DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ivanacara Adoketa
Autor Wiadomość
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-03, 12:22   

Pytanko :)
Niecałe trzy dni temu paletki po raz kolejny złożyły ikrę, ponad 100 jajek (od wczoraj ikra bielała dzisiaj połowa jest biała, niecała połowa przeźroczysta przetrwało tylko kilkanaście jajeczek które już mają ogonki. :) Moje pytanie jaki jest powód tego??
gh: 7 ph; 6.5 w akwarium, są dwa korzenie piasek, 5 szyszek olchy, temp. 28 stopni C.
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-03, 12:27   

Niezapłodniona najprawdopodobniej.

pozdr
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-03, 12:33   

niezapłodniona robi się biała, a przeźroczysta??
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7859
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-03, 16:10   

ikra uszkodzona bieleje najszybciej. Nawet po pół godzinie. Ikra niezapłodniona jak jest pleśniawka to cyklicznie w ciągu całego okresu aż do zbielenbia i powstania plech na niej. Jak nie ma pleśni w zbiorniku i jest równowaga to nawet kilka dni ikra jest przeźroczysta.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-05, 00:57   

Poniżej kilka zdjęć zbiornika z nocnym oświetleniem. Taka drobna aktualizacja jak to teraz wygląda. :) przepraszam za jakość zdjęcia robione telefonem (samsung S III mini)
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-08, 23:29   

Witam
Pytanko??
Po szybach od wewnątrz akwarium maszerują mi takie około 1 mm robaczki nitkowate białe co to jest?
Bardzo was proszeo pilną odpowiedź.
poniżej zdjęcia tego dziadostwa. :(
Ostatnio zmieniony przez Damian Dziewulski 2013-06-08, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-08, 23:36   

Wypławki .

Pozdrawiam
Wiesiek
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-08, 23:44   

Jeżeli możesz podeślij mi przepis na wypławki.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-08, 23:54   

http://discusforum.adamn....ight=wyp%B3awki
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-08, 23:56   

Czytałem to ale tam nie ma nic o podawaniu no planaria przy paletkach.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-06-08, 23:58   

Nie słyszałem aby Piotrek miał coś innego niż palety.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-09, 00:06   

dzięki za pomoc
Czy te wypławki mogą coś zrobić dużym paletkom??
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7859
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-09, 12:51   

dużym nic małym tak.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-06-13, 18:52   

Witam
Mam pytanie
Dzisiaj leczę już drugi dzień moje akwarium na wypławki (kupiłem no planaria) na razie jest ok nie widać ich.
Moje pytanie jest następujące:
1) Dzisiaj u ryb zobaczyłem dziwne odchody nie ciągnące się i białe tylko przeźroczyste i jak ryba machnie dolnymi płetwami to one się rozpadają, czy to normalne podczas leczenia na wypławki??
2) Po podaniu no planari ryby straciły swój apetyt coś tam skubią, ale nie tak jak przed podaniem leku, mają jakieś dziwne drgawki i ocierają się. Czy to normalne??
3) Może mi ktoś podać link do przepisów Adaman bo jak klikam na jakiś to mi wyskakuje że wątek jest usunięty lub nie istnieje??
4) Czy na zachowanie ryb może mieć wpływ fakt iż nie używam już wody z ro tylko do kubełka wsadziłem wkład z torfu granulowanego??

Bardzo proszę was o odpowiedź na moje pytania.

Miało być jedno ale jakoś urodziły mi się cztery. :)
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-14, 00:16   

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz tutaj :
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=78
i tutaj :
http://discusforum.adamn....ighlight=#17181

Noplanaria w swoim składzie ma levamizol więc należy postępować tak jak w przepisie nr 5 , w składzie jest jeszcze fiolet metylowy którego oddziaływania na ryby nie znam .

Ważna jest woda :

adamn napisał/a:
. W jakiej wodzie leczyć przedstawię poniżej. Składa się na to kilka czynników.

Woda wcześniej przygotowana w akwarium sterylnym, świeża o następujących parametrach:
- temperatura 28 stopni (bez dbania o + - 1 stopień jak w innych metodach)
- pH 6,5-6,8 (poniżej 7)
- twardość poniżej 10 (4-10)
- woda bez różnych dodatków firmowych (kran 100% bez wszelkiego rodzaju polepszaczy, nawozów itp.)
Jak widać przygotowanie wody nie jest jakimkolwiek utrudnieniem bo 95% posiadaczy dyskowców taką w akwarium ma.


Oraz sposób leczenia :

adamn napisał/a:


--------------------------------
PRZEPIS nr 5 adaman na nicienie

Dalej naszym obiektem zainteresowania jest akwarium dekoracyjne (w szerokim znaczeniu).
Kolejny sposób na nicienie to wspomniany Levamizol - Levamol

Dodawany do wody

w całym akwarium dekoracyjnym. Musimy zdawać sobie sprawę cały czas z tego, że działanie leku i skuteczność będzie różna w różnych zbiornikach. Od czego to zależy juz wspominałem.
Co do podawanie levamizolu do wody to IMO nie 5 (jak podają niektóre źródła) a 10 ml na 100 litrów. Potem robimy dzień przerwy i dodajemy drugie 10 ml. Oczywiście w czasie leczenia nie filtrujemy wody przez węgiel aktywowany czy nie stosujemy lampy UV. Nie podmieniamy też wody w akwarium. Ryby nie powinny w jakiś widoczny sposób reagować na lek chyba, że do takiego czegoś można zaliczyć lekkie pojaśnienie ciała ryb. W czwartym dniu przeprowadzamy podmiany w zbiorniku w ilości 1/3. Lek dostaje się do organizmu ryby głównie poprzez skrzela i układ krwionośny a częściowo przez skórę ciała ryby.

UWAGA: z uwagi na konieczność leczenia powtórnego spowodowaną czynnikami jakie już omówiłem, celowym jest zastosowanie sposobu leczenia nr 4 po około 7-9 dniach. Jest to spowodowane tym, że jaja nie zostają zniszczone. Tyczy się to zbiorników zarażonych nicieniami jajorodnymi. Sposób ten jest bardziej efektywny a do tego czasu ryby już powinny przyjmować pokarm.
To taka walka z wiatrakami. Konieczne jest ciągłe obserwowanie ryb, tego jak jedzą i jak się zachowują. Pod żadnym pozorem woda w zbiorniku nie może być zasadowa bo może to doprowadzić do odkładania się śluzu w skrzelach, duszności i w efekcie zgonu ryb. Woda przed leczeniem winna być podmieniona w 1/3 a filtry wyczyszczone. To samo robimy po kuracji.

--------------------------



Pozdrawiam

____________________________
Na życzenie Wieśka:
GACUŚ napisał/a:
GACUŚ napisał/a:
Odpowiedzi na te pytania znajdziesz tutaj :
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=78
i tutaj :
http://discusforum.adamn....ighlight=#17181

Noplanaria w swoim składzie ma levamizol więc należy postępować tak jak w przepisie nr 5 , w składzie jest jeszcze fiolet metylowy którego oddziaływania na ryby nie znam .


UWAGA UWAGA !!!
Wiesiek (znaczy ja) dał du... i nocną porą bez okularów po ciemku odczytałem skład capitoxu jako No planaria :oops: :oops: :oops:
W No planaria oczywiście nie ma levamizolu , poprzedni mój post jest oczywiście fałszem !!!

Adam umieść może stosowną adnotację w cytowanym moim poście bo ja już w nim nic nie mogę dopisać.

Damian sorki za wprowadzenie w błąd .

Pozdrawiam
Wiesiek

Wiesiek
Ostatnio zmieniony przez adamn 2013-06-21, 12:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11