DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nie zaczynać przygody z paletkami
Autor Wiadomość
Ryszard 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 58
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2013-12-29, 11:10   

Drogi Mozarcie , poczytaj watek od poczatku i potem zacznij pisac . Nikt nie mowi , ze Adam nie ma wiedzy , ani tego , ze nie pomaga . Jego wiedza jest Ogromna i pomoc nieodzowna dla wielu z nas i gdyby nie on nie jeden juz z nas dawno pozegnal by sie z rybami. Jak poczytasz watek od poczatku do konca to zrozumiesz wiecej.
_________________
Pozdrawiam
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-29, 11:26   

OK czytałem wiem o co chodzi to się już stało co teraz można więcej zrobić :-)
_________________

 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-29, 15:47   

A!icja napisał/a:
Co ma nastąpić to i tak nastąpi, więc nie streszczę się ;-)
.

Alka nie wiem co ma nastąpić ale gdybyś chciała przypadkiem swe konto usunąć z FORUM to znaczy, że się co do Ciebie pomyliłem (jako człeka nie pierwszy już raz na tym FORUM) aż nadto i nie warto było sobie łba i czasu na dysputy tracić. poniżej chronologicznie FAKTY a nie Twoje jakieś tam przekłamania co wyżej podajesz. Ponieważ już rozmnożyłaś dyski i miałaś małe to nie czuję się w obowiązku by nie powiedzieć tego co już dawno powinienem powiedzieć a czego nie powiedziałem tylko po to by Cię do tych pięknych ryb nie zrażać.

Taka uwaga:
w wątku odnośnie leczenia i sposobów

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1326

jest zapis, że: "I zasada ważna jak się jeden stosuje i jednego słucha to nie skacze się z kwiatka na kwiatek jak trzmiel a spija do końca nektar jak koliber. "
Ty tą zasadę złamałaś.


Teraz kolejno:
2013.05.10 godzina 7.53

tu podałem DOKŁADNIE jakie leki (pratel lub aniprazol) jaki czas i ile wody ma być

2013.05.12 godzina 16.58

tu już po dwóch dniach skończyła się ślepa wiara (ta miała być motywem przewodnim tego Twego wątku dla potomnych) a zaczęły dyskusje z Twej strony i ciągłe coś nie tak i gdybania

2013.05.13 godzina 8.42

tu Ci delikatnie chciałem przypomnieć od czego i po co jest ten wątek i Twoja ślepa wiara w to co piszę i proponuję ale jak widać znów kicha z tego wyszła

2013.05.15 godzina 11.00

tu wspominałem o kłopotach jakie mogą wystąpić i są rzędu 200% czyli PEWNIAKI jak ktoś ma inne akwaria i innen ryby a u Ciebie chyba jest kilka.

2013.06.05 godzina 10.33

tu Ci delikatnie zwróciłem uwagę (miesiąc prawie po tym jak miałaś leki załatwić wspomniane pratel lub aniprazol, że lek jaki załatwiłaś "PIERWSZY RAZ WIDZĘ" . Jak to nie jest obawa przed nieznanym? Jak nie wyczytałaś z tego, że mam wątpliwości? Miesiąc nie można było załatwić leku jaki podawałem? To co mi miało zależeć czy Tobie osobie dorosłej? Pomijam CZAT na którym Ci odpisałem, że jak zastosujesz ten c o masz to się okażę w praniu. Jak widać pranie pofarbowało i skutki opłakane.

2013.06.19 godzina 9.07

to jest hicior: piałaś o tabletkach 1 na 5 litrów czyli dwóch na 10 litrów i Ci odpowiedziałem jak dokładnie co ma być poniżej. Trza było nie myśleć a robić co każę. Ślepą wiarę krew dawno zalała jak moje skołatane nerwy podczas dysputy z Tobą i umartwiania się, że to ja dałem ciała co wcześniej poznałem FAKT ale wcześniej nie znałem FAKTÓW jakimi NAS obdarzyłaś w sierpniu .... czemu kolejny raz mnie nie posłuchałaś i zrobiłaś jak napisałaś SAMA 2 na 10 litrów? Jeden raz więcej czy mniej to nie robi chyba różnicy? Fakt kolejny raz SAMA sobie dałaś dawkę 2 na 5 litrów. Ale czy to ma jakieś znaczenie przy braku ślepej wiary?

2013.06.19 godzina 9.08

tu Ci kolejny raz napisałem jak ma wyglądać kąpiel no ale jak widać nieczytelne były te moje wypociny bo zrobiłaś co zrobiłaś. Dałaś dwie tabletki na 5 litrów wody. Spytałem też o opiekę nad rybami by zbadać co im dolega i dlaczego?

2013.06.20 godzina 8.54

tu jak widać wskazałaś winnego zaistniałego stanu zachwiania równowagi biologicznej w zbiorniku i trafienia bakterii. A 30 minut to niekiedy nie ma co zbierać. Jak piszesz, że CI siostra ileś razy wyłączała filtracje (turbinę) to w niej bakterie tlenowe zamierały i rozwijały się beztlenowe i wtedy po załączeniu ... szkoda gadać. Nie czujecie i nie czytacie co kto i jak pisze. Mieliście wszyscy wszystko na tacy podane i ciągle się pytacie po co to leczenie.
Wystarczy czytać a nie mieć płachtę na oczach. Wszyscy upatrywali, że adamn dał d.. i Alce ryby wykończył w czasie leczenia. Nie Adam a Alka to sobie sama sprawiła i jej wydumane ego o sobie bądź też Ci których słuchała dodatkowo jak: weterynarz ..... czy inni.

2013.09.07 godzina 23.37

a tu NAS Alka skarmiła kłamstewkiem o leczeniu 1 tabletką na 2,5 litra co jak wiadomo nie jest prawdą.

Alicjo to są FAKTY. Zresztą już ileś razy pisałem, że ja doradzam a co kto zrobi ze swoimi rybami czy mnie słucha czy innych to mnie po prawdzie nie interesuje byle wszystko co na FORUM pisze miało swe odzwierciedlenie w FAKTACH jakie przedstawiłem powyżej.
Teraz zobaczymy WSZYSCY czy masz klasę czy też się co do Ciebie pomyliłem :?:

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-29, 15:55   

Teraz to pokazałeś klasę :mrgreen:

Kłócisz się i zjechałeś nastolatkę, tylko po to żeby obrócić kota ogonem :mrgreen:

Jakież, to jest słabe z Twojej strony!
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-29, 16:06   

A Ty Łukasz jesteś stroną w dyspucie czy doradcą bo jakoś nie ogarniam? A może doradzałeś jej w czasie przeszłym? Nie nastolatka a dorosła jak ja. Ja mam stare serce nie przywykłem do naginania FAKTÓW a jeśli chciała się uczyć to niech się czegoś z tego wątku nauczy.
Ja byłem spokojny ale ileż można. Ciągle wracacie (TY w tym wątku z Alicją) do nieszczęsnego zdarzenia. Ja miałem zawsze przed oczętami MOTTO Alicji

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=906

ciekawe czy je jeszcze pamięta.
Ba nawet jej je dedykowałem i co?
Widać jak człek się zmienia jak dorastać zaczyna. Pomijam Łukasz Twe odzywki do Alki na CZACIE na które się godziła. Chyba wiesz o czym mówię czy też Cię pamięć zawodzi? Ona to nie ja.
Może za dobrze macie na FORUM to powiedzcie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-29, 16:14   

Ta doradzałem.
Kilka razy się jej pytałem po co kąpie ryby skoro jedzą i żyją, to mi powiedziała, że jej kazałeś. Jak kazałeś to kazałeś, nie drążyłem dalej :mrgreen:

Przecież, to Twój wątek szkoleniowy ;-)


O jakie odzywki na czacie Ci chodzi ? I co ma piernik do wiatraka?
Teraz szukasz czegoś żeby ze mnie zrobić idiotę i nikczemnika? :mrgreen: :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-29, 16:31   

Łukasz niczego nie chcę zrobić z tego co sobie przypisujesz (jakieś małe masz poczucie wartości o sobie) a grzanie atmosfery to chyba nie leży w ZASADACH tego FORUM. Wysłałem CI na priva a jak uważasz, że jest inaczej niż w privie to czemu nie? Historia CZATU i .... każdy wie na czym stoi. Jak chcecie zacząć nowy rok na FALI to jeszcze kilka takich postów jak Twój i czemu nie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-29, 16:35   

Będziesz mnie za żarty do młodej na czacie ścigał? :mrgreen:


Ja na fali, a Ty chcesz portrety za 5 pierwszych miejsce w konkursie sam rysować? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-29, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2013-12-29, 22:21   

Kontynuacja tematu mojego czyli leczenie ryb druga kąpiel przyniosła efekt ryby pozbyły się tasiemców i wszystkie zaczęły jeść. Po badaniach mikroskopem okazało się że zostało parę nielicznych pojedyńczych wiciowców, ameb i jaj wrotków. Więc przez kolejne 4 dni do żarcia idzie metro w płynie mieszane w miksie. Po tym leczeniu znów mikroskop i dam znać co zostało w rybach. Kondycja na dzień dzisiejszy to niebo a ziemia z tym co było ryby są chętne w pobieraniu pokarmu pływają po zbiorniku jak oszalałe także po mału wszystko wraca na właściwe tory.
_________________

 
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2014-01-10, 08:45   

Mija kolejny tydzień paletki zachowuję się normalnie jedzą wszystko wygląda na ok.
Przez ostatnie cztery dni dostawały metro w mixie jadły nie krzywiły się więc chyba wszystko jest w najlepszym porządku. Zrobiłem badanie pod mikroskopem i poznajdywałem jeszcze takie rzeczy ale kompletnie nie wiem co to jest.
_________________

 
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-01-10, 10:00   

napisz jeszcze jakie powiększenie ?
 
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-01-10, 10:00   

A jaką wodę do leczenia używasz bo w naszej okolicy woda jest jak beton i ph od 7,4 do 7,8 :!:
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-10, 10:14   

Ameby, trochę tłuszczu, skóra z aligatora i chyba wylinka tyci tyci po nicieniu.
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2014-01-10, 10:58   

ph 6.8
_________________

 
 
 
amadeusz1969 
mozart


Imię: Amadeusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 120
Skąd: Puck
Wysłany: 2014-01-10, 10:58   

powiększenie x 40
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11