DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy pod taki zestaw trzeba podłożyć styropian?
Autor Wiadomość
Arabidopsis 

Imię: Beata
Wiek: 39
Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-03-27, 22:13   Czy pod taki zestaw trzeba podłożyć styropian?

Mam takie akwarium. Posiada ono taką na dole aluminiową(?) obwódkę z nóżkami. Podpiera ona pionowe ściany akwarium, ale cały środek nie ma żadnego podparcia. Czy powinnam tam dać jakiś styropian? Czy to jest wystarczające podparcie? Jeśli dać styropian, to pod cały zestaw, czy włożyć do tego stelaża pod samo szkło?
Ostatnio zmieniony przez Arabidopsis 2015-03-27, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-28, 00:15   

Arabidopsis napisał/a:
Czy powinnam tam dać jakiś styropian?

tak.
Arabidopsis napisał/a:
Czy to jest wystarczające podparcie

nie
Arabidopsis napisał/a:
czy włożyć do tego stelaża pod samo szkło?

tak
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-03-28, 08:34   

bosak napisał/a:
Arabidopsis napisał/a:
Czy powinnam tam dać jakiś styropian?

tak.
Arabidopsis napisał/a:
Czy to jest wystarczające podparcie

nie
Arabidopsis napisał/a:
czy włożyć do tego stelaża pod samo szkło?

tak

Nic nie wkładaj do stelaża.
Połóż jedynie 1 cm miękkiego styropianu pod kompletne akwarium (na szafce).
Ostatnio zmieniony przez roh 2015-03-28, 08:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-28, 15:08   

bosak napisał/a:
Arabidopsis napisał/a:
Czy powinnam tam dać jakiś styropian?

tak.
Arabidopsis napisał/a:
Czy to jest wystarczające podparcie

nie
Arabidopsis napisał/a:
czy włożyć do tego stelaża pod samo szkło?

tak


Marcin zastanawiałeś się chociaż chwilkę. Szczególnie nad ostatnim. Jak dla mnie zbyt mało precyzyjnie opisane. Co zrozumiesz przez stelaż, wklejony kątownik po obrzeżu tak, że jest rant po obwodzie i powoduje, że dno jest parę milimetrów w powietrzu. Jeśli tak to jak dasz pod samo szkło to ranty będą w powietrzu. Jeśli dasz po całości to i tak dno nie będzie dotykać styropianu. Jeśli natomiast nie jest wklejone tylko służy jako podstawka to podobnie wkładając styropian na stelaż i pod całą powierzchnię to i tak styropian będzie stykał się z dnem tylko w miejscu stelażu chyba, że zrobisz dwa poziomy co niesie ryzyko złego spasowania grubości. Co jest napisane w instrukcji tego zestawu? Ma być mata czy stelaż jest właśnie po to by jej uniknąć? Tak właśnie jest w przypadku zestawów Juwela, które mają wklejoną po obwodzie dna katownik 3x3 plus płaskownik przez środek, który zastępuje matę, coś w stylu akwarium ramowego. I włożenie czego kolejek pod spod może tylko zaszkodzić.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-28, 20:18   

Mamy zbyt mało informacji należałoby obejrzeć akwa od spodu. Nie rozumiem sensu tego stelaża unosi dno i powoduje naprężenia niepotrzebnie na szklo. Można przecież zamaskować sobie wokół a nie dno :mrgreen:
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-03-28, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-28, 21:17   

A widział Ty kiedy akwarium ramowe? Przy takich akwariach Np grubość szkła może być mniejsza bez wpływu na wytrzymałość i dno też jest w powietrzu :shock:
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-28, 21:24   

Nigdy przy akwariach ramowych nie było problemu z tym czy szkło jest w powietrzu czy nie , więc po co szukać dziury w całym, chcesz podkładasz , nie chcesz to nie :-P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-29, 00:18   

bosak napisał/a:
Mamy zbyt mało informacji należałoby obejrzeć akwa od spodu. Nie rozumiem sensu tego stelaża unosi dno i powoduje naprężenia niepotrzebnie na szklo.
A ja nie rozumiem po co się wypowiadasz skoro nie wiesz jak to w ogóle wygląda?? Skoro nie miałeś styczności z tego rodzaju akwarium to po co doradzasz?? Pisząc "tak" i "nie" stawiasz krótką i pewną odp, nic nie zasugerowałeś że może zrobić tak czy inaczej.
Jedyne z czym się z Tobą zgodzę to mamy zbyt mało informacji o powyższym zestawie. Nie znamy podstawowych parametrów akwarium, może jest mowa o akwarium 25-30L... ;-)
Jeżeli ktoś "mądry" to zaprojektował to musi to spełniać jakieś wymogi wytrzymałości.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-29, 01:39   

alegumis napisał/a:
A widział Ty kiedy akwarium ramowe? Przy takich akwariach Np grubość szkła może być mniejsza


toommaszeek napisał/a:
A ja nie rozumiem po co się wypowiadasz skoro nie wiesz jak to w ogóle wygląda?? Skoro nie miałeś styczności z tego rodzaju akwarium to po co doradzasz?? Pisząc "tak" i "nie" stawiasz krótką i pewną odp, nic nie zasugerowałeś że może zrobić tak czy inaczej.


Proste, że wiem!
Najlepiej to od razu wyjechać na kogoś :-(
Sam takowe sobie stworzyłem mając 13 lat.
miało pod 300l
Po kątownik jechałem 8 km rowerem, wiozłem podwieszonego do ramy kolejne 9 km do ślusarza. Następnie idąc w ramie zaniosłem ją do bloku by pomalować i wycieniować, później do szklarza. Powiedziałem, że zgodnie z obliczeniami:
szyba ma być 8 mm a na dno 10mm.

Pod szybą miałem podłożony wycięty filc, a pod całość styropian by nie rysowało mi komody.

toommaszeek napisał/a:
Nie znamy podstawowych parametrów akwarium, może jest mowa o akwarium 25-30L...


przecież wyraźnie napisane że akwarium ma 205l.



alegumis napisał/a:
Marcin zastanawiałeś się chociaż chwilkę. Szczególnie nad ostatnim.


Pod szybą miałem podłożony wycięty filc, a pod całość styropian by nie rysowało mi komody.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-03-29, 01:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-29, 09:05   

O i teraz to jest rzeczowa odpowiedź i nikt tu na nikogo nie najeżdża tylko trzeba mieć na uwadze, że doradzasz Komuś a tu łatwo o nie domówienie i klops.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-29, 09:27   

Dokładnie jest tak jak Bartek napisał.
bosak, stare czasy były piękne, człowiek cieszył się jak tworzyło się z niczego coś, a teraz idziesz do sklepu i kupujesz gotowce...
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2015-03-29, 13:46   

Marcin, to nie jest żadne najeżdżanie.
Piszesz gościowi, żeby podłożył na stelaż (czytaj kątownik- do mnie tak to dociera)styropian--toż to idiotyzm.
Podłóż arkusz 1 cm styropianu miękkiego np EPS 50, kątownik wyciśnie sobie miejsce, a szyba dna oprze się na styropianie. Macie rację, że to powinno wytrzymać bez podkładek, ale projektant(jeżeli takowy to liczył) nie wziął pod uwagę, że na środku będzie leżał kamień o wadze 11 kg --na przykład lub, że do akwarium wpadnie człekowi filiżanka od kawy :lol:
:lol: :lol: :lol:
 
 
Arabidopsis 

Imię: Beata
Wiek: 39
Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-03-29, 15:30   

Akwarium ma 240l.
Ostatnio zmieniony przez Arabidopsis 2015-03-29, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-31, 11:40   

Jak ktoś takowe akwarium zrobił i je oferuje to chyba daje gwarancję, że nóżki i rama aluminiowa wytrzyma jak się włoży wsio do zbiornika. Ja osobiście bym nóżek nie dawał (w projekcie) bo wtedy nacisk jest po całym obwodzie ramy a nie tylko w 4 punktach a boki na zginanie pracują. Chyba, że to akwarium ma pracować jak terrarium a wtedy inne obciążenia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2015-03-31, 14:07   

u mnie bylo akwarium na takich katownikach i pod dnm byly podkladki ze styropianu, ktore widac na zalaczonym obrazku, w mniejszych akwariach tej firmy jest tylko jedna podkladka
Ostatnio zmieniony przez Aicha 2015-03-31, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16