|
Rozpoznanie i leczenia -Jano |
| Autor |
Wiadomość |
jurasiga

Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy Wiek: 48 Dołączył: 20 Lis 2012 Posty: 1682 Skąd: Turek
|
Wysłany: 2013-02-15, 12:45
|
|
|
| Klayman napisał/a: | | Jak dla mnie wygląda to jak ameba ... |
Piotr zdjęcie poglądowe wstaw która ameba według ciebie |
_________________ Pozdrawiam Juras |
|
|
|
 |
Klayman [Usunięty]
|
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2013-02-15, 14:52
|
|
|
pustkę widzę pustkę i zdjęć też nie widzę
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-15, 17:20
|
|
|
| Na moje niedoświadczone oko nie jest to ani orzęsek ani ameba. |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2013-02-15, 19:48
|
|
|
FAKT i jest to opisane na FORUM
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
mg72

Imię: MIREK
Wiek: 53 Dołączył: 21 Lis 2012 Posty: 133 Skąd: wysocko wielkie
|
Wysłany: 2013-02-16, 01:06
|
|
|
| kawa -czy to chilodonella |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2013-02-16, 10:39
|
|
|
NIE może to podam jako zagadkę w WIEM WSZYSTKO?
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-17, 15:45
|
|
|
Jeśli chodzi o kolejną zagadkę (przynajmniej dla mnie), to podsyłam kolejne fotki.
Dziś zeskrobałem trochę śluzu z łusek, oto co zobaczyłem....... wkrętak??
Powiększenia 40, 100 i 400- będzie w opisie
Obraz 009 x400.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 19,14 KB |
Obraz 008 x400.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 19,46 KB |
Obraz 007 x400.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 19,86 KB |
Obraz 006 x100.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 13,03 KB |
Obraz 005 x40.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 11,87 KB |
|
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-24, 05:00
|
|
|
Adam rozpoznał jaja tasiemca w odchodach, poszukiwania samych winowajców. Powiększenia zdjęć podane w opisie po "x"
Moje pytania:
1. Czy to tasiemce? wygląda to raczej jak jakiś glon, w prawdzie segmenty ale nawet zabarwienie na niektórych zdjęciach zielonkawe.
Obraz 011 x64.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 36,39 KB |
Obraz 001 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 21,94 KB |
Obraz 002 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 47,53 KB |
Obraz 008 x640.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 27,54 KB |
|
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-24, 05:09
|
|
|
Pytanie 2
Te zdjęcia to już raczej może być winowajca, wypchany jajami?
Obraz 003.1 x640.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 30,2 KB |
Obraz 004.1 x640.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 26,04 KB |
Obraz 005.1 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 55,67 KB |
Obraz 006.1 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 76,33 KB |
|
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-24, 05:12
|
|
|
Pytanie 3
Znalazłem w odchodach również inne, jakby skupiska jaj, chyba że się mylę?
Pierwsza fotka to Centropyxis, kolejne 3 to wg mnie przedstawiają jaja lub jakąś inną formę tej ameby. Czy dobrze zidentyfikowałem?
Obraz 006 x640.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 26,2 KB |
Obraz 005 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 59,27 KB |
Obraz 007 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 1 raz(y) 68,92 KB |
Obraz 013 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 48,12 KB |
|
| Ostatnio zmieniony przez Jano 2013-02-24, 05:40, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-24, 05:37
|
|
|
Pytanie nr. 4
Jak mi się zdaję dotyczy wciąż "ziarnka kawy" -pierwsza fotka
kolejne fotki, czy to ameba o której było w poprzednim poście??.
Czy mam się tego bardzo obawiać?
Obraz 004 x160.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 41,76 KB |
Obraz 003 x64.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 0 raz(y) 54,87 KB |
Obraz 001.1 x640.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 26,66 KB |
|
|
|
|
 |
jab75
Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz Wiek: 26 Dołączył: 25 Lis 2012 Posty: 548 Skąd: PL
|
Wysłany: 2013-02-24, 11:28
|
|
|
| Czy ta kawa to coś żywego czy martwego ? |
|
|
|
 |
Jano
Imię: Jan
Wiek: 52 Dołączył: 03 Lut 2013 Posty: 36 Skąd: Brzesko
|
Wysłany: 2013-02-24, 12:31
|
|
|
Ĺťadne z pokazanych "obiektów" nie okazywało oznak życia.
Jak pisałem wcześniej, ryby są po leczeniu Cestalem i metro, stąd być może brak życia. Jedyne co się rusza pod szkiełkiem to jakieś jednokomórkowce na dużych powiększeniach, oraz jeden wypławek którego udało się odnaleźć a tu go nie przedstawiałem.
Po wyżej wspomnianym leczeniu, u ryb pokazały się guzki na łuskach, oraz w odchodach były liczne nicienie, jednak za radą Adama "nic nie rób tak ma być" czekam i monitoruję.
Obecnie nicieni brak, a guzki już zagojone tylko te ameby i jaja oraz chyba tasiemce, spędzają sen z oczu . |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2013-02-24, 12:52
|
|
|
Glony różne.
Ameba skorupkowa właściwie określona.
Ziarnka kawy to .. pisałem, ze są opisane na FORUM.
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
|
|