|
proszę o pomoc w identyfikacji |
| Autor |
Wiadomość |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-14, 14:40
|
|
|
Dzięki od dziś zaczynam
Pozdrawiam |
|
|
|
 |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-19, 19:15
|
|
|
Postanowiłem spróbować pobrać próbkę do badania z innej strony niż .... . i padło na skrzela nie jest to proste jak się robi to pierwszy raz ale da się przejść. próbka jaką udało mi się pozyskać nie była taka jak sobie to wyobrażałem pośpiech zrobił swoje ale coś tam było żeby włożyć na szkiełko.
oto efekt
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d3aW0QSp1XI[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Anadnq8MkQ[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=93Rkml2lcUI[/youtube]
Ps.
Pacjent przeżył chyba bez uszczerbku na zdrowiu |
|
|
|
 |
A!icja

Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy Wiek: 31 Dołączyła: 09 Gru 2012 Posty: 851 Skąd: lublin
|
Wysłany: 2014-02-19, 19:26
|
|
|
Bardzo ładna przywra
P.S pierwszy film jest prywatny |
_________________ Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa. |
|
|
|
 |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-19, 20:42
|
|
|
Już chyba poprawiłem sam nie wiem kiedy to się włączyło.
Jest jakiś sprawdzony sposób na skuteczne wyeliminowanie tego gościa na gapę |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2014-02-20, 11:39
|
|
|
przywry i trochę bakterii.
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-20, 20:46
|
|
|
Mam jeszcze pytanie po jakim czasie powtórka z metro do żarcia? bo dawałem 4 dni i nie wiem ile teraz przerwy mam zrobić
Pozdrawiam |
|
|
|
 |
michal.l
Imię: Michał
Wiek: 40 Dołączył: 20 Lis 2012 Posty: 578 Skąd: myślenice (małopolskie)
|
Wysłany: 2014-02-20, 21:32
|
|
|
| 10 dni przerwy i powtórka |
_________________ sorry taki mamy klimat |
|
|
|
 |
grigor

Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz Wiek: 37 Dołączył: 01 Gru 2012 Posty: 83 Skąd: Wola Radziszowska
|
Wysłany: 2014-02-25, 14:59
|
|
|
moim zdaniem powinno być max 7 dni przerwy, a podnosiłeś tem w zbiorniku przy leczeniu wiciowców?
i leczenie powinno się zaczynaj od leczenia tego co jest w skrzelach czyli w twoim przypadku przywr a pożniej wiciowców. |
|
|
|
 |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-25, 18:23
|
|
|
nie podnosiłem temperatury (28stopni).
Grzegorz a znasz jakiś godny polecenia sposób na przywry w jednym zbiorniku bo wszędzie gdzie szukam to trzeba mieć dwa zbiorniki? |
|
|
|
 |
grigor

Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz Wiek: 37 Dołączył: 01 Gru 2012 Posty: 83 Skąd: Wola Radziszowska
|
Wysłany: 2014-02-26, 09:51
|
|
|
| przywry najlepiej jest leczyć w kilku akwariach i po kapieli przekładać do świeżego bo wtedy masz pewność że w akwarium nie ma pasożytów które by znów się rozmnażały, ale tak jest w przypadku kapieli krótkotrwałych w prazikwantelu, ja tym sposobbem wielokrotnie leczyłem i zawsze miałem nawroty przywr i u mnie pomogło dopiero leczenie neguvonem, ostatnio jest sporo opini że ten neguvon jest mało skuteczny ale u mnie akurat zadziałał i mam spokój, ja robiłem kąpiele dłuższe i przekładałem do świeżej wody ale można też zrobić to w jednym akwarium ale zawsze po 24 godzinach od podania lekarstwa trzeba zmienić całą wodę na świeżą i takie akwarium musi być bez żadnego podłoża i dekoracji. |
|
|
|
 |
Sylwester
Imię: Sylwester
Wiek: 53 Dołączył: 09 Sty 2013 Posty: 189 Skąd: Sochaczew
|
Wysłany: 2014-02-26, 17:39
|
|
|
| Chyba to niepowodzenie kąpieli krótkotrwałej w prazikwantelu może wynikać z tego że jednak nie zachowaliśmy 100% sterylności lub co bardziej mnie przekonuje przywra uodparnia się na określoną dawkę. Także miałem nawroty przywr po krótkotrwałej. Muszę chyba spróbować kąpieli długotrwałej i zobaczyć efekt. Co wy na to? |
|
|
|
 |
jacekhugo
Imię: jacek
Wiek: 44 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 23 Skąd: Syców
|
Wysłany: 2014-02-28, 19:31
|
|
|
Jaki duży zbiornik musiałbym mieć żebym mógł przełożyć tam 9 szt paletek + jakieś 30 neonów + 6 zbrojników? Dysponuje zbiornikiem 75 litrów ale wydaje mi się że to dużo za mało na taką ilość ryb.
Czy neony i zbrojniki przetrwają kąpiele krótkotrwałe w prazikwantelu? |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2014-02-28, 19:50
|
|
|
| grigor napisał/a: | moim zdaniem powinno być max 7 dni przerwy, a podnosiłeś tem w zbiorniku przy leczeniu wiciowców?
i leczenie powinno się zaczynaj od leczenia tego co jest w skrzelach czyli w twoim przypadku przywr a pożniej wiciowców. |
w jego przypadku wpierw leczył na wiciowce bo te były a dopiero jak wycinek pobrał na przywry ma leczyć. Inaczej się nie dało tu konkretnie.
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
grigor

Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz Wiek: 37 Dołączył: 01 Gru 2012 Posty: 83 Skąd: Wola Radziszowska
|
Wysłany: 2014-03-01, 11:44
|
|
|
[quote]Inaczej się nie dało tu konkretnie[quote]
zgadza się że dobrze wtedy zrobił ale jak by podniósł tem to trochę mogło by do zaszkodzić rybom które maja przywry, i wydaje mi się że i tak będzie trzeba robić jeszcze raz leczenie na wiciowca na sam koniec jak już nie będzie przywr bo napewno nie pozbędzie sie ich przez leczenie w tem 28 stopni. |
| Ostatnio zmieniony przez grigor 2014-03-01, 11:45, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
ciasteczkovw
Imię: Mariusz
Wiek: 55 Dołączył: 28 Lut 2013 Posty: 44 Skąd: Lublin
|
|
|
|
 |
|
|