków Amadeusza do cen dysków sprzedawanych w hurtowniach będą bardzo porównywalne jak nie lepsze. Nie wspominając o stronie zdrowotnej ryb a to chyba najważniejsze. Na pomorzu brakuje hodowli czy importu dysków z pewnego źródła.
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-06-01, 19:09   

Czy wiesz po ile w hurcie idą dyski 5cm? Ja nie dawno będąc u jednego z nich się dowiedziałem. Szkoda gadać bo tylko pośrednicy zarabiają. Jak się w czasie przekonasz cena będzie uzależniana od ilości chętnych by je nabyć. Tak się sklada że mialem ostatnio trochę czasu i bylem u kilku na chodowlach. Ale to nie rozmowa na forum :-> , są fakty o ktorych się tu nie mówi.
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-01, 20:17   

Zdaję sobie sprawę że są to śmieszne pieniądze. Moje zdanie na temat polskich hodowli jest takie że w 90% hodowli jest to ilość a nie jakość. Często dyski bez kształtu, nie mówiąc o odmianach barwnych które są tak potasowane że nie wiadomo co to do końca jest :roll:
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-06-01, 20:30   

Ciekawe po ile rybki 5 cm będzie miał Amadeusz ;) Z chęcią nabył bym pare sztuk ;)
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-06-01, 20:43   

Tylko musisz wiedzieć że 90% kupujących paletki nie zna się i decyduje cena. Reszta kupuje bezpośrednio u chodowcy i to wybranego. Ostatnio zakładałem zbiornik znajomemu. Chciał dorosłe palety. Ceny znał ze sklepów. Jak mu przywiozłem to nie mógł uwierzyć że tak tanio dorosłe ryby można dostać. Już nie od jednego ryby brałem i od niemiaszków i nie znam takich co są czyste. Każdą trzeba przeleczyć wcześniej czy później. Myślisz że kupisz palety od braci i po kłopocie? Złudzenia....
Tak czy inaczej trzymam kciuki. Jak będę zakladal komuś nowy zbiornik to będę miał blisko :-D
 
 
tomasz84 


Imię: Tomasz
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 62
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-01, 20:49   

to jest prawda że duży procent nie zna się na dyskach ale na całe szczęście jest takich osób coraz mniej. niestety często kupując "tanie" kupuje się dwa razy. Co do kupowania od Stendkera to podejrzewam że nie kupowałeś bezpośrednio tylko przez pośrednika.
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2014-06-01, 21:36   

Nie ma zamiaru sprzedawać tych ryb na prawo i lewo jeśli mam mieć z tego pożytek i satysfakcję klientów to najpierw muszę wiedzieć gdzie te ryby pójdą jakie środowisko i jaka obsada i pozostałe rzeczy o których tu piszecie. Mam zupełnie inną wizję związaną z tymi rybami. Przyjdzie czas to opiszę. A hodowle na pólnocy jeśli można to tak nazwać zwiedziłem i gdzie niegdzie kupiłem rybki i wiem czym się to skończyło. Przyjdzie czas na wszystko powstanie strona gdzie każda ryba będzie opisana pokazana itd. Postaram się to wszystko pokazać tak jak pokazuję budowanie tej piwnicy. Cieszę się że mam tak fajnych przyjaciół ktorzy mi w tym wszystkim pomagają. Na podziękowania i na ujawnienie całej załogi też przyjdzie odpowiedni czas. Andrzeju wiecej luzu nie spinaj się :-) jak zobaczysz to wszystko to też inaczej to zaczniesz odbierać. I nikt Cię nie zmusza do kupna u nas ryb w takich cenach jest demokracja i wolny rynek kupować można tam gdzie kto woli i za ile chce. Chciałbym tylko żeby u mnie w piwnicy jak i na zewnątrz panowała super atmosfera zajmująca i ujmująca w całej tego słowa rozciągłości PASJA HODOWANIA DYSKOWCA. To tyle
_________________

 
 
 
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2014-06-02, 00:19   

Witam.,,Sam o tym myślałem ale lepiej się na psach wychodzi. ,,:!:-Kolego jeżeli nie jest to prawdziwa pasja , zamiłowanie to najczęściej schodzi się na psy , bo jeżeli na wstępie jakiejkolwiek hodowli [ psy , rybki ,koty ] zakładasz zyski to lepiej zająć się futerkowymi lub drobiem .Niewielu w tym kraju łączy pasję hodowania z utrzymaniem swoich ryb Koszty są bardzo wysokie a zbyt tylko na dobry materiał . W hodowli zwierząt powinno być tak ,że zanim się cokolwiek rozmnoży to trzeba pomyśleć o zbycie .Ilu , także z tego forum próbuje rozmnażać rybki [ skutecznie ] nie patrząc co z czym., a kto ma to później kupić ? .Z moich wieloletnich obserwacji zyski mają ci co mają 1 duże akwa , dobry materiał , mają gdzie odsadzić 2-3 pary ,sprzedają narybek szybko i tanio i tym zarabiają na utrzymanie swojej pasji , co jest na pewno sukcesem że nie muszą do tego dokładać .Natomiast każda duża hodowla [ amatorska ] to zapieprzanie od rana do wieczora. Inaczej zapewne jest z hodowlą zawodową ale to jak z każdą firmą . W Polsce musimy być jeszcze bogaci aby kupować [dosłownie wszystko ] nie zadając sobie pytania ile sprzedający na tym zarabia [ z tego często się bierze chęć rozmnażania czy to ryb czy psów czy czegokolwiek ] Co do ryb od Stendkera , jeżeli masz firmę z działalnością zoologiczną to bez problemu zakupisz rybki i nie trzeba nic podejrzewać , JEST TO SOLIDNA FIRMA , [ oczywiście Polak by chciał bez vat , i.t.p. ] Natomiast co do cen , ceny ich ryb w Polsce są do przetrawienia w przeciwieństwie do karmy mięsnej[ super jakość ale 1kg za cenę 2-3 kg dobrej długo dojrzewającej szynki to chyba nieporozumienie] Ale jakie jest zapotrzebowanie -myślę że małe Znam takich co sprowadzając ryby od Stendkera więcej sprzedawali krajowych jako niemieckich niż orginałów .Co do Amadeusza to myślę , żę na razie jesteś wizjonerem a czas pokaże czy to będzie PASJA HODOWANIA DYSKOWCA CZY PASJA HANDLOWANIA DYSKOWCEM BO Z TEGO CO PISZESZ TO IDZIESZ W TO DRUGIE .Tyle mich spostrzeżeń .Pozdrawiam Wszystkich Marek
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2014-06-02, 07:11   

Mam nadzieje i pewnie się tak stanie wszystko postaram sie tutaj opisywać a co wyjdzie zobaczymy. Na razie udało mi się w krótkim czasie tak mi sie wydaje dużo zrobić żeby przygotować tak zniszczoną piwnicę to takich warunków jak widać. I w żadnym przypadku nie zamierzam robić to na jakąś wielką skalę bardziej to ma cieszyć moje oko i żebym miał co robić popołudniami i wieczorami. A co z tego wyjdzie jak to DYSKOWIEC 2 powiedział czas pokażę. Uwierz mi że sprzedać rybkę tu na północy to żaden problem tylko to jest sprzedaż pt. na pół roku bo sprzedajesz na prawo i lewo bierze każdy komu się podoba. Problem zaczyna się później bo ten co kupił i nie miał pojęcia to zaczyna dzwonić i mówić że ryba taka owaka choruje i inne rzeczy. No i praktyczne po pół roku można zamknąć wszystko bo stracisz wiarygodność bo cię obsmarują w każdym miejscu. Niestety ja tak tego sobie niewyobrażam i takiej sprzedaży nie chcę. Cieszę sie że są takie komentarze konstruktywne bo z takich mogę wyciągać wnioski. Pozdrwiam i na takie komentarze czekam :-)
_________________

 
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-02, 20:33   

Amadeuszu masz niedaleko do Niemiec , jest tam kilku hodowców co mają ciekawe ryby (może nie tak kolorowe jak Azja ),i na dodatek mają certyfikaty ( wydane przez swoich weterynarzy ) "wolne od pasożytów" .
Ostatnio zmieniony przez 2014-06-02, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SkyDiver 

Imię: Mariusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 53
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-06-02, 20:35   

.at napisał/a:
na dodatek mają certyfikaty ( wydane przez swoich weterynarzy ) "wolne od pasożytów" .

Certyfikaty takie psu na budę, Dzisiaj pasożytów nie ma, jutro są:)
 
 
ReevengeR 

Imię: kamil
Wiek: 28
Dołączył: 01 Maj 2014
Posty: 95
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-06-03, 23:00   

Amadeusz mam pytanko , mógłbyś podać ceny orientacyjne rybek 5-6cm ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12