DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
proszę o pomoc w identyfikacji
Autor Wiadomość
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-14, 14:40   

Dzięki od dziś zaczynam

Pozdrawiam
 
 
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-19, 19:15   

Postanowiłem spróbować pobrać próbkę do badania z innej strony niż .... ;-) . i padło na skrzela nie jest to proste jak się robi to pierwszy raz ale da się przejść. próbka jaką udało mi się pozyskać nie była taka jak sobie to wyobrażałem pośpiech zrobił swoje ale coś tam było żeby włożyć na szkiełko.

oto efekt
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d3aW0QSp1XI[/youtube]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Anadnq8MkQ[/youtube]



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=93Rkml2lcUI[/youtube]


Ps.
Pacjent przeżył chyba bez uszczerbku na zdrowiu
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 851
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-02-19, 19:26   

Bardzo ładna przywra ;-)

P.S pierwszy film jest prywatny
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-19, 20:42   

Już chyba poprawiłem sam nie wiem kiedy to się włączyło.
Jest jakiś sprawdzony sposób na skuteczne wyeliminowanie tego gościa na gapę
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-20, 11:39   

przywry i trochę bakterii.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-20, 20:46   

Mam jeszcze pytanie po jakim czasie powtórka z metro do żarcia? bo dawałem 4 dni i nie wiem ile teraz przerwy mam zrobić
Pozdrawiam
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 578
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2014-02-20, 21:32   

10 dni przerwy i powtórka
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 83
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2014-02-25, 14:59   

moim zdaniem powinno być max 7 dni przerwy, a podnosiłeś tem w zbiorniku przy leczeniu wiciowców?
i leczenie powinno się zaczynaj od leczenia tego co jest w skrzelach czyli w twoim przypadku przywr a pożniej wiciowców.
 
 
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-25, 18:23   

nie podnosiłem temperatury (28stopni).
Grzegorz a znasz jakiś godny polecenia sposób na przywry w jednym zbiorniku bo wszędzie gdzie szukam to trzeba mieć dwa zbiorniki?
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 83
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2014-02-26, 09:51   

przywry najlepiej jest leczyć w kilku akwariach i po kapieli przekładać do świeżego bo wtedy masz pewność że w akwarium nie ma pasożytów które by znów się rozmnażały, ale tak jest w przypadku kapieli krótkotrwałych w prazikwantelu, ja tym sposobbem wielokrotnie leczyłem i zawsze miałem nawroty przywr i u mnie pomogło dopiero leczenie neguvonem, ostatnio jest sporo opini że ten neguvon jest mało skuteczny ale u mnie akurat zadziałał i mam spokój, ja robiłem kąpiele dłuższe i przekładałem do świeżej wody ale można też zrobić to w jednym akwarium ale zawsze po 24 godzinach od podania lekarstwa trzeba zmienić całą wodę na świeżą i takie akwarium musi być bez żadnego podłoża i dekoracji.
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 53
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 189
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2014-02-26, 17:39   

Chyba to niepowodzenie kąpieli krótkotrwałej w prazikwantelu może wynikać z tego że jednak nie zachowaliśmy 100% sterylności lub co bardziej mnie przekonuje przywra uodparnia się na określoną dawkę. Także miałem nawroty przywr po krótkotrwałej. Muszę chyba spróbować kąpieli długotrwałej i zobaczyć efekt. Co wy na to?
 
 
jacekhugo 

Imię: jacek
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Syców
Wysłany: 2014-02-28, 19:31   

Jaki duży zbiornik musiałbym mieć żebym mógł przełożyć tam 9 szt paletek + jakieś 30 neonów + 6 zbrojników? Dysponuje zbiornikiem 75 litrów ale wydaje mi się że to dużo za mało na taką ilość ryb.
Czy neony i zbrojniki przetrwają kąpiele krótkotrwałe w prazikwantelu?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-28, 19:50   

grigor napisał/a:
moim zdaniem powinno być max 7 dni przerwy, a podnosiłeś tem w zbiorniku przy leczeniu wiciowców?
i leczenie powinno się zaczynaj od leczenia tego co jest w skrzelach czyli w twoim przypadku przywr a pożniej wiciowców.

w jego przypadku wpierw leczył na wiciowce bo te były a dopiero jak wycinek pobrał na przywry ma leczyć. Inaczej się nie dało tu konkretnie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 83
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2014-03-01, 11:44   

[quote]Inaczej się nie dało tu konkretnie[quote]

zgadza się że dobrze wtedy zrobił ale jak by podniósł tem to trochę mogło by do zaszkodzić rybom które maja przywry, i wydaje mi się że i tak będzie trzeba robić jeszcze raz leczenie na wiciowca na sam koniec jak już nie będzie przywr bo napewno nie pozbędzie sie ich przez leczenie w tem 28 stopni.
Ostatnio zmieniony przez grigor 2014-03-01, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ciasteczkovw 

Imię: Mariusz
Wiek: 55
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 44
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-02, 14:18   

Kto pomoże syf z gąbek powiększenie 100 http://youtu.be/zBuzAyHOnlg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11