DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Potworowo 540 L
Autor Wiadomość
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-02, 17:48   Potworowo 540 L

- wielkość zbiornika w litrach: 540 L

- wymiary zbiornika: 180x60x50

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 09.2012

- sposób przygotowania wody do zbiornika: głównie RO + czasami kranówka

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: KH-1, GH-5, PH-5,5 NO2-0, NO3- między 40 a 80 (testy zoolek), test wykonany dzisiaj przed podmianą

- częstotliwość podmian wody: raz na tydzień, czasami 2 tygodnie ok.30%

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: żwir 1-2 mm

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: kilka korzeni

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność:
11 paletek (10-14 cm), 7 bocji wspaniałych (10-12 cm), 1 labeo dwubarwny, 3 zbrojniki niebieskie (ok.10 cm), 2 plecostomusy (ok. 25 cm), 2 gibicepsy (ok.35 cm), neony czerwone i czarne ok.40 sztuk

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): lotosy (malutkie), żabienice, barcleya długolistna (mała), microzorium, bacopa, cerata

- rodzaj filtracji, jaka i ile: 1x eheim 2228 i 1x jbl 900

- rodzaj wkładów filtracyjnych: standard

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: 1x 200 W aquael

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 13-23:30, 2x80W

- sposób i rodzaj karmienia: pokarmy suche tetry i tropicala (ok.10 rodzai na zmianę), suszony gammarus, mix własnej roboty

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): bez kwarantanny, bez dojrzewania, zbiornik zalany we wrześniu ok.100L starej wody+nieczyszczone filtry

- zdjęcie całego zbiornika:














Ostatnio zmieniony przez 2012-12-02, 19:00, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-02, 18:03   

Jak klikniesz w link, który podałeś, to po prawej stronie masz napisane "Linki do udostępnienia tego obrazu" a tam znajdziesz "Bezpośrednio". Pokopiuj stamtąd linki i wklej je zamiast ... w poniższy kod:

[img]...[/img]

a obrazy będą się wyświetlały bezpośrednio w poście. Będzie się wygodniej oglądało Twój zbiornik. Wiesz, niektórzy z nas są leniwi i nie chce się klikać w każde zdjęcie z osobna a potem jeszcze przełączać się między oknami ;)
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-02, 18:39   



;-) Pozwoliłem sobie na jedno ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-02, 18:43   

Już zmienione.
Może jeszcze zdjęcia drugiego zbiorniczka.
Ponieważ nie ma tam paletek to krótko.
240 L, ph-7,5, kh-9, gh-16.
Filtr eheim 2228
Obsada
5 skalarów
3 ellioti
3 mieczyki
1 molinezja
kilkanaście zbrojników niebieskich




Ostatnio zmieniony przez 2012-12-02, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michurb 
Michurb


Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 133
Skąd: Słupca-Golina
Wysłany: 2012-12-02, 21:13   

Czy te żółte


to od kolegi maqp (Marcia z Uniejowa) bo jakieś znajome? :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Michał Urbaniak
Musi być źle ,aby później było dobrze :-)
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
  Wysłany: 2012-12-02, 21:31   

Michurb napisał/a:
Czy te żółte
Obrazek

to od kolegi maqp (Marcia z Uniejowa) bo jakieś znajome? :mrgreen:

Ten akurat od Nowickiego z Katowic :mrgreen: ale od Marcina jest ten wyżej.
Zresztą od Nowickiego mam 2 sztuki (takie same), 2 brązy od znajomego, który się ich pozbywał (nie znam pochodzenia) a reszta od Marcina.
 
 
Michurb 
Michurb


Imię: Michał
Wiek: 42
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 133
Skąd: Słupca-Golina
Wysłany: 2012-12-02, 21:37   

Troszkę piegus. :-P



Ten też od Marcina?
_________________
Pozdrawiam Michał Urbaniak
Musi być źle ,aby później było dobrze :-)
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-02, 23:26   

Też.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 09:27   

Nie bym się czepiał ale:
- coś w wodzie bo mętna
- ryby mają wysadzone oczy
- płetwy są zżarte przez ....
- na ciele są smugi
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-03, 12:09   

Co do wody, owszem pływa trochę syfu ale jak pisałem, zdjęcia robione przed podmianą wody.
Po tygodniu na dnie jest sporo różnego rodzaju nieczystości. Jak podchodzę do akwa to nie tylko paletki podpływają ale również zbrojniki, które robią niezły wir i wszystko na dnie co tylko może unosi się do góry.
Czy płetwy są zżarte przez... bakterię :-P :?:
Raczej nie, bo żadna paletka nie ma najmniejszego ubytku w płetwach, nie ma ani jednej białej kropki, która by świadczyła o infekcji bakteryjnej. No, ale może jakieś inne znaki przemawiają za infekcją. Jeżeli nawet tak jest to paletki o tym nie wiedzą bo czują się świetnie nie wykazując, żadnych objaw chorobowych w zachowaniu :mrgreen:
Na ciele smugi. Jak najbardziej się zgadzam. Ciągłe gonitwy, wzajemne się przeganianie się i masa korzeni robi swoje. Nie raz widzę jak wpadają na korzenie. Smugi jedne po kilku dniach giną a pojawiają się nowe. Ale mimo to aranżu nie zmienię.
Wyłupiaste oczy.
Zabiłeś mi ćwieka. Nie wiem, ale miały takie od zawsze. Miały takie jak pływały u Marcina, podobne mają ryby Jurasa, który zresztą był u mnie w dzień robienia zdjęć i nic takiego nie zauważył a bynajmniej mi o tym nie wspomniał. Czasami bywa u mnie również Marcin i też o tym nie wspomina. Ja również nie widzę żeby były wyłupiaste, no ale cóż wszystkie ryby oprócz tych od Nowickiego kupowałem jako materiał "do nauki".
Ryby rosną, myślę że całkiem nieźle :lol: mają po kilka miesięcy a największa ma 14 cm.
Najbardziej wg mnie, nie fachowca można przyczepić się do brązów. Dostałem je od osoby, która nie robiła podmian, nie zapewniała odpowiedniego jedzenia ale tam też żyły. Jak je dostałem były "straszne". Mało wygrzbiecone a dłuuugie :-P ale powoli doszły,na pewno już wyglądają lepiej, jedynie oczy zostały duże w porównaniu do innych. Powolutku ale cały czas jeszcze rosną. A są u mnie już ponad rok. Były to pierwsze paletki.
Czyli tylko tyle mojego doświadczenia z paletkami. Nie wiem czy to są ostateczne ryby, bo co kilka lat zmieniam obsadę. Być może będzie i tak. Chciałbym kiedyś mieć "red oskary".
Drugie akwa 240 jest na nie za małe. Tam na wiosnę chcę zostawić same ellioti (chyba najcudowniejsze ryby jakie do tej pory miałem) lub spróbować z pielęgnicą niebieskołuską albo akarą pomarańczowopłetwą (green terror).
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 17:23   

11 zdjęcie od góry to chyba ubytek i to niezły :!: A plamy co się pojawiają i znikają to nie jest normalny objaw. Oczy widać na zdjęciach. Znaczy to, że coś z wodą nie tak.
Tyle ja. A co do oskarów to miałem i nawet dwa tarła albinosów czerwonych 31-33 cm były. Ryby zero kontaktu a palce poszarpana. Ale każdy ma co chce.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-03, 18:10   

11 zdjecie to jeden ze "świeżakow" od Marcina. Jest u mnie coś ok. miesiąca. Może na zdjęciu tak wyszedł ale zapewniam, że nie ma tam ubytku. Jedynie zbrojniki (te duże) mają czasami rozwidlone płetwy ale to ze względu na ich bardzo częste walki między sobą. Postaram się w tygodniu zrobić bardziej wyraźne zdjęcia ( te trzasnąłem w minutę i za bardzo się nie przykładałem :( ,przepraszam).
Oczy cóż, może i masz rację. W piątek będzie u mnie Juras to przedyskutujemy tę kwestię i wtedy odpowiem.
Plamy widać tylko na brązach i blue diamondach. Ale to są otwarcia od korzeni. Często widzę jak się przyorają.
Woda. Nie wiem. Na pewno jest dobre ph. Co do reszty testów poproszę Jurasa żeby przyniósł swoje. Może to nawozy ,które ostatnio zacząłem stosować. Kupiłem je od birdasa na wyprzedaży :p .
Gratuluje zabawy z pawicami. Może mi też się kiedyś uda :) .
A co do zachowań to słyszałem że najbardziej wdzięcznymi rybami są skosnopregie (też mnie kuszą ale nie można mieć wszystkiego).
A tak ode mnie to nie ma jak szczupak (lucius esox). Pożyteczny w naturze ,smaczny na talerzu, waleczny na haczyku i cudownie piekny (zwłaszcza w okresie godowym).
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 18:26   

Szczupaka kiedyś jak zaczynałem miałem ale z 4 cm urósł do 11 cm i ryb nie było żyworodnych do konsumpcji to go do Oławki wypuściłem a był rok 1964. Szczupak w akwarium jest piękny to FAKT.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-03, 18:39   

esox napisał/a:

A tak ode mnie to nie ma jak szczupak (lucius esox). Pożyteczny w naturze ,smaczny na talerzu, waleczny na haczyku i cudownie piekny (zwłaszcza w okresie godowym).


Szkoda, że w naturze już ich coraz mniej. Niedługo to będzie atrakcja akwarystyczna - gatunek na wymarciu.
 
 
esox 

Imię: Radek
Wiek: 56
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-12-03, 18:46   

Fakt. Dlatego ostatnio co złapie to wypuszczam (chyba że nie ma szans na przeżycie ). A konsumuje okonie i sandacze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12