DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Paletki w Niemczech lub Holandii
Autor Wiadomość
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-21, 22:45   Paletki w Niemczech lub Holandii

Witam mam pytanie czy który kolwiek z forumowiczów przebywa obecnie w Niemczech, ewentualnie czy ktoś zna jakiegoś dobrego ! hodowce paletek w tym kraju lub w Holandii ? bardzo chętnie kupił bym parę placków od kogoś konkretnego. Mam nadzieję, że nie będę skazany na sklep zoologiczny. Wiem, że jest jeden sklep niedaleko mnie w Duisburgu, ale nie wiem czy opłaca sie brać z tamtąd ryby nawet jeżeli jest to najwiekszy sklep zoologiczny w całych niemczech i ma doskonałą renome jednak to sklep. Proszę, o pomoc i dziękuje.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 23:12   

Witaj Łukaszu,
mogę polecić Ci kupno ryb u Boba, jest dilerem dyskowców od Stendkera i Piwowarskiego. Paletki ma pierwszej klasy i w świetnym stanie. Nie wiem jak daleko jesteś w stanie wybrać się po ryby, bo Bob mieszka w Holandii. Z Duisburga powinno być ok 80 km.

Tu masz namiary na jego stronkę:
http://www.discuspassie.n...&bodyHoogte=585

Bob ma trochę ryb u siebie, można też zamówić konkretną odmianę w konkretnym rozmiarze.
Bob swobodnie mówi po angielsku, pewnie po niemiecku też.

Jeśli zaś interesują Cię dzikie dyskowce z odłowu, najlepszy wybór i profesjonalną pomoc dostaniesz w Hasselt w Belgii, w sklepie Hustinx-Aquaristiek. Ci ludzie także sami wyprawiają się do Brazylii po ryby. Mają duży wybór nie tylko dyskowców i nie tylko z odłowu.
http://www.hustinx-aquari...newlang=english
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-21, 23:27   

Bardzo Ci dziękuje za tą wspaniałą wiadomość ja pracuję w Holandii, a mieszkam w Niemczech koło granicy, a więc nie mam tam wcale daleko, do Duisburga mam od siebie 40 km więc do Boba jeszcze bliżej. Spokojnie się z nim porozumiem w jakim kolwiek języku NIemieckim czy to Angielskim nie ma problemu. Bardzo dziękuje.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-21, 23:45   

Nie ma za co :-)
Przed wycieczką skontaktuj się z nim, mailowo czy telefonicznie. Ryby trzyma w zaadoptowanym do tego celu pokoju w domu, więc lepiej mieć pewność, że się go zastanie.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-22, 10:26   

Polecam Alexa Piwowarskiego następnie braci Stendker. Nie wiem jak w tym sklepie co Dominika podała ale jak kupujesz bezpośrednio od hodowców to mniej więcej ryby od Alexa są 3 x droższe niż od Stendkerów.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-22, 11:48   

Piwowarski pierwsza klasa, mozesz sam do niego pojechać. Stendker to paskudztwa :-) poza silverem
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-22, 18:15   

Dziękuje wam za odpowiedzi i za ogólną pomoc. Pzdr Łukasz
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-03-22, 20:18   

Miałem Stendkery i byłem zadowolony. Jak wchodzę na stronę Piwowarskiego to "gul mi chodzi" :mrgreen: i mam ochotę zamówić tam ryby.
Byłem w Zoo Zajac http://www.zajac.de i polecam ale tylko jako wycieczkę.
Piękne dyski tylko z dobrej hodowli polecam a nie ze sklepu.
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-22, 20:22   

Jutro jade do Berlina sie rozejrzec , moze znajde cos ciekawego :)
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-22, 20:48   

Własnie pisałem z Bobem ktory zajmuje sie hodowlą i sprzedażą palet od Stendekera i Piwowarskiego jestem z nim umówiony na odbiór ryb w przyszłym tygodniu. Ze względu, że nie ma dwoch odmian które chce od Piwowarskiego jestem zmuszony wziąść dwie od Stendekera a pozostałe cztery biorę od Piwowarskiego. Może wymienie które mnie interesują : SNAKESKIN ROOD, PIGEON BLOOD ROOD, PIGEON BLOOD BLAUW, COBALT BLAUW, BLUE DIAMOND, BLUE DIAMOND SNAKESKIN. Po prostu rewelacja. Jak tylko kupię te ryby to powklejam zdjęcia. Będziecie mogli ocenić.
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-03-22, 20:51   

Ryszard to zajrzyj i tu: http://www.diskusfischzucht-berlin.de/ i zdaj relację ;-) Nikt znajomy tam nie był,więc jakaś relacja pozwoliłaby się ustosunkować do tej hodowli .....
 
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-22, 20:55   

Chętnie bym tam pojechał, ale......, :) zawsze musi być jakies, ale :) niestety Berlin jest oddalony ode mnie jakies 600 km, a więc troszke za daleko. Chyba, że będę jechal do Polski to zawsze mogę podskoczyć, aczkolwiek prędko to nie będzie :(.
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-22, 20:56   

Sorki myślałem, ze to do mnie :)
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-03-22, 21:00   

Sorry,chodziło o Ryszarda bo się do Berlina wybiera...Nie zauważyłam,że pojawiła się twoja odpowiedź i wysłałam posta.
 
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-03-22, 21:01   

Spokojnie nic sie nie dzieje, a to ja się wcisnąłem więc moja wina.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9