DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze próby
Autor Wiadomość
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-25, 19:02   

Dla ulatwienia zeskrobina z ryby zrobiona dzisiaj z lini bocznej ryby....

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Czy to grzyb? i ewentualnie czy jest go na tyle duzo zeby sie tym przejmowac i mozna to wiazac z problemem mlodych z przechodzeniam na rodzicow... czy nie zawracac sobie tym glowy.....
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-25, 19:32   

Dla mnie to jest tam kilka małych krzaczków ale to pryszcz, ale pewnie się nie znam.
Jak byś zobaczył u moich ile jest takich krzaków , to zawał murowany , ale co tam , im to nie przeszkadza , i jak będą chciały mieć młode to się przekonam. ;-)

Cytat:
czy nie zawracac sobie tym glowy


pilnuj co by żarcie nie zalegało na dnie i na gąbkach i już , i nie podmieniaj wody tylko dla tego żeby poprawic sobie samopoczucie że coś zrobiłeś ;-) :-P :mrgreen:

Za dużo pieszczenia w niczym nie pomaga, zacytował bym tu jednego kolegę ,ale Mi się nie chce :-P
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-25, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-26, 11:11   

rafi_1984 napisał/a:

Para wpuszczona do wody RO+kran w takim stosunku ze:
KH - 2
Gh - 4

caly czas robione podmiany wody co kilka dni ok 20-30%
Ryby karmione raz dziennie mixem i raz dziennie granulatem.
W sumie bylo juz ok 7-8 tareł



W miedzy czasie dodalem kilka szyszek.

czemu woda węglanową ma 2 nie 0?
Czemu podmieniasz ciągle wodę i zwiększasz prawdopodobieństwo zawleczenia różności do niej?
Ryby są od początku przybycia w zlewce z wodą. Ciągle ta sama breja do której co 3 dni dolewasz nowe 30%
Co dajesz do mixa dokładnie?
Skąd te szyszki i jak je dozowałeś dokładnie?

Co zrobić:

- akwarium od początku z nową wodą o twardości węglanowej - nie dwa a 0
- ryby kąpiel w soli 20 minut 2% w czasie 20 minut
- wody nie podmieniać a tylko wtedy jak się zakwasi do czerwoności w ilości 1/10
Jak jest ikra czy małe to w pierwszych dniach się wody nie podmienia o czym chyba nieraz pisałem. Każda podmiana wody jaka u Ciebie ma twardość węglanową 2 powoduje .... ale to już chyba wiesz z autopsji
Na filmie jest melanina czyli komórki barwnikowe szybko się rozkładające. Grzyba jak na lekarstwo.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-26, 11:18   

Dziekuje Adam :)

Mixa robie wg Twojego przepisu:
2kg serca wolowego
1kg serc indyczych
szpinak
WIt E
Vibowit


A co odnosnie granulatu zaznaczyles na czerwono?
Ok woda bedzie nowa polaczone z restartem tego akwarium tarliskowego.
O parametrach jak napisales Adam:)

Powiedzcie mi tylko jak z ta kapiela w soli dokladnie zrobic bo nigdy tego nie robilem.... jaka sol i kiedy ja dodawac do wiadra i czy ryby z soli pozniej bezposrednio do nowej wody.... po prostu mam zadnego dooswiadczenia w tej sprawie.

Szyszki sa ze sklepu zalane goraca (nie wrzaca woda tylko taka z kranu) przez kilka minut i nastepnie wrzucone do akwarium 6 szyszek na ok 112-120l.
Ostatnio zmieniony przez rafi_1984 2014-02-26, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-26, 11:42   

rafi_1984 napisał/a:


A co odnosnie granulatu zaznaczyles na czerwono?

Szyszki sa ze sklepu zalane goraca (nie wrzaca woda tylko taka z kranu) przez kilka minut i nastepnie wrzucone do akwarium 6 szyszek na ok 112-120l.

miało być karmione na czerwono coś mi się spitoliło. Dajesz witaminę E więc nie jest to problem.
W sklepie to się kiełbasę kupuje bo w miarę pewna. A szyszki się samemu zbiera z dala od samochodów co by ... nie było. Tu jakie są NIE WIE NIKT.
Problem tkwi w WODZIE o czym się niebawem przekonacie. Mogą też dodatkowo być winne szyszki sklepowe :evil:
Stawiam na wodę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-26, 11:54   

Czyli odpuscic te szyszki czy poprosic Ale zeby mi moze wyslala kilka pewnych od siebie :)
Czy wrzucic te co mam....

A i jak ma wygaldac ta kapiel w wiadrze z sola bede wdzieczny za dokladne sugestie jak to zrobic zeby niczego nie spaprac....
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-26, 11:58   

Bo od razu nie można było napisać.

Trza było się cisnąć przez 3 strony i sypać ostrzeżeniami... MEGA LOL !!

Ryby do wiadra, kamień z bąbelkami i 150-200gram soli na 10 litrów. Po 15 minutach zaczną się wywracać, czekasz jeszcze 5 i podmieniasz połowę wody, po kolejnych 5 drugą połowę i dajesz im parę minut na dojście do siebie. Później ręką do nowej wody.

Idź chłopie nad staw albo rzeke, znajdź olchę, nazrywaj szyszków (muszą być z drzewa) i będziesz miał wiadro, a nie po sklepach.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-26, 13:08   

A gdzie ja napisałem, że szyszki winne?
Napisałem, że może a nie morze a to różnica. Napisałem też że stawiam na wodę i to robić a nie dywagować.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-26, 14:25   

Dzieki Łukasz za szczegolowy opis :)


Jeszcze mi napiszcie jak sol i bede robil za jakies dwa dni :)
bo juz akwarium sie nalewa czysty ro zeby bylo KH 0 :)
wieczorem wlacze filtry i grzalke i niech sie mieli :)
a za dwa dni ryby do wody i zobaczymy co bedzie dalej.... nie ukrywam ze bede relacjonowal tutaj to moze i dla potomnych sie przyda watek :)
a pewne szyszki mam juz obiecane od Ali :)
Ostatnio zmieniony przez rafi_1984 2014-02-27, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-26, 15:08   

rafi_1984 napisał/a:
Jeszcze mi napiszcie jak sol


Musujące do kąpieli.



















Kamienna, niejodowana, bez antyzbrylaczy.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-27, 12:47   

rafi_1984 napisał/a:
Jeszcze mi napiszcie jak sol i bede robil za jakies dwa dni :)

albo ja jestem niedzisiejszy albo nie wiecie co czytacie i o co pytacie. Co mam napisać o soli i stosowaniu? Przecież Łukasz tu napisał co i jak to po kiego. Zresztą na FORUM jest funkcja SZUKAJ - druga z lewej i z niej korzystajcie. Potem, gdzie indziej się skarżycie (że nie odpowiadam bo mi się nie chce) a odtrąceni samoistnie posty nabijają pisząc o mnie aż mi się czka przy śniadaniu bo inaczej nie mieli by o czym pisać. To jest FORUM edukacyjne o ile wie ktoś co to znaczy. Jesteście tu po to by się uczyć a nie lecieć na łatwiznę. Bo, że małe świrują i nie siadają to i tak przez ten jeden dzień czy dwa im życia nie wróci. Powinniście w takich wątkach burzę szarych komórek stosować a nie tylko dlaczego i dlaczego i te same pytania. A gdyby ktoś załapał (jeden zajarzył) to życia im nie wróci. A jak ma mi się chcieć jak kolejny raz mam odpowiadać na to samo. Jeden coś usłyszy i pisze jak gdyby przy tym był. Drugi cytat z kosmosu zaserwuje i staje twardo, że to moje. Trzeci się wypowiada za innych i wie lepiej niż oni. O co tu chodzi? Może lepiej zostawić WAS dla tych co to mają rok ryby raz uzyskali małe bo im je wyleczyłem i mają takie ego o sobie, że strach pomyśleć co by było gdyby ... no ale jak wiadomo tak nie jest i za niedługi czas sytuacja się ustabilizuje i Ci co będą mieli coś do zaoferowania zostaną w necie a reszta spadnie na samo dno albo i jeszcze dalej. Będą sobie jako wzajemna adoracja pisali po próżnicy i mieli:
- ZERO wiedzy
- ZERO nowości
- ZERO fachowości a tematem ich przewodnim będę ja jaki to jestem bee i jakie to mam ryby bee. A jakie mam to jak najwyższy da niebawem się dowiecie.
Nawet, gdyby na TYM FORUM nie powstał by ani jeden nowy temat i nikt nie napisał ani jednego postu to i tak wiedza jaka jest tu do dziś dnia zawarta bije na głowę te fora co to są fachowe ale w czym? No i istnieją na ryku już prawie 10 lat.

Sól jak wiadomo co też napisał Łukasz ma być jak tu

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=149

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-27, 13:57   

Dobrze dobrze :)
moze nie za malo korzystam z funcji szukania ale wolalem wszystko tutaj opisywac i konsultowac bo moze ktos kiedys bedzie mial taki problem jak ja i wtedy bedzie mial caly watek co i jak pokolei robic by niczego nie spaprac tak jak ja to zrobilem....

Adam prosba moja do Ciebie... juz nie pisz o tym ze Ty beee czy Twoje ryby....
Piszesz o tym w watku zalozonym przezemnie a ja nigdy nic takiego nie napisalem! I zlego slowa z moich ust albo spod moich palcow nie uslyszales (przeczytales)

Udalo mi sie kupic sol :) dzisiaj akwarium startuje popoludniu z filtracja i grzaniem wody....
Planuje zrobic tak jak zawsze Adam mowi:) 2 dni i mozna wpuszczac ryby....
Wczesniej zrobie im przekapke :) w soli i bede na bierzaco relacjonowal tutaj przebieg calego zamieszania ktore wywolalem.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-03, 18:42   

Rafał co słychać
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-05, 13:36   

a narazie ciiiisza :)
Zbiornik po restarcie.... Ryby wpuszczone do czysciutkiej wody zgodnie z zaleceniami Adama i czekamy teraz na tarlo :) bede na bierzaco relacjonowal....
Ale juz czyszcza stozek wiec mas 2 dni i bedzie ikra :) bede na bierzaco dawal znac :)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-05, 20:19   

Pierwsza po leczeniu może być nijaka.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12